Eesti uudised

Prokuratuur saatis Tartu endise abilinnapea Suvorovi kohtusse (4)

Toimetas Silja Ratt, 8. mai 2018 12:21
Artjom SuvorovFoto: Kampaaniafoto
Lõuna Ringkonnaprokuratuur saatis aprilli lõpus üldmenetluse korras kohtusse endise Tartu abilinnapea Artjom Suvorovi kriminaalasja. Süüdistus on esitatud korduvas altkäemaksu võtmises, ühel juhul ka altkäemaksu küsimises ning kelmuse katses ametiisiku poolt. Samas kriminaalasjas esitati süüdistus altkäemaksu andmises 37-aastasele ja 67-aastasele mehele.

„Süüdistuse järgi lubas Suvorov aidata ja ka aitas ajavahemikul 2015 kuni 2017 oma tuttavatel saada Tartu linnalt nende spordiklubidele erinevaid toetusi,“ ütles eriasjade prokurör Margus Gross. Vastutasuks oma ametiseisundi kasutamise eest otsustusprotsesside suunamisel ja mõjutamisel sai Suvorov altkäemaksu nii sularahas kui ka varalist väärtust omavate esemete näol kokku üle 600 euro.

Samal teemal

Lisaks süüdistab prokuratuur Suvorovit 2017. aastal kolmandale isikule altkäemaksu küsimises, mis seisnes selles, et Suvorov küsis 67-aastaselt mehelt 960 eurot altkäemaksu, seades sellest sõltuvusse viimasega seotud mittetulundusühingule 2000 euro suuruse tegevustoetuse saamise Tartu linnalt. Nimetatud tegevustoetusest 960 eurot pidi altkäemaksu andja kandma Suvoroviga seotud tuttavale, kes abistas Suvorovit kohaliku omavalitsuse volikogude valimisüritustel Tartu linnas.

„Sellisel viisil kolmandale isikule teenete eest tasumine muutis kindlasti altkäemaksu skeemi raskemini tabatavaks, kuid asja sisu jääb samaks. Tegemist on ikkagi ametisiku poolt oma ametiseisundi ärakasutamisega ja antud juhul oli initsiaatoriks ametiisik, mis teeb kuriteo olemuselt raskemaks,“ ütles prokurör Margus Gross.

Veel süüdistab prokuratuur Suvorovit selles, et tema Tartu Linnavalitsuse eluasemekomisjoni liikmena püüdis 2016. aasta lõpus 77-aastaselt naiselt petta välja 5000 eurot, lubades tagada kannatanule Tartu linnale kuuluva korteri võõrandamise. Kuna kannatanu Suvorovi ideega kaasa ei läinud, jäi kuritegu katse staadiumisse.

Kohus ei ole veel kriminaalmenetluse eelistungi aega määranud.

Kohtueelse menetluse viis läbi Kaitsepolitseiamet Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Samal teemal

02.07.2018
Tartu eksabilinnapea astub altkäemaksu võtmise süüdistusega kohtu ette
18.10.2017
Tartu jõuab Tallinnale järele: Tartu kahte abilinnapead kahtlustatakse korruptsioonis
18.10.2017
Kapo ja prokuratuur: tõendid Semilarski ja Suvorovi vastu on kaalukad
18.10.2017
BLOGI | Prokuratuur ja kaitsepolitsei avasid korruptsioonis kahtlustatavatena kinni peetud Tartu abilinnapeade juhtumi tagamaid