Eesti uudised

Prokurör taotleb politseiniku süüdi tunnistamist võimuliialduses (10)

Siim Randla, 8. mai 2018 05:27
Foto: Alar Truu
Prokurör taotleb Tallinna ringkonnakohtult, et arestimajapolitseinik Endel Soovik (pildil), kes narkojoobes mehe öötundideks käeraudadega voodi külge laskis aheldada, süüdi tunnistataks. 

2016. aasta 7. augusti öösel, kui  Pärnu oli Weekendi festivali rahvast täis, tõi politsei kell 1.42 Pärnu arestimajja Silveri, kelle uriiniproovist leiti narkootikumide  jälgi. Arestimajas töötanud Endel käskis abipolitseinik Germanil noormehe käed raudu panna. Endel laskis Silveri vabaks aga alles hommikul kell 7.21. Asjas alustati kriminaalmenetlust võimuliialduse paragrahvi alusel. Prokurör on viidanud, et käeraudu tuleks kasutada ainult vajaduse korral ja need tohib peale jätta vaid minutiteks, mitte tundideks.

Prokuröri hinnangul polnud kainenema toimetatud noormees agressiivne: turvakaamerate salvestisel on näha, kuidas ta magab, üks käsi voodipeatsi külge aheldatud.

Pärnu maakohus mõistis Endel Sooviku võimuliialduse paragrahvis õigeks. Prokurör leiab, et  maakohtu otsus tuleb süüdistatava õigeks mõistmise osas tühistada, kuna kohus on andnud tõenditele ebaõige hinnangu ja kohaldanud materiaalõigust ekslikult. Nüüd palub prokurör Tallinna ringkonnakohtul maakohtu otsus tühistada, mõista Soovik süüdi võimuliialduse paragrahvis ja karistada teda aastase tingimisi vangistusega.

Samal teemal

28.06.2019
Võimuliialduses süüdistatav politseinik taotleb kohtuniku taandamist
12.03.2019
Riigikokku pürginud piirivalvurit süüdistatakse võimuliialduses
08.05.2018
Jälitusinfo lekitamises kahtlustatav politseinik on saanud tänukirja silmapaistva töö eest
04.05.2018
Õiguskantsler: politseil tuleb kaineris jagada joogitopse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee