Eesti uudised

Kaljulaid sõidab Ukraina presidendi kutsel Meistrite liiga finaalmängu vaatama (28)

Toimetas Karl Juhkami, 7. mai 2018, 13:12
Petro Porošenko ja Kersti Kaljulaid.Foto: Stanislav Moškov
President Kersti Kaljulaid on mai teises pooles ametlikel visiitidel Kreekas ja Ukrainas, kus kohtub mõlema riigi presidendi ja peaministriga. Riigipea külastab lisaks Ida-Ukrainat, kus tutvub sõjas kannatada saanud piirkonna taastamistöödega.

Ametlikul visiidil Kreekasse 16.–18. maini kohtub president Kaljulaid Kreeka presidendi Prokópis Pavlópoulosega ja annab koos Kreeka riigipeaga ühise pressikonverentsi. Samuti on plaaneritud kohtumised Kreeka peaministri Aléxis Tsíprasega ning opositsiooniliider Kyriakos Mitsotakisega. Lisaks külastab riigipea Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Ameti (Frontex) staapi Pireuse sadamas ning idufirmade keskust Orange Grove, kus tutvustab meie e-riiki ja digiühiskonda.

Samal teemal

President Kersti Kaljulaidi saadavad Kreeka visiidil siseminister Andres Anvelt, riigikogu liikmed Hanno Pevkur ja Oudekki Loone ning Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas.

22.–24. maini toimuval ametlikul visiidil Ukrainasse kohtub riigipea Ukraina presidendi Petro Porošenkoga ja kohtumise järel antakse ühine pressikonverents. Plaanitud on ka kohtumised peaminister Volodymyr Groysmanaga, asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadzega ja Ukraina ülemraada esimehe Andri Parubiga.

Lisaks avab president Kiievis ettevõtlusseminari ning kohtub kohalike ettevõtjate ja samuti Ukraina kodanikuühiskonna esindajatega. Riigipeaga sõidab visiidile ka esinduslik äridelegatsioon, riigikogu liikmed Eerik-Niiles Kross ja Johannes Kert ning Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov.

Riigipea külastab ametliku visiidi käigus ka Ida-Ukrainat, kus kohtub Harkivi oblasti kuberneriga ning tutvub sõjas kannatada saanud piirkonna taastamistööde ja humanitaarolukorraga.

President Kaljulaid külastab Ida-Ukrainas ka operatsioone juhtivat ühendvägede staapi. Pärast ametliku visiidi lõppu osaleb riigipea president Petro Poroshenko kutsel Kiievis 26. mail UEFA Meistrite Liiga finaalmängul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee