Lugejakiri

Kiri | Eesti ei lõpe Tartuga (15)

Väino Ubina, 8. mai 2018, 18:41
 ALDO LUUD
Mõistus tõrgub aru saamast meie rahvastikupoliitikast. Iga endast midagi arvav tegelane kohalikest võimukandjaist ministeeriumideni välja peaks justkui eestlust, rahvust, rahvaarvu ja viimase katastroofilist kahanemist südamemureks. Et peres sünniks vähemalt kolm last, mis tagaks, et vananeva rahvastikuga riigis asjad veelgi enam halvemuse poole ei kisuks.

Teisalt muudkui kuuled, loed ja näed, kuidas kõik käib ikka vastupidi. Vähe sellest, et lasteaiakohti ei jätku kohati neilegi vähestele, kes sünnivad. Väiksemad koolid lähevad aina kinni ja tagatipuks ka sünnitusmajad Põlvas ja Valgas, nagu lõppeks Eesti Tartuga. Aga on ju olemas veel terve Lõuna- ja Kagu-Eesti, maaelu häll. Neile on regionaalpoliitika seni vaid trääsa näidanud. Arvestame Kagu-Eesti kandi rahaks ümber vaid selleks, et saksem Tallinn oma heaolumullis edasi kulgeda saaks?

Vaadakem hoopis, missugused on meie endi valitute kuluhüvitised või lahkumistoetused jalgalasknutele ja kingasaanutele. Kõrvutagem seda statistikaga, mis ütleb, et mitukümmend tuhat lapsesuud on samal ajal alatoidetud, rääkimata ringidest ja muust arendavast, mis seda raha hädasti vajaks.

Mis siin riigis küll toimub? Miljoneid ja sadu tuhandeid liigutatakse kui peenraha ei tea kellele, millele ja milleks, aga riigi ainus tulevikugarantii – lapsed – on juba mitmendat valitsust vaeslapse staatuses.

Samal teemal

28. juuni 2018, 07:23
Regionaalpoliitika ei toimi: pealinn on kümne aastaga neelanud Tartu jagu rahvast

15 KOMMENTAARI

r
ruudi 1. juuni 2018, 23:13
Küsimus et kas hullemaks minna saab Ilmselt saab kui oma rumaluses valime uuesti parlamenti Kallased Ligid ja kesikutest tühikargajad
s
16. mai 2018, 06:41
sest meil ei ole ju peaga -ajudega ministreid on tilberdised poliitikud suud vahus näos
Loe kõiki (15)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee