Eesti uudised

Soome turistide arv on kokku kuivanud (10)

Toimetas Silja Ratt, 8. mai 2018 10:37
Soome turistFoto: LAURA OKS
2018. aasta esimeses kvartalis väisas Eestit veidi üle ühe miljoni välisturisti ehk sama palju kui 2017. aasta esimeses kvartalis. Soomest saabunud turistide arv, mis moodustas külastuste üldarvust 37%, vähenes aastataguse ajaga võrreldes 8%. Seevastu kasvas 6% teiste Euroopa Liidu elanike reiside arv.

Venemaa elanikud külastasid Eestit ligi 209 000 korda, mis moodustas saabunud külastajate üldarvust viiendiku ning see number aastaga ei muutunud. Jätkuvalt kasvas Aasia riikidest saabunud külastajate arv: neid oli 10% rohkem kui aasta tagasi. Reisid Valgevenest harvenesid aga kolmandiku võrra .

Samal teemal

Eestit külastanud mitmepäevareisijate arv kasvas esimeses kvartalis möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 2% ning mitmepäevareisijate keskmine külastusaeg oli 4,2 päeva. 44% kõikidest külastustest olid ühepäevased. Hinnanguliselt kulutasid välisturistid Eestis esimeses kvartalis 220 miljonit eurot.

Euroopa liidu riikidesse reisitakse vähem

Samal perioodil külastasid Eesti elanikud välisriike ligi 800 000 korral ja see arv jäi eelmise aasta tasemele. Reisid Euroopa Liidu riikidesse vähenesid 4%, reisid SRÜ riikidesse seevastu kasvasid 8%, sealhulgas külastasid eestimaalased Valgevenet kolmandiku võrra rohkem. Märkimisväärselt sagenesid külastused Egiptusse, Indiasse, Kreekasse ja Prantsusmaale. Keskmiselt kümnendiku võrra kahanesid reisid Ameerika Ühendriikidesse, Belgiasse, Leetu, Taani ja Tšehhi.

Mitmepäevareiside arv vähenes 1% ja need kestsid keskmiselt 3,6 päeva. Ühepäevakülastusi oli külastuste üldarvust 14% ning nende arv suurenes 2%.

Eesti turistid kulutasid esimeses kvartalis välismaal hinnanguliselt 200 miljonit eurot.

Samal teemal

01.03.2018
VIDEO | Soome ajaloolane: me ei näe Eestit enam väikse vennana, vaid võtame teda kui võrdset
01.12.2017
SUUR ÜLEVAADE: mida on soomlased andnud, müünud või kinkinud eestlastele