Eesti uudised

Venna kaotanud mees: tema surm on vangivalvurite tegemata töö tagajärg

„Kuidas saab olla, et vang tapab end ära ja mitte keegi ei märka?!“ (67)

Kristiina Tilk, 7. mai 2018 18:09
VANGILE EI MEELDI TRELLID: Seadusega pahuksisse sattunud inimeste puhul pole välistatud, et süüdimõistmise korral ning lähedastest eraldatuna võib nende psüühika kannatada sedavõrd, et nad peavad paremaks elust lahkuda. Foto: PantherMedia/Scanpix (Anan Kaewkhammul)

„Kuidas on võimalik, et mu vend poob end vanglas nii üles, et keegi mitte midagi ei märka? Suitsiidne inimene peaks olema üldse eraldi kambris, kus teda jälgitakse. Seda enam, et see ei olnud tema esimene enesetapukatse,“ on venna kaotanud Anatoli nõutu.

Möödunud kuul tehti vanglates kaks enesetappu ja üks enesetapukatse. Viimane päädis vanglaametnike sekkumise ning kinnipeetava üliraskes seisundis haiglasse toimetamisega. Kaks juhtumit olid Tallinna, üks Tartu vanglas.

Anatoli vend Igor kandis varavastaste kuritegude eest vanglakaristust. 9. aprillil tegi Igor enesetapukatse, misjärel viidi ta raskes seisundis haiglasse. Anatoli on silmanähtavalt endast väljas, kuid soovib rääkida, mis juhtunud on. Seda põhjusel, et teda vaevab küsimus – kuidas saavad säärased asjad juhtuda vanglas, kohas, kus inimeste üle peetakse järelevalvet?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.05.2018
Järjekordne kinnipeetav võttis endalt vanglas elu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee