Eesti uudised

Tõeline metsaomanik teeb mõlemat – kaitseb loodust ja langetab metsa

Metsakaitsjate paanika paneb rahamaiad omanikud metsa müüma (24)

LISA KOMMENTAAR

Eestlane 9. mai 2018 16:57
Kas Venemaa odavad küttepuud on juba müügil (talv pidavat väga külm tulema)
9. mai 2018 13:03
Taru tselluloosi tehase põletame maha ja RB laseme õhku-Mahtra sõda
Eestis raiutakse liiga vähe metsa 9. mai 2018 10:51
Jätkusuutliku metsanduse arendamiseks on oluline, et meil oleks eri vanuses metsa võrdselt. Viimaste aastakümnete majandusmetsade alaraie tõttu on meil tekkinud liiga palju küpset metsa. Normaalse olukorra taastamiseks peaksime raiuma hetkel 20 miljonit tihumeetrit aastas. Viimastel aastatel on raiemaht olnud sellest pea poole väiksem, jäädes umbes 11 miljoni tihumeetri juurde.
http://www.eramets.ee/metsandusuudised/metsakasutuse-spetsialist-allar-luik-eestis-raiutakse-liiga-v...
Need rohelised mingu 9. mai 2018 07:41
Väga rumal pealkiri, metsa kasvatataksegi müümise eesmärgil. Sama oleks väita, et rahaahne põllumees võttis sügisel kartulid üles.
8. mai 2018 20:27
metsaomanikud on ilma ajudeta, nad näevad ainult rahanumbrit. jah , tulevikus pole metsa egaloomi ja linde, siis on surnud maa. kui neil ükskord raha otsas ja ka silmad avanevad, on juba tõesti hilja, kohutav
vaidlen vastu 8. mai 2018 23:25
metsaga on nagu põlluga, et külvad ja lõikad. Vahe on ainult aastates ja seda ma kohe kindlasti ei usu, et metsa omanik jätab metsa uuendamata peale raiet. Aga eks tilk tõrva on alatii meepütis, sest on kindlasti omanike kelle silmis paistavad ainult rahanumbrid aga õnneks on neid tühine kogus ja küll need saavad ükskord tunda mida tähendas ainult rahanumber.
mets1 8. mai 2018 18:35
Selline paanika ja hüsteeria, mis on metsakasutuse osas lahti läinud, paneb imestama. Metsa on ostetud-müüdud ja raiutud-istutatud, hooldatud kogu aeg. Metsaga on kaetud ka need alad, mis 90-tel ükskõiksete päranduse saajate poolt maha võeti või metsavaraste poolt raiuti - ka toona oli kohustus mets taastada ehk istutada või külvata ja pärast seda ka hooldada. Kuid seda paljud ei teinud kuna järelvalve oli minimaalne ja trahvid samuti. Ainuke häda ise taastunud metsade puhul lihtsalt liigiline koosseis, kuna tihti korralik männimets asendus kase või haavaga kus mõned üksikud männid (näiteks). Korralik omanik, kes pole selles sfääris vaid kiire raha teenimise pärast, see tegeleb metsaga pidevalt ning vastutustundlikult. Telliskivi ökoaktivistide kisa on ka naljakas, sest õieti tehtud raie on igati tavaline osa metsa elutsüklist. Praegu raiutakse näiteks mitmes piirkonnas Viljandimaal, Pärnumaal palju neidsamu endistele kolhoosimaadele madala kvaliteediga niisketele aladele raiutud okaspuu-lehtpuu segametsi, mida nõuka ajal metsateadlaste vastuseisule vaatamata tehti - kuna juurehaigused ja seen oli jaol juba enne metsa keskealiseks saamist, juurepess võib kase puhul olla olemas aastaid ja puu elab edasi erinevalt kuusest, mingit hea kvaliteediga puitu aga ei saa ning seda metsa võid kasvatada veel 20 aastat, aga paremaks see ei lähe ning haiguste tõttu puit veelgi rikneb, pluss juba jalal surnud puud muutuvad putukakolooniate asumiks, mis kahjustab ka kõrvalolevad metsad ära.
ok 8. mai 2018 22:08
aga vaata kui palju on igasuguseid keskkonna kaitsega tegelevaid MTÜsid ja sihtasutusi tekkinud. Eks kõik tahavad ju elada. Karjud kõvemini tuleb ka suurem nuts riigi käest. Mis sest et taoline värk pole jätkusuutlik. Ühiskondlik kokkulepe eeldaks paraku ka saamata jäänud tulu kompenseerimist. Kui palju selleks ametkonnad suutelised on on näha Natura 2000 näitel. Aastate vältel on kompensatsioon koguni vähenenud, kui tulumaksu peale panekut arvestada. Ometi pole justkui elu odavamaks läinud ja ka ministeeriumidele eraldatud summad on tõusnud.
öökull 9. mai 2018 17:22
kuidas looduskaitse MTÜ saab kisades raha riigilt?
Selleks peab ikka taotlusi tegema, viimastel aastatel aga on looduskaitse toetused väga kokkukuivanud, samas kui Kiisler aasta alguses andis puidutööstusele 25 miljonit eurot ja veidi hiljem 10 miljonit toetusteks lisa, väidetavalt olla puidutööstuse huvi suur olnud ja sellepärast vaja ka anda. Kui sellised rahad liiguks keskkonnakaitses oleks meil loodus palju paremini hoitud
maamiis 8. mai 2018 17:33
ja pärast meid tulgu või uputus--raha käes
udujutt 8. mai 2018 15:49
"Metsakaitsjate paanika paneb rahamaiad omanikud metsa müüma"
Paanikas on metsa KOKKUOSTJAD/ärikad!
Omanik EI müü, omanik hoiab ja hooldab oma vara!

... 8. mai 2018 15:49
küll kirutakse vene aega,kuid selle vene aja metsa on ju nii hää kallilt nüüdsel ajal edasi parseldada sellise hiigelhinnaga, mis osteti ikkagi vene alt tulles 800-1000 RUBLAKESE eest ha,nüüd saavad hiigelrikkaks ikka ju,kuid kahjuks said selle sisse end ajada vaid selle lähedal olijad peale tegelike omanike veel, tavakodanikud ei saanud essugiii ja kes ausad.
Tyuiop 8. mai 2018 20:46
Kas selle müstilise veneajaga algas ajalugu ja metsakasvatus Eestis või? On ikka mõnel mehel kaalikas õlgade otsas . Kuhu see veneaeg eestiaja metsa pistis ? Aus,tavakodanik sai oma tööaastate eest erastamisväärtpabereid ja võis neid sisuliselt sentide eest ka järelturult kokkuosta, et siis kasutada neid maa ostueesõigusega erastamise korral.
Metsa totaalne hävitamine ei lõpe niikuinii, 8. mai 2018 15:49
pole kahjuks enam lootustki. Selleks peaks RIIK vahele astuma ja kehtestama seadused, mis metsa kaitsevad. See riik ei tee seda iialgi, sest võimumehi ei huvita ei Eesti ega eesti metsad. Eraomanikud viivad metsade hävitustöö kiiresti lõpule ja siis - siis elab mitu põlvkonda puudeta kõrbes.
ank 8. mai 2018 15:19
rahamaiad metsaomanikud müüsid metsad juba ammu maha
Juku 8. mai 2018 15:02
Kobrastel lastakse tuhandete hektarite kaupa metsa hävitada - olevat looduslik protsess
Urmas 8. mai 2018 14:59
Oi kui hea on kilgata, milline heategija ma olen, jättes kasvama ühes kohas 3ha ja teises kohas paar hektarit kui endal on käes 12 000(!)ha. Aga kui 3ha metsaomaniku raieküpsest metsast leitakse lendorava "riisipabul", siis 3ha omanikul pole raha enam kusagilt võtta, need suuremad kompensatsioonid ei oleks katnud raiest saadavat tulu.
otsekoheselt öeldes: 8. mai 2018 14:56
Anna aru Taristuministrile 8. mai 2018 14:55
Plaan ehitada Rail Baltika liimpuidust detailidest on jumekas. See kindlustaks Eesti muutmise golfiväljakuks vähem, kui 2 aastaga. Siis saaks Urmas Klaas ja Siim Kallas aasta ringi golfi taguda.
Samuti saaks Tallinnas taaskäivitada kondiliimi tootmise , see annaks Kristiine asumile hea arooma.

anna aru inimestele 8. mai 2018 14:48
No nüüd leiti õlemehike, mida peksta...metsakaitsja. Kas metsaomanikel endal pole aru peas?
Täiesti arusaamatu, mis kohaga inimesed mõtlevad.
Kui mets on maha raiutud, siis METSA POLE ENAM! Pole terve järgmise inimpõlve! See rahanuts, mis metsa vastu saadakse, kulub ära paari kuuga. Ja edasi mis saab? Kuulame endiste metsaomanike hala, kuidas raha pole, metsa pole, kaevuvesi on kadunud ja tuuled keerutavad tolmutorme üles. Aga siis on juba hilja. Lootusetult hilja.
mmh 8. mai 2018 15:52
Kui mets vananeb , tekib tuule murd jne, järgneb väga pikk periood kus "metsa" ei saa astudagi , METSA enam pole. Seejuures see periood on palju pikem kui peale raiumist
ja istutamist noorendikuni jõudmine. Aga et tuuled keerutavad metsamaal tolmu, no
taevaisa aita.
To - mmh 8. mai 2018 16:49
Kui mets vananeb? Vana mets raiutaksegi maha , jah õige. Aga see mida kohati raiutakse on ju luua vared ja lankide kaupa. Õige kui haigus või käesaline sees , polegi teist võimalust . Aga enamus metsa võetakse maha sentide ees müües .
Samas haiged oksad põletatakse, mida näinud seni pole, Juuermädanikuga istutatakse segamets, näinud tänase päevani pole. Muidugi kõigi kohta seda öelda eis saa , aga enamuse kohta küll.. Käib mingi hägune majandamine, vahendamine jne. Nüüd tahaks targa õigustaja käest küsida kaua kasvab vaarikas , et vilja kandma hakkab , või mustikas . Jah.
irrrw 9. mai 2018 10:07
No mida mida lälinat. Ei tea küll, kuidas metsad need ajad üle elasid, mil veel inimlojust "majandamas" polnud.