Eesti uudised

Ühistranspordikeskused: tasuta bussisõit tuleb edasi lükata (24)

Ärileht, 8. mai 2018, 13:07
LiinibussFoto: Martin Ahven
Täna kogunesid Jõgeval kõikide ühistranspordikeskuste ja Saaremaa valla, Hiiumaa valla ning Tartu linna esindajad, kes asusid seisukohale, et tasuta ühistranspordi plaaniga seotud suuri muudatusi ei ole võimalik kiirkorras rakendada ning aeg tuleb maha võtta ja sisuliselt asjad läbi kaaluda.

"Keskused peavad pöörduma oma liikmete poole seisukohtade kujundamiseks ja seda ei ole võimalik läbi viia maanteeameti poolt ette antud tähtaja jooksul ehk 23. maiks," seisab Ärilehe vahendatud pöördumises.

Samal teemal

Ühiselt leiti, et lisaraha suunamine ühistranspordi arendamisse on väga vajalik, kuid keskustele tuleb anda sisuline otsustusõigus nii piletihindade kehtestamisel, soodustuste rakendamisel kui ka liinivõrgu ümberkorraldamisel ja tihendamisel ning mitte rakendada määruses sätestatud „võta või jäta“ põhimõtet.

"Teeme ettepaneku edasi lükata piletihinna määramise tähtaegu vähemalt kolme kuu võrra ning enne seda viia määrusesse sisse muudatused, mis võimaldavad keskustel rakendada paindlikke piletihindu ja soodustusi. Kuni uue süsteemi jõustumiseni rakendada seni kehtivaid hindu ja soodustusi," teatasid ühistranspordikeskused pöördumises.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee