Eesti uudised

ETTEVÕTJA: ühiskond leiab, et heal emal on maksimaalselt kaks last, teistele ei meeldi kondoomi kasutada

Kristiina Tilk, 8. mai 2018 16:26

32 KOMMENTAARI

m
M/ 10. mai 2018 08:48
Kristjan Järvan võiks ükskord ometi aru saada, et Eestis ei jää kolmas laps raha taha. Nõukaajal saadi lapsi ülikooli ajal ja ämmaga ühes korteris elades. Praegu on kolme lapse toetus 500 EUR, see katab ilusti ära kolme lapse kulud kui mõistlikult majandada. Ja Eestis on väga head lapsehoiu võimalused - kuhu ma panen oma kolm last kui nad esimesel paaril lasteaia aastal on iga kuu nädala haiged? Lasteaeda ju haigeid lapsi ei vii ja lapsehoidjale pean maksma vähemalt poole oma palgast. Tahaksin tööl käia, sest raha eest kodus istumine pole lahendus, nii kaob kvalifikatsioon.
a
Alar/ 8. mai 2018 22:17
n
Need / 8. mai 2018 18:19
Sünnitusmasinad ei mõtle sellele, kus ja mõistes tingimustes lapsed elavad( Kodutunne on ju ehe näide). Lapsi peab tegema , sest see ongi nende perede äriprojekt. Olen ise 2 last üles kasvatanud ( isad said surma) oleks suutnud üksinda kolmandagi. Lapsel peab olema hea ilus moodne kodu., hea haridusega kool . Ja iga paari kuu tagant välisreis. See arendab last
m
8. mai 2018 17:23
Meie peres on kaks last. Tänaseks üliõpilased.
Ausalt öeldes ei olnud plaaniski üle kahe lapse saada. Isegi see kaks on VÄGA kaalutletud otsus. Sünnitada võiks ju lõputult, aga lapsed tuleb ära ka koolitada.
Eesti naise madalatest teadmistest rasestumisvastaste vahendite kasutamise osas võiks aga küll omaette teema teha. On see valehäbi või teadmatus, ei tea.
k
Kristjan Järvan/ 8. mai 2018 17:09
Tervitused ka minu poolt. Õhtulehel on paraku ebaõnnestunud sõnavaliku tõttu suutnud minu seisukoha peegelpilti pöörata. Kaks versus kolm last võrdlus põhines sellel, mida ühiskond eeldab lapsekasvatus standardiks - ühiskond eeldab, et sa suudad igale lapsele pakkuda 3 trenni ja kõige uuemaid riideid. Kuna see standard on äärmiselt kallis, siis ongi vanemal valik - kas kasvatas üles vähe lapsi kõrgete kulutustega või siis rohkem lapsi väiksemate kulutustega (ilma kolme trennita). Probleemiks ongi see, et ühiskond vaatab viltu nendele vanematele, kes ei paku oma lastele kõiki neid võimalusi (välismaa reis 2x aastas), kuigi tegelikult ei saa nad seda finantside tõttu pakkuda, mis on läinud lisanduva lapse kasvatamise jaoks. See põhjustab väiksemat sündimust ja on lõppkokkuvõttes kahjulik nii rahvale, riigile kui ka majandusele.
ERR sai oluliselt paremini hakkama antud loo kajastamisel: https://www.err.ee/829687/pilvre-riik-peaks-toetama-laste-sunnitamise-asemel-nende-kasvatamist
Kõike head,
Kristjan
k
kristjan Järvanile,/ 8. mai 2018 18:25
see link on hea, et "riik peaks toetama laste sünnitamise asemel nende kasvatamist."
Mina naeran senimaani, jupp aega juba, riik ei sünnita, kes siis?, aga riik toetab nende kasvatamist.
o
on/ 8. mai 2018 22:51
ühiskond haige ja vältimatult määratud hääbumisele kui vaid kahe lapsega loodetakse hakkama saada.Pole neid väljamaa reise vaja enne kui nuustakurajad selged jpt.Alla kolme lapse meie riigis ei tohiks mõttessegi võtta aga kuna nn.pealesunnitud vaesus ei lase lastele paljutki lubada ja tööpäevadki pikad, siis seda enam on riigi kohus hoida elanikkonna tervis nii füüsiliselt kui vaimselt nn. liinil- kus poleks aastapikkust järjekorda eriarstile-uuringutele ja oleks 35 tunnine töönädal.Rabamine ja mõõtmatu ressursi raiskamine toobki tulevikus rohked vanadekodukandidaadid, kes vajavad eraldi hooldust kui arstiabi.
m
mitme lapse ema/ 8. mai 2018 17:03
Ei kujuta elu ilma oma lasteta ettegi! Nii palju õnne, tegevust, naeru, kilkeid, kallistusi ja suurt rõõmu! Tibitajad ei saa ju sellest aru, sest nad on enese imetlejad, lastetusmaks aitaks neil katusekorruse korda sättida. Hiljem pole lastetutel muud valikut kui vanadekodu- oodata millal klaas vett antakse- kui sedagi... ise ei jaksa, siis s....e p-ga oodata seni kui üks hooldajatädi leiab aega sind korda teha. Sellist vanaduspõlve need tibid ootavadki?
n
8. mai 2018 18:42
Naljatilk, vanadekodud on täis tudikesi, kel on ka lapsed. Kuid enamus neist lastest ei külasta oma vanemat. Nii nad siis istuvad ja ootavad
s
Sellisel juhul/ 8. mai 2018 19:18
ei tule süüdlast kaugelt otsida. Lapsed, kes on kasvatatud austama kõiki teisi, austavad eelkõige oma vanemaid ja ei jäta neid vanadekodusse üksindusse.
a
9. mai 2018 12:12
Aeg on ju muutunud. Tänapäeval ei mõtle ükski noor inimene, mismoodi oma vanemad vanas eas ise ära hooldada, vaid mismoodi nende hooldekodumaks saaks makstud. Selle hooldekodumaksu tõttu sünnib ka vähem lapsi, keegi ju ei taha, et nende lapsed peaksid elama viletsamalt.
m
miks peab halvustama?/ 9. mai 2018 14:58
kui naisel ei ole lapsi, siis ei pea temasse sellepärast halvasti suhtuma. Mõned on väga õnnetud ise, et neil lapsi ei ole (aastaid proovinud aga ei õnnestu), mõned ei ole meest leidnud, kes lapsi sooviks (ja küsimus pole kõrgetes standardites), kolmandad ise selle valiku teinud (nt loonud firma, mis pakub tööd paljudele, sh lastega emadele ja makstes nii riigile palju makse). Ühiskonda saab ka teisiti panustada, kui lastega - olles vabatahtlik lastekodu lastele, tegeleda muu heategevusega jne. Sellepärast ei pea halvasti suhtuma (väljendus: tibid, tibitajad)). Kindlasti aga tuleks väärtustada ja tunnustada neid, kellel on lapsed ja kes oma laste heaolu eest seisavad.
r
RS2/ 8. mai 2018 16:48
Ah et heal emal om MAKSIMAALSELT KUNI KAKS last? Ja pärast seda sellised l0llpead kurdavad, et töökäsi pole kuskilt võtta. Mõni ime, et majandus pärast P-zes pole.
e
8. mai 2018 17:08
Ettevõtjad arvasid seda ka, et neil rohkem kui põhiharidusega töötajaid vaja ei ole, tulemus on käes.
o
Ohtu/ 8. mai 2018 16:34
Plaanimajanduse utoopia. Võta siis selline naine, kelle siht on kolm.

n
Nonii/ 8. mai 2018 15:44
Pole sõnu! EI teagi, kas kohe nutta või naerda sellise jutu peale. Kaasa tundma peab sellele mehele igal juhul.
h
Hm/ 8. mai 2018 20:00
Kus meest näed? Mina näen siit pildilt vastu vaatamas üht ülbikust lapsettevõtjat, kes ettevõtlusest tegelikult ei tea tuhkagi.
n
no kuulge/ 8. mai 2018 15:41
Kirjutage vähemalt selle ettevõtja perekonnanimi õigesti: ikka Järvan, mitte Järva
v
vanaema/ 8. mai 2018 15:41
minul on 2 poega, kellest vanemal on 3 last. Naisega mõlemad väga haritud ja headel töökohtadel. Jagub armastust, aega ja raha. Kristjan Järvani loll jutt suhu tagasi. Oleks küll õnnetu Kristjani emana. Kuidas paljulapseline Liisa Pakosta sellesse suhtub või veel teised tublid eesti inimesed?
t
teadja/ 8. mai 2018 15:34
Paljulapselistes peredes on kõige õnnetumad pere vanemad lapsed, sest nendele on pandud tihti teiste laste eest hoolitsemine ning ka vastutamine.See jutt on paljulapselise pere vanema lapse suust tulnud, kus nad on kaevelnud oma saatust teistele.
o
on/ 8. mai 2018 23:00
mitteteadja su nimi...mu tuttav oli üksik ja polnud kellegagi mängida ja ta ei taha sellist lapsepõlve mitte kellelegi, seepärast on neil nüüd viis last, kusjuures emme on olemas kõigile, mitte ainult esimesele.Ise olen ka vanim aga seda pole kordagi mõelnud, et miks vend või õde peaks vaid üksi olema , ilma minuta...vaid egoist saab ainult endale mõelda, miite teadja.
l
linnamees/ 8. mai 2018 15:10
No ei ole neid inimesi siin planeedil ju liiga vähe, et nii hirmsasti kogu aeg toetusi nõuda mõne juurde sünnitamise eest siin eestis. Kui ikka ei taha lapsi, siis olgu, aga kes on normaalne, see saab lapsed ja kasvatab neist toredad inimesed. Nii on ikka olnud, mis siis nüüd järsku jälle toetusi juurde vaja on?
r
Raivo Paas/ 8. mai 2018 15:17
linnamees ei vääri ilmselt mehe nime.
a
Aino/ 8. mai 2018 15:00
No kesse lapsesuu jälle midagi ütleb...
m
Mõtlik/ 8. mai 2018 14:44
Tüüp ironiseerib, see on ju ilmselge...
e
Ettevõtja samuti/ 8. mai 2018 14:40
Ma pole niiimelikku juttu kuulnud tükk aega peale Nika tädi kraaksatust, et "et lapsed reostavad maailma" Härra peaks ikka natuke mõtlema, kui oskab.
t
tt/ 8. mai 2018 16:36
Ta teeb ju kibedat nalja, kas tõesti ei saada aru?

a
arvamus/ 8. mai 2018 14:32
Teistel puudub raha kondoomi ostmiseks ja nii 10 tükki tulebki.
t
Taat/ 8. mai 2018 14:30
Poiss oli ise kolmas, et arvab täpselt teadvat...
Tegelikult on see väga tobe üldistus, mida emadepäeva eel poleks olnud vaja öelda ega avaldada.
n
Nimmi/ 8. mai 2018 14:20
t
teadja/ 8. mai 2018 14:47
paljulapselised emad tihti on olnud lihtsalt lüpsimasinad, kuid igale lapsele armastust ei jagu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee