Eesti uudised

Ülem-Suetuki külas eesti keelt õpetava naise aitamiseks kogunes 14 000 eurot

SIBERIS TULEKAHJUS KODU KAOTANUD EESTLANNA: on aeg öelda aitäh ja lugeda kampaania lõppenuks (11)

Kristiina Tilk, 8. mai 2018, 08:51
Airi Lauri, tema abikaasa ja poeg oma kodu varemetel. Foto: Erakogu
Kuu pärast seda, mil ristsõnameister Tarmo Tuule algatas kampaania, et aidata koguda raha Siberis eesti keelt õpetava Airi Lauri perekonda tules hävinud kodu taastetöödeks, teatab õpetaja Airi, et rahakorjanduse võib lugeda edukaks ja lõpetada: „Suur tänu kõigile!“

Õhtuleht, 10. aprill 2018.Foto: Õhtulehe arhiiv

Airi Lauri perele kuuluv kodu langes tuleroaks käesoleva aasta jaanuarikuus, mil Krasnojarski krai suurimas eestlaste külas Ülem-Suetukis paukus käre, ligi 55-kraadine pakane.

Õhtuleht, 10. aprill 2018.Foto: Õhtulehe arhiiv

„Õnneks inimesed ega loomad tules suurt kannatada ei saanud. Ainult kass sai natuke viga. Alguses said tema kõrvad kuumaga kahjustada, siis tegi külm liiga, nii et need kukkusid peast ära. Vuntse tal ka enam ei olnud,“ on Airi varasemalt öelnud. 

Tema perekond on Ülem-Suetuki külas hinnatud kui elu edasiviijad. Airi on hinnatud eesti keele õpetaja, tema abikaasa kooli direktor ning pasunakoori juhtaja, 13 aastat vana poeg peab end põliseks Siberi asukaks ning Eesti on tema jaoks küll armas, kuid elama ta siia tulla ei soovi. 

Kartuses, et Airi perega asjad pakib ja Siberist lahkub, panid kohalikud pead kokku ning otsisid perele seniks, kuni nad enda kodu taas üles ehitavad, uue peatumispaiga. Airi sõnul on tegemist varem külas tühjana seisnud majas, kus kannatab häda korral küll elada, kuid mida krõbeda külmaga keeruline soojaks kütta.

„Eks ta paras lobudik ole,“ kirjeldab Airi ajutist peavarju. Kuid tänulik on ta sellegi eest. 

Just niisamuti on ta tänulik ka rahakogumiseks kampaania algatanud Tarmole ja kampaania korras raha annetanud inimestele, sest kui uue katuse oleks perekond jaksanud ise majale panna, siis taastamistöödeks jäi vajaka. 

Airi sõnul on kuu ajaga tema arvele laekunud umbes 14 000 eurot ning ta leiab, et see on piisav summa, et öelda aitäh ning panna kampaaniale punkt. 

„Maja ehitamisega peab veel ootama, sest maa on külmunud ja vahel sajab veel lund,“ ütleb Airi, et uuemaid uudiseid ning pilte saab ta jagada siis, kui ilmad soojemaks lähevad.

Kampaania algatanud Tarmo on tulemustega rahul ning mehe motoks on alati, kui võimalik, aidata. Lähiajal tal aga uusi kampaaniad plaanis ei ole. Loodab mees hoopis, et õnnetusi ei juhtu. 

Küll aga ei istu Tarmo käed rüpes. Igapäevaselt aitab ta paarituma liikuvaid konni üle tee, oma mesilastel proovib elu kergemaks teha, hobustele pakub igapäevaselt sööki-jooki, silitab kassi, loobib koerale mänguasju, valmistab ristsõna- ja mälumänguhuvilistele head kraami, vanainimestele pakub aga istet ja aitab vajadusel poekotti kanda. 

„Ennast tahaksin osata aidata puhata,“ on asi, mida Tarmo enda sõnul veel õppima peab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee