Krimi

GALERII | Kalamajas jäi väike poiss auto alla  (63)

Toimetas Silja Ratt, 8. mai 2018, 09:46
Väike jalgrattur jäi auto alla  Robin Roots
Täna hommikul kella 8.50 ajal teatati liiklusõnnetusest Tallinnas Kotzebue tänaval. Ülekäigurada rattal ületanud 9-aastane poiss sai löögi sõidukilt. Laps viidi haiglasse, tema seisund ei ole õnneks kriitiline.

Esialgsetel andmetel peatus sõiduk, mille roolis oli 43-aastane naine, enne ülekäigurada, et anda teed jalakäijatele. Seejärel hakkas sõiduk vaikselt liikuma, kuid ei märganud vasakult teed ületanud 9-aastast jalgratturit, kes ületas ülekäigurada rattaga sõites. Kokkupõrke tulemusena sai poiss viga ja ta viidi lastehaiglasse.

Ilusad ilmad toovad tänavatele jalgratturid ning sel põhjusel kutsub Pajumaa sõidukijuhte üles erilisele tähelepanelikkusele. „Liikluses on palju, mida jälgida ja millele tähelepanu pöörata. Nüüd tuleb veel eriti tähelepanelikult oma silmad teel ja tähelepanu terav hoida, et märgata õigeaegselt lähenevat jalgratturit. Eriti oluline on see pöörete tegemisel,“ rõhutas Pajumaa.

Liiklusseadus küll lubab jalgratturil ülekäigurajal sõiduteed ületada jalgrattaga sõites, kuid sellisel juhul ei ole reguleerimata ülekäigurajal jalgratturil sõidukijuhi suhtes eesõigust, välja arvatud juhul kui jalgrattur ületab ülekäigurajal sõiduteed, millele sõidukijuht pöörab.

„Nii politseiametnikuna kui lapsevanamana soovitan ka jalgratturitel lähtuda põhimõttest, et alati tuleb veenduda, et teed antakse,“ lisas Pajumaa.

Liiklusõnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks alustati menetlust.

Tänavu on üle Eesti toimunud jalgratturite osalusel 19 liiklusõnnetust, milles hukkus kaks ja vigastada on saanud 16 jalgratturit.

63 KOMMENTAARI

i
inimkonnale 10. mai 2018, 03:07
Õpetussõnad 28:14 Õnnis on inimene, kes alati kardab Jumalat,
aga kes teeb oma südame kõvaks, langeb õnnetusse.
Matteuse evangeelium 18:Kes...
(loe edasi)
i
inimkonnale 10. mai 2018, 03:03
Palvetage,et laps paraneks ja saaks terveks!
Loe kõiki (63)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee