Eesti uudised

Kohtunik põhjustas Aspergeri sündroomiga last üle kuulates talle šoki

Eesti Päevaleht, 8. mai 2018 07:57

42 KOMMENTAARI

n
nu ja/ 8. mai 2018 19:39
Nutmine ju on ainult Aspergeri sündroomidega laste privileeg
v
viu/ 8. mai 2018 14:25
nuttes väljumine pole veel šokk
K
/ 18:45,/ 8. mai 2018 19:39
e
eesti kohtunikud/ 8. mai 2018 12:58
on tavalised keskmised kurjad eestlased, kel pole aimu psühholoogiast ja kes teevad otsuseid, "lähtudes oma sisetundest", mis ei pruugi absoluutselt õige olla. Neil ei ole laia silmaringi teadmisi ega meditsiinialaseid teadmisi, ilma milleta tegelikult enam ühelgi erialal hakkama ei saa.
i
8. mai 2018 12:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ä
Ära nuta/ 8. mai 2018 12:49
Saada ta sõjaväkke! Või vasta, et pole sõjaasjust huvitatud- las hakkavad "menetlema" kõrvalehoidjat jne.
Kuidas riik meile- nii meie riigile, valem on ju lihtne.
k
8. mai 2018 11:42
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Küsimus/ 8. mai 2018 13:21
Kuidas kulub lapse peale kuus 100 eurot? IGAS kuus? Iga kuu üldjuhul koolilastele riideid ostma ei pea ja kui otsida, allahindlusi jälgida saab super hindadega välisriideid osta. Ja samuti hariduskulud? Mis sinna alla läheb? Kooliaasta alguses tuleb vihikud soodukatega ära osta, koolitoit ja haridus ikka üldjuhul tasuta. Seega ainukesed kulud mis pähe tulevad on bussipiletid ja kirjutusvahendid mis meelde tulevad ja no neid saab küll 100 euro eest osta. Mida te teete selle rahaga? Tõesti huvitab, kuidas läheb koolile ja riietele 100 eurot igakuiselt, isegi keskmist palka teenivad ei suuda sellist summat nimetatud asjadele kulutada.
v
vastus/ 8. mai 2018 15:52
räägi meile ka kust seda toitu saaks tasuta lapsele koju viia, kas mõtled selle tasuta all marketite juures asuvaid prügikaste ? Kas sa ostaksid lapsele siis aastas ühed püksid ja lasku aga käia (?)
Arvad , et laps kinos, kontserdil ,ekskurssioonil, niisama jäätist söömas ja mujal ei tahagi käia?
Oled vist mõni põrunud kesik.
t
To vastus/ 8. mai 2018 16:14
Kas tööl peres ei käigi? Elatakse vaid 100 eurot isa toetusest? Toitu ostad ju endale ka, mitte vaid sellest toetusest. Ja vabandust, aga kui vingutakse ei tulda rahadega üldse välja ja siis tullakse mingist kinost, kontserdist rääkima? See on kallis lõbu, sa ei saa elada nagu miljonär ise saades vaid sada eurot. Siis on selle rahapuuduse taga vilets majandamisoskus ja üle enda võimete elustiili elamine. Ja kes rääkis aastas ühest püksipaarist? Pole vaja mõttetuid hilpe iga kuu kokku ajada, vaid jälgida mida osta. Tahaks ka kruiisilaeva ja teemanteid ja muid asju, aga tuleb ikka oma võimaluste piires majandama.
t
To 15:52 vastus / 8. mai 2018 16:20
100 euro eest saab kindlasti tasuda lapse ühistranspordikulud, koolibihikud ja kirjatarbed, kinokülastuse ja kaks paari pükse ning muid riideid. Aga kui osta firmamärke siis jah kahjuks saja euro eest kõike ei saa.
t
To KerstiKo/ 8. mai 2018 13:22
100 euro eest igakuiselt lapse kooli jaoks maksta ja riietele? Kuidas see võimalik on? Siis ei osata hästi majandada, sest igakuiselt ei osteta riideid isegi mudilasele.
t
To 15:52/ 8. mai 2018 16:17
Jutt oli riietest ja haridusest. See toetus isa poolt on lapsele mõeldud ju, mitte ainuke pere sissetulek. Kui nii siis on küll päris hale. Palju see šampoon ja seep muidu maksab, et saja euro eest kuus ei saa seda ostetud? Poes nagu enamus jäävad alla viie euro ja neid ei pea iga päev ostma.
t
Teadagi/ 8. mai 2018 11:40
Täiskasvanud inimesed peaksid ise suutma oma elu selliselt korraldada, et võõrad ja halvad tädid ei peaks nende isiklike probleemidega tegelema ega nende lapsi "traumeerima". Kõik teised on süüdi.
h
hm/ 8. mai 2018 11:24
Ma ei saa küll artiklit täismahus lugeda, aga kommenteerin seda osa, mis puudutab lapse võimalikku elukohavahetust ja ema kallal naagutamist. Mul on endal autistlik laps ja tema väikestest eripäradest sai suur põrgu nimelt elukoha vahetuse järgselt (ja meie kolisime veel terve perega st laps ei kaotanud kedagi pereliikmeist) - pärast seda pidimegi pöörduma spetsialistide poole ja saime ka diagnoosi. Sellisele lapsele on ka väikesed muutused äärmiselt traumeerivad - mitte kõigile, kuid iga autist ongi erinev. Te ei kujuta ettegi, millist vett ja vilet see ema oma lapsega igapäevaselt näinud on, loomulikult tunneb ta oma last läbi ja lõhki, püüab ennetada vähimatki tervise halvenemist põhjustavat situatsiooni. Minu laps nt stressi langedes keeldub söögist. Stressi võib ta langeda ka sellest kui meil on olnud perega tore väljasõit vanavanemate juurde - pärast seda nt nädal aega ei söö. Te ei kujuta seda elu ettegi, inimesed, kel pole sellist isiklikku kogemust. Te vaatate tänaval või telekas sellist last või inimest, et oh, kaks kätt-jalga küljed, näeb välja nagu meie kõik, ajab veel arukat juttugi, tema tegelikest raskustest ei tea te ööd ega mütsi. Samamoodi kohtunik, kui tal puudub varasem kokkupuude. Väga ebaprofessionaalne lugu ja lapsest väga kahju. Et ta üldse peab pere purunemise üle elama ja et veel lisatraumasid talle tekitatakse.
b
baphomet/ 8. mai 2018 11:55
Vi#gisemise asemele tasub hoopis aru saada, et elu ongi üks jama asi ja tegelikus täiskasvanuelus nunnutamist ja vati sees hoidmist ei toimu.
Ellu jääb kohastunum indiviid. Mitte targem ega ilusam või rikkam...
ä
ära põe! / 8. mai 2018 22:45
Ma mäletan et kuidas vene kroonus mõned lõunapoolsete vabariikide päevitunud kodanikud söögist keeldusid. Ma ei teagi, et kas olid autistid või ei läinud sealiha alla.
3-4 päeva pärast ajas nälg neid köögi ümber luusima ja nädala pärast vitsutasid searasvas ligunenud otra ning kiitsid Allahit.
Küll nälg sellestki lapsest inimese teeb.
n
nii ongi/ 8. mai 2018 11:06
et Eesti vajab kohtu, politsei, tervishoiu jne. reforme, sest need asutused on muutunud rahvavaenulikeks oma naba imetlemise kohtadeks.

ä
8. mai 2018 10:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
8. mai 2018 10:58
Mehed arvavad, et nemad ei pea laskma lastel oma elu rikkuda. Ema elu tehakse lihtsalt põrguks süüdistustega ja hoolimatu käitumisega pere suhtes. Lahutab või mitte, ei muuda õigust lastele elatist välja nõuda.
e
Eestit valitseb justiitsmaffia/ 8. mai 2018 09:17
Ringkaitses, müües õigus ja olles riigi repressiivaparaadi kaitse all.
Siia kuuluvad praktiliselt kõik õigusteaduskonna lõpetanud, kes on riigiteenistuses, FIE-dest kohtutäiturid, inkassode omanikud, advokaadid, õigusbüroode juristid jne.
Õiguse ja õigluse on nad teinud mitte iseenesestmõistetavaks vaid äärmiselt kalliks kaubaks, millele valdaval enamusel kodanikest puudub juurdepääs puht materiaalsetel põhjustel.
Rikkad ostavad omale õiguse ja tihti vaesematelt kelmitatud või lausvarastatud rahaga.
Selline õigusriik.
m
mine sina ka/ 8. mai 2018 09:31
meie kohus on kõige humansem kohus
a
Ah/ 8. mai 2018 09:35
et kohe humansem, siis küll
m
mailis/ 8. mai 2018 09:47
pole tähtis kuidas kirjutad, peaasi et oleks vähemalt mõistetav.
r
RS2 to 09:31/ 8. mai 2018 10:01
P.ättide vastu kindlasti.
t
tatiprits/ 8. mai 2018 09:32
Kus on selles kaasuses rikka poolt ostetud otsus? Kohtus harva kui kunagi mõlemad pooled võidavad. Kui see nii oleks siis saaks juba enne kohut kokku leppida.
Enne kohtuniku süüdistamist peaks ikka teadma kogu kaasuse üksikasju mida ükski kommentaator ei tea, eriti antud last puudutava kaasuse puhul. Kuidas saab siis arutada teema üle mille sisu me ei tea??
h
Hea tatiprits/ 8. mai 2018 09:39
Funktsionaalse lugemisoskuse korral saaksid kirjutatu mõttest ja seostest valitseva olukorraga aru.
Kahjuks sinul selline oskus puudub. Sobid justmaffia ridadesse alamasse astmesse käsutäitjaks.
t
TK/ 8. mai 2018 09:09
Kui Riigikohtu distsiplinaarkolleegium hakkaks ka tegelikkuses kohtunikke distsiplinaarsüütegude või tegevusetuse eest karistama, tähendaks see tõenäoliselt Eesti kohtusüsteemi kokkuvarisemist. Kohtunikeks soovijaid on niigi suhteliselt vähe, mitmed konkursid luhtuvad, mitmed valikud on (pehmelt öeldes) ebaõnnestunud ja - kui hakata kohtunikele veel ka mingit vastustust panema - on tagajärjed katastroofilised. Usun, et pea iga kohtuniku (ükskõik kui leebe) karistamisjuhtum jõuab meediasse ning vähendab usaldust kohtusüsteemi vastu, mistõttu püütakse seda iga hinna eest vältida, kui tegu pole just KAPO poolt uuritud altkäemaksujuhtumistega (Šuvalov jt) või moslemiga abielus olnud naise noomimisega (moslemid ja nendega seotud isikud on kõrgendatud kaitse all) kohtuniku poolt istungi, misjärel oli tõesti jutt väga lühike.
t
tead/ 8. mai 2018 10:19
Midagi ei juhtu, ainut nemad ise peavad ennast maailma alustaladeks.
m
mann/ 8. mai 2018 08:53
Eesti kohtunike tase on lihtsalt masendav ja neil puudub igasugune vastutus oma tegevuse eest
m
8. mai 2018 10:20
Mis vastutus seal olla saabki, kui surmani ametisse kinnitatud? Palk tiksub ja edaspidi ka eripension.
t
Taburett/ 8. mai 2018 08:47
Vanamate lahutus põhjustab ka kindalsti talle shoki.. äkki oli asi pigem selles?
m
Maalt/ 8. mai 2018 08:59
Shok shoki otsa.lendab lennuk üle,rong vilistab,keegi laseb püssi,näeb sõdureid linnas,elusaid kalu poes, kass sööb hiirt ikka shok. Mida kuradit,elage rõõmsalt,milleks vinguda kogu aeg.
L
./ 8. mai 2018 09:11
Lapsel Aspergeri sündroom, mis see vingumine siia puutub?
k
8. mai 2018 08:59
Kahjuks Eestis lähevad suurem osa perekondi lõhki kus kasvab autist või Aspergeri sündroomiga laps. Pinge on kodus lihtsalt kordades suurem ja paraku just isad ei pea vastu ja lähevad lihtsamat elu otsima.
t
tõesti ,midagi kohutavat toimub/ 8. mai 2018 09:36
vaadake enda ümber ringi ja te ei usu oma silmi. Minnakse kokku ja aasta pärast lahku. Siis kellegi muuga kokku ja aasta pärast lahku . Siis ollakse koos juba mitmega korraga. Siin toimub midagi sarnast Vana Rooma riigiga enne selle hääbumist. Ääretu amoraalsus, ükskõiksus ja ahnus mis on riigi tipptasemel heaks kiidetud ja isegi näidistatud elavate eeskujudega.
ä
Äh/ 8. mai 2018 10:08
Ära nüüd nii ka kohe. Mingid naised lõid pundi "Naised köögis" ja neile küll meeldis, et igaks jõuluks toob ema elamisse uue isa.
p
8. mai 2018 10:23
Puudega lapsega peredest lähevad lahku 98%, enamasti jääb puudega last kasvatama ema. Üksikemade vaesus ei ole ka saladus.
s
8. mai 2018 10:24
See on ühiskonnas levitatava amoraalsuse tulemus, vaata kasvõi siinset keskkonda, labasem kui Maaja.
i
ice1/ 8. mai 2018 11:44
Eks siis mina olen see kes selle 2 protsendi sisse jääb. Hannes Hermaküla ütles kunagi teles, et ta mõistab, aga ei õigusta neid isasid. Ma mõtlen sama moodi.
s
sanitar/ 8. mai 2018 08:43
Tuli märgade silmadega toast välja ja sellest ema järeldab, et sai mingi shoki?! Tohoh! Aga kas ta siis läks arsti juurde pärast või kuidas? Lihtsalt paneb ise diagnoosi ja süüdistab nüüd kohtunikku!
a
Aspergeri sündroom/ 8. mai 2018 08:49
o
8. mai 2018 08:57
On ju öeldud, et lapsel on Aspergeri sündroom, seda ei määra ema vaid komisjon kuhu kuulub ka laste psühhiaater. Ema tunneb oma lapse käitumist ja seda kuidas mingi sündmus või olukord tema psüühikale on mõjunud. Aspergeri sündroom on autismi üks vorme. Kas Sina pahandaksid autistiga, et ta sinuga ei räägi kui ta ei ole sinust, sinu soovidest ja motiividest isegi võimeline aru saama? Sellise lapsega peab suhtlema ainult erialaseid teadmisi omades ja ilma hinnanguid andmata, sest tavainimene sealhulgas kohtunik ei ole võimeline oma tasandilt Aspergeri sündroomiga lapse seisundit mõistma.
l
8. mai 2018 10:25
Lapse ülekuulamiseks on ka omad reeglid, sh spetsialisti juuresoleku nõue.
k
kurb/ 8. mai 2018 08:36
et meie riigis on ameteid, kus oma otsuste eest tegelikult ei vastutata, olgu see mis eluvaldkonnas tahes. üks on kindel- see on populismi kasvulava ja pinnas äärmuslaste tõusuks