Eesti uudised

VIDEO | Mõne tunniga tõusis üle Eesti relvile ligi 10 000 kaitseliitlast (38)

Toimetas Silja Ratt, 6. mai 2018 11:51
SõduridFoto: MARI LUUD
Reedel kasvas õppus Siil mitu korda suuremaks, kui üle Eesti formeeriti Kaitseliidu üksused, tsiviilelu jättis mõneks ajaks seljataha ja tõusis relvile ligi 10 000 meest ja naist üle Eesti.

„Kui me räägime riigikaitse laiast käsitlusest, siis kõik inimesed peavad olema valmis koostööks. Mida rohkem me seda harjutame, seda parem see on. Sellel on väga suur ja sügav strateegiline sisu,“ ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili.

Samal teemal

„Siil 2018 on kogu Eesti asi, sest nagu ütleb õppuse motiiv — iga okas loeb. Need okkad on igas Eestimaa kodus ja need okkad on kõik meie inimesed. Ma arvan, et see on parim näide Eesti tugevast heidutusest ja meie inimeste suurest kaitsetahtest,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Reedel üksusteks formeeritud kaitseliitlased harjutavad reedest tänaseni kriisiolukordade lahendamist koos Politsei- ja Piirivalveameti, Kaitseväe ja liitlastega. Õppus Siil on nüüd saavutanud oma suurima ulatuse, üle Eesti on tegevuses umbes 15 000 osalejat.

Kaitseliit on kogu Eestit kattev turvavaip, kelle ülesandeks on Eesti territooriumi esmane kaitsmine. Kaitseliidu liikmed on vabatahtlikud Eesti Vabariigi kodanikud erinevatelt elualadelt.

Samal teemal

18.05.2018
Õnnemäng – miks pole naissõduritele sobivaid vormirõivaid?
12.05.2018
FOTOD | Kaitseminister Luik: Siil 2018 kinnitas, et Eestit katab tugev turvavõrk
10.05.2018
FOTOD JA VIDEO | Lembehetk Siilil: põdravasikas andis sõdurile musi!
09.05.2018
Kes vastutab õppuse lõppedes lõhutud teede ja viga saanud võitlejate eest?