Eesti uudised

Tallinna volikogus arutatakse Taavi Aasa umbusaldust, opositsioon püüab meeleheitlikult hääli koguda (22)

Ohtuleht.ee/Delfi, 7. mai 2018, 17:03
 Robin Roots
Teisipäeva hommikul on Tallinna linnavolikogu erakorraline istung, kus toimub Tallinna linnapea Taavi Aasa umbusaldushääletus. Umbusaldamise ajaks on opositsioon leidnud üksmeele, ent kasutusele on võetud ka kavalad nipid.

Delfi kirjutab, et Tallinna linna valimiskomisjon peatas isiklike sooviavalduste alusel kolmeks kuuks Taavi Rõivase, Keit Pentus-Rosimannuse, Remo Holsmeri, Eerik-Niiles Krossi ja Heli Tederi linnavolikogu liikme volitused.

Dramaatiline samm tuleneb usutavasti asjaolust, et ülalnimetatud isikud on praegu siin-seal mööda maailma laiali, näiteks Eerik Niiles Kross on reisil Malawis, Rwandas ja Zambias, Taavi Rõivas on aga õppusel Siil.

Homme varahommikul on ent opositsioonil vaja iga häält, et linnapea Taavi Aasale umbusaldust avaldada. Umbusaldusavalduse tarbeks on suutnud oma röökivad erimeelsused unustada ja ühise laua taha istuda isegi sotsiaaldemokraadid ja EKRE.

Otsustav hääl võib selles protsessis jääda volikogu üksikule hundile, kunagisele linnapeale Edgar Savisaarele. 

Umbusalduse algatanud 37 opositsioonisaadikut neljast erakonnast heidavad Taavi Aasale ette Tallinna korruptsiooniprobleemide eiramist ja suutmatust linna juhtimisega toime tulla ning ei pea seetõttu võimalikuks Aasa jätkamist Tallinna linnapeana.

"Taavi Aasa teadmisel ja juhtimisel kestab Tallinnas süsteemne juhtimisprobleem, kus omad kontrollivad omasid ja maksumaksja vara lastakse halvaperemehelikult laiali vedada. Umbusaldame Taavi Aasa, kes vastutab Tallinnas keskerakondliku läibipõimumise ja sõltuvusahela püsimise eest. Oleme teinud ja teeme positiivseid ettepanekuid lahendusteks, kuid linnapea on seni olnud eitaval seisukohal muutuste vajaduses," ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

"Lõputud korruptsioonijuhtumid Tallinna linnasüsteemis on märk sellest, et Tallinna linnajuhtimises ei ole midagi muutunud. Muutuste asemel katab linnapea kõrvad kinni ja kordab, et linna probleemid on tingitud üksikutest inimestest. IRLi fraktsioon on linnapeaga nõus, probleem on üksikutes inimestes - üks neist on ametisolev linnapea, kes ei tunnista süsteemseid vigu ega suuda tagada läbipaistvust oma parteikaaslastega mehitatud linnaasutustes," sõnas linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Riina Solman.

Sotsiaaldemokraadist revisjonikomisjoni esimehe Helve Särgava sõnul näitab homne umbusaldushääletus opositsiooni ühtsust ja teotahet. "Keskerakond paistab olevat nii ebakindel, et ei tea, kas isegi oma volinikke saali hääletama usaldab. Kui homme peakski umbusaldus läbi kukkuma, siis võib oodata vaid pingete kasvu keskerakonnas. 38 häält näitavad opositsiooni poolt avaldatava surve tugevust ja järjekindlust," ütles Särgava.

"Ei möödu kuud, viimasel ajal enam nädalat, mil ei lisandu värsket vahialust Tallinna linnamaffia lõputuna näivasse tabatud kurjategijate nimekirja. Taavi Aas ja Mihhail Kõlvart, omaaegsete aselinnapeadena kannavad otsest kaasvastutust Savisaare loodud korruptiivse linnajuhtimise ja ringkaitse eest, mille ainus eesmärk satus quo säilitamine. Tallinna kodanikud väärivad ausat ja professionaalset linnajuhtimist, muutused on eluliselt vajalikud ning viiakse lõpuks ka ellu, keskerakonna trikitamistest hoolimata," ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann.

Umbusalduse läbiminekuks on vaja koosseisu häälteenamust ehk vähemalt 40 poolthäält. Umbusalduse algatanud Reformierakonnal, Isamaa ja Res Publica Liidul, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal ja Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal on Tallinna volikogus kokku 38 kohta.

22 KOMMENTAARI

m
Meil Eestis 8. mai 2018, 07:57
on kõikide opositsiooni liidrite ainuke eesmärk see raha-auk Tallinn omale saada.
p
pind ja palk 8. mai 2018, 07:42
Kõige suuren Taavi Aasa umbusalduse nõudja oli üks vanapoolne daam, kes ise pole saanud hakkama oma poja kasvatamisega.
Loe kõiki (22)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee