Juhtkiri

Juhtkiri | Kuidas üks orav ei saanud Taavi Aasa umbusaldada (19)

Ohtuleht.ee, 8. mai 2018, 18:41
 
Tallinna volikogus on taas kätte jõudnud ajad, kus linnavõimu umbusaldamine nõuab mööda ilma reisivate saadikutega otsustavaid manöövreid. Kui aastaid tagasi tuli Madagaskarile puhkama läinud saadiku puhul ette võtta umbusaldamiseks tagasitoomise globaalne operatsioon, siis nüüdki vahetas Reformierakond välja tervelt viis volikogu tööst eemalviibivat fraktsiooniliiget, kes peatasid ajutiselt oma volitused. Lisaks taandus ajutiselt ka Deniss Boroditš, kes keeldus umbusaldusavaldusega ühinemast.

Kuigi umbusaldus kukkus ettearvatult läbi, on Boroditši käitumine – või see, kuidas Reformierakond temaga käitus – pehmelt öeldes skandaalne. Iseenesest on kiiduväärne, kui Taavi Aasaga linnavalitsuses varem koos töötanud Boroditš ei soovinud oma kunagist kolleegi umbusaldada. Hääletanuks ta saalis umbusaldamise vastu, näidanuks ta oma sirgeselgsust ja kindlaid põhimõtteid, mida ta on valmis kaitsma ka oma partei liiniga vastuollu minnes. 

Võib vaid oletada, mis sundis Boroditši parteidistsipliinile alluma. Lähenevate valimiste eel tähendab järjekorranumber erakonna valimisnimekirjas, kas sul on lootust jääda püsima erakondlikku toiduahelasse või mitte. Kui taandumisotsus lähtus sellest kaalutlusest, siis näitasid Boroditš ja Reformierakond taas oma madalamat poolt. 

See on ka kivi uueneva Reformierakonna värske juhi Kaja Kallase kapsaaeda. Sest isegi kui oletada, et kolmekuulise taandumisstiili pakkus välja Boroditš ise, olnuks erakonna asi sellele resoluutselt pidurit tõmmata, otse välja öeldes – meie saadik peab saama hääletada ausalt oma südametunnistuse järgi ega tohi olla sunnitud oma põhimõtetega vastuollu minemise vältimiseks kahtlasi ja alandavaid kompromisse tegema. Veel hullem, kui riigikogu kunagise eetikakoodeksi eestvõitleja Kaja Kallase juhitav Reformierakond ise oli Boroditši küüditamise initsiaatoriks ja käteväänajaks. 

Kaja Kallas teatas oma troonikõnes, et „peame valijate usalduse välja teenima. /…/ Meid ei hinnata mitte ainult meie sõnade, vaid ka meie tegude järgi. Meie erakond peab suutma tuua ühiskonda uue värskuse.“ Praegu on värskuse asemel tunda küll pigem roiskumist.      

19 KOMMENTAARI

p
piiks ja puuks 9. mai 2018, 11:16
erakonnad eiravad Põhiseadust ning nõuavad oma liikmetelt erakondlikku hääletamist. Ometi peab deputaat hääletades lähtuma oma tõekspidamistest ningsüdametunnistusest
r
rahva raha endale saamine 9. mai 2018, 08:16
ongi poliitikute eesmärk. Kui neid huvitaks meie jätkusuutlikkus siis ei tehtaks sellised otsuseid.
Loe kõiki (19)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee