Eurovision

Tuntud Eesti inimesed ennustavad Elinale homseks poolfinaaliks suurt edu (32)

Terttu Jazepov, 7. mai 2018, 19:00
Andrus Kivirähk Martin Ahven
Juba homme õhtul toimub Eurovisioni esimene poolfinaal, kus üheksandana astub võistlustulle ka Elina Nechayeva. Uurisime erinevatelt Eurovisioniga seotud inimestelt, kuidas võiks Eestil sel aastal lauluvõistlusel minna.

Andrus Kivirähk: Eesti laul on igal aastal ainuke hea laul

Andrus Kivirähk, kes kommenteerib igal aastal Eurovisioni Raadio 2-s, loodab, et Eesti pääseb edasi finaali. „Ma kohta ei hakkagi ennustama, me kommenteerime sõber Mart Juurega alati seda saadet ja mis seal ikka ennustada, eks me hiljemalt laupäeval näeme,” sõnab mees, et oletamine ei muuda midagi.

„Ausalt öeldes ma teisi Eurovisioni laule peale Eesti kuulnud ei olegi ja ka Mardiga saadet juhtides ei kuula,” räägib Kivirähk, et lood talle eriti huvi ei paku. „Igal aastal ongi nii, et Eesti laul on ainuke hea laul.”

Andrus Kivirähk Martin Ahven

Heidy Purga: Elina eristub ning paistab silma

„Eesti laulu” eelmine peaprodutsent Heidy Purga loodab samuti, et Elinal läheb hästi. „Millisele kohale ta võiks tulla, ei oska ennustada, ma ei hoia ennast igapäevase Eurovisioni uudisvooga kursis. Paistab, et ta on palju positiivset tähelepanu saanud ja kindlasti eristub ning paistab silma finaali püüdlejate seas. Nii suure teleauditooriumiga saates on otsustav esinemise hetk otse-eetris. Loevad emotsioonid, mis laulja esituse ajal vaatajas tekivad, ja hääled, mitte nii väga varasemad ennustustabelid.”

Heidy Purga Meisi Volt

Olavi Pihlamägi: Eesti laulu ees ja järel on väga tugevad lood

„Olen enam kui kindel, et jõuame finaali,” sõnab Olavi Pihlamägi, kes kommenteeris koos Ivo Linnaga esimest Eurovisioni saadet, mis 1992. aastal Eestis eetrisse jõudis. „Arvan, et finaali jõudes oleme esikümnes ja võib-olla isegi selle esimeses pooles. Kui juhtub, et me finaali ei jõua, ei oska ma midagi öelda,” naerab Olavi.

Olavi Pihlamägi Robin Roots

Lenna Kuurmaa: meil on laval tugev lauljanna tugeva lauluga

Lenna Kuurmaa, kes on olnud nii „Eesti laulu” žüriiliige kui ka osaleja, tunnistab, et ei ole tänavuste lauludega kursis. „Olen vaid kuulnud Soome ja Eesti eurolaule ning puhtalt enda sisetunde järgi arvan, et Eestil läheb väga hästi. Meil on laval tugev lauljanna tugeva lauluga. Tervik on sellel aastal nii eriline ja võimas, et teisi kandidaate teadmata olen kindel, et meil läheb hästi. Soovin Elinale vaid enesekindlust, mida tal muidugi juba on.”

Lenna Kuurmaa Erlend Štaub

Jüri Pihel: Eesti numbriga minnakse võidu peale välja

„Peame pöidlad pihus hoidma, et Eestil hästi läheks, aga kunagi ei tea ette, kuidas „La Forza” konkursil vastu peab ja kuidas teised lood tema ümber mõjuvad,” sõnab Jüri Pihel, kes tegeles „Eurolaulu” korraldamisega aastatel 1993–1997. „Kogu number, mille all pean silmas laulu, esitust ja visuaali, on selline, millega võidetakse vahel lauluvõistlusi ära, kuid vahel öeldakse jälle, et see ei toimi üldse,” räägib Pihel, et väga keeruline on öelda, kuidas Eestil homme läheb. „Minu jaoks on selleaastane number vastand eelmise aasta võidulaulule, mis oli puhas geniaalne muusika ja esitus. Eesti number on väljatöötatud ja sellega on võidu peale mindud. Mine sa tea, võib-olla võidabki, aga võib-olla jälle mitte. Kuid parem minna alati väljatöötatud ja -arvutatud võistlusnumbritega, kui lihtsalt lolli peaga ja suvalise asjaga proovima. Kiidan tegijaid väga, sest nad on kõvasti vaeva näinud ja eeldused on head.”

Jüri Pihel Mati Hiis

Mart Sander: Eurovisioni tulemused otsustatakse ära meist palju kõrgemal

„Eesti ja Läti suhteliselt küsitava muusikalise panusega järjestikused võidud olid tervituspreemia uutele EU liikmesriikidele, Aserbaidžaani võit oli määratud kriisiaastal rahustama moslemeid ja viima võistlus turvakaalutlustel väljapoole Euroopa piire. Conchita ei võitnud kindlasti mitte hea laulu pärast – vaja oli multikultile ja sallivusele propagandat teha. Vahel juhtuvad ka apsakad nagu see, kui paari aasta eest kas Valgevene või mõne muu üsna vene kultuuriruumse riigi „hääletusest“ Venemaa üldse oli välja ununenud – kõrgemalt poolt tulnud näpukas! Hääli loetakse ju mitte hääletatavates riikides, vaid kusagil Deutsche Telekomis ja neid kontrollida pole mingit võimalust. Ühesõnaga, Eurovision on ülemaailmne propagandasaade, mida vaatab umbes 200 miljonit inimest, ja keegi siiralt usub, et siin toimub „rahvahääletus“ ja võidab parim laul? Minu arust on see naiivne,“ ütleb mees.

Mart Sander Jörgen Norkroos

Samal teemal

11. mai 2018, 15:25
Olavi Pihlamägi Eurovisioni finaali järjekorrast: Küprosele mängitakse paigutusega võit kätte
9. mai 2018, 00:10
BLOGI | Eesti on finaalis! Armastuse jõud päästis ja Elina Nechayeva laulis meid „La forzaga“ finaali
8. mai 2018, 19:00
PÕNEVAD FAKTID | Kes jäi võlgu, keda ei lubatud Ukrainasse, milline on olnud pikim ja lühim lugu? ehk Loe fakte Eurovisioni ajaloost
8. mai 2018, 16:31
VIDEO | Vaata, mida ennustavad Elina Nechayevale tänaseks poolfinaaliks tarokaardid

32 KOMMENTAARI

t
juudiplikale 7 - 8 kohta eurovisioonil,segavaks asjaoluks olevat
liiga pisike kört,esikohta aga ennustab vanamees Moldova piigale,
sest Karpaatia-rütmid ja lood olevat just Euroopale vajalikud,optimistlikud sellised.
k
keda 8. mai 2018, 02:51
huvitab mingi gayvisioon?
Loe kõiki (32)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee