Eesti uudised

Ivo Linna sai vanaisaks 

Kirsti VAINKÜLA , 4. jaanuar 2000 00:00
IMELUGU: “Lapse sünd on ikka ime küll,” naerab vastne vanaisa Ivo Linna.Foto: Arhiiv (Mati Hiis)
"Tite nägin ära. Ja nii nagu on miljardid enne mind öelnud, ütlen ka mina - see lapse sünd on ikka ime küll," räägib kolm päeva pisikese poisi vanaisaks olnud Ivo Linna.

Päev enne vana-aasta lõppu oli Ivo Linnal isiklik põhjus ?ampanjapudelilt kork lakke lasta. Nimelt sünnitas tema ja Reet Linna ühine tütar Hanna-Stina, 25, 30. detsembri varahommikul oma esimese lapse.

Kui teade lapselapse sünnist Ivo Linna kõrvu jõudis, võttis vastne vanaisa kollased tulbid pihku ja lippas Nõmme erahaiglasse Fertilitas. Kell 5.22 ilmavalgust näinud jõmpsika parameetrid on vanaisal täpselt peas: "Kaalus 3,770 kg ja oli 51 cm pikk. Terve ja armas laps. Ja see millenniumivaimustus - minu arust pole see üldse tähtis, millal laps sünnib. Peaasi, et sünnib."

Tütre ühepäevase beebi nägemine ei olnud aga Ivo Linnale sugugi erakordne sündmus. Kui tavaliselt said nõukogude ajal isad oma lapsukesi ainult sünnitusmaja akendest näha, siis Ivo Linnal läks teisiti. "Oma lapsi olen alati kohe näinud. Mõnele lihtsalt tehti omal ajal erandeid," naerab Ivo Linna.

Tehnikaülikoolis majandust õppiv Hanna-Stina võttis lapsesünni ootuses juba septembris akadeemilise puhkuse ja jääb esialgu pisipojaga koju. Lapse isa, Nike spordikaupade maaletooja ja kaupluse Jalajälg omanik Anti Kalle on korra juba abielus olnud ning tal on ka esimesest abielust 7aastane poeg. "Igati üllas sündmus," nendib noor isa veel nimetu beebi ilmaletuleku kohta. Mõnepäevase lapsukesega vanematel veel muret ei ole ning seepärast kiidab isa Anti oma pojakest taevani: "Igati korralik laps. Laseb vähemalt magada."

Mis lapsele nimeks pannakse, seda ei tea isa ega vanaisa. "Mina ei sekku. Homme helistan ja küsin järele," lubab Ivo Linna.

Reet Linna sai vanaemaks teist korda. Esimese lapselapsega õnnistas teda poeg Kent esimesest abielust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee