eurovision
Netta (Keit Paju)

Iisraeli jaoks pidanuks mullune Kiievis toimunud Eurovisioni lauluvõistlus jääma viimaseks. Nimelt teatas mullu Iisraeli hääled andnud härra sellise uudise, kui hääli edastas.

Põhjuseks oli see, et Iisraeli rahvusringhääling IBA lõpetas tegevuse ning see asendati uue telejaamaga, mis ei näita uudissisu ning seetõttu öeldi, et jaama ei võeta ka Euroopa Ringhäälingute Liitu. Sinna kuulumine on aga Eurovisioni ülekandmise õiguste saamise eelduseks.

Siiski otsustas ka uus rahvusringhääling, IBPC, taodelda vastuvõtmist EBU-sse ning kuna Iisrael sel aastal osaleb - ja on ka väga suur favoriit - on näha, et EBU võttis nad vastu. 

Sel aastal esindab Iisraeli lauljatar Netta, kes esitab loo "Toy". Riik on varem Eurovisioni võtinud kolmel korral.

"Ma ei laula ilusti, ega väga liigutaval moel. Ma olen mina ja see ei ole tihti eriti ilus. Mind on väga raske seedida," on Netta Independentile antud intervjuus öelnud. 

Viimati võitis Iisrael Eurovisioni 1998. aastal, kui neid esindas Dana INternational looga "Diva". Netta ütleb, et ta on on Danaga ka rääkinud. "Ta ütles, et hüppab purskkaevu, kui ma võidan. Inimesed hüppasid siis purskkaevu, kui tema võitis, seega on see väga õnnelik žest. Ta on imeline. Ta on maailmas nii paljusid asju muutnud ja ma austan teda väga."

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
Kommentaar.  /   03:01, 8. mai 2018
Ausaltöelda, päris inetu.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis