"Tõde ja õigus" (Kuvatõmmis/YouTube)

2019. aasta veebruaris jõuab kinodesse Anton Hansen Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev film "Tõde ja õigus", mis valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Täna avaldati selle treiler.

Lootusest ja teotahtest pakatav Andres tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb. Majapidamine nõuab palju tööd ja järjekindlust – algab elukestev võitlus nii looduse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearu poolt mängitavate vingerpussidega. Kui elukaar jagab Andresele enam kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju.

Filmis mängivad Priit Loog, Priit Võigemast, Maiken Schmidt, Simeoni Sundja, Ester Kuntu.

Jaga artiklit

39 kommentaari

M
mmm  /   23:54, 9. mai 2018
graafiliselt ja filmitehniliselt tuleb kindlasti võimas asi. tanel toomi filmid on just kaadrikompositsiooni jms visuaalia poolest väga head olnud. iseasi on loojutustamine, see võib noorel mehel üle jõu käia. sellise filmi tegemine pole mingi niisama ilufilmi tegemine vaid ikkagi eesti rahva tüvitekstiga maadlemine. väga lihtne on selle tüve alla jääda.
E
Ei kõneta ega kutsu vaatama  /   09:17, 9. mai 2018
Nähtavasti järjekordne jamps nagu November. Kahju, et head asjad kinolinal täiega pekki keeratakse. Tahtsivad paerimt aga välja kukkus nagu tavaliselt.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis