Hobusekasvatajaid muidugi keegi ei kuulanud. Europrojekti toel toodi mingi hunnik mõttetut karja. Polnud teaab mis tarkust vaja, et arvata, kuidas asi lõpeb. Lihakombinaat ongi ainuke lahendus. Sporti see jama ei kõlba, toaloomadeks ka mitte.
Mina ei mõista, millele kodanik loomi pidama hakates lootis? Korjan hulga hobuseid kokku ja keegi lihtsalt annab mulle maatüki, kus neid pidada? Ja süüa ma neile ka ise muretsema ei pea (ilmselgelt on enamus hobuseid pildil nälginud-ribid paistavad karvaktte alt välja)?!? Halloo, ei ole ENSV aeg enam ammu....
Kuidas saab või kuidas antakse inimesele, kellel omal maad ei ole mingeid loomi pidada?Eestlased võiks kõik enesele selgeks teha, et kui me üheksakümnendate alguses valisime teistmoodi riigikorra, muutus eraomandiks ka MAA. Ja kui sul maad ei ole, siis sul lihtsalt maad ei ole. Sinu osaks jääb ühiskondlik taristu, oma hoov ja RMK poolt lubatu. Ülejäänu on ERAMAA ehk siis kellegile kuuluv MAA. Asja, mida peetakse Euroopas ja Ameerikas nii iseenesest mõistetavaks ei taha eestlased kuidagi aksepteerida. Ikka igatsema mingisugust igamehe õigust ja ühisomandit. Me ei ela enam NSVL-is
Tänapäeval püsivad niidud vaid seal, kus toimub pidev niitmine või karjatamine. Kui see aga lõpetada, siis niidud võsastuvad ja kujunevad ajapikku metsadeks. Väetamine ja maaharimine põhjustab looduslikel niitudel ühtede taimeliikide asendumise teistega. Nii näitavad niidul kasvavad taimeliigid üsna täpselt, kuidas inimene on niitu eelnevalt kasutanud.
Seda ei küsitud. Sama niitude hooldust oleks saanud ka kohaliku Eesti tõugu hobusega teha. Minu jaoks on algusest peale arusaamatu olnud, miks on vaja mingeid võõrast hobusetõugu siia tuua kui meil on endal olemas väga vahva Eesti hobune, kellele võiks rohkem kasutusvõimalusi leida!
vene aja lõpuni niideti neid jõeääri ja püsisid niidud. Täna on mõlemad jõekaldad paksult võsastunud nagu läbimatu džungel. Ühest otsast nagu koristame ja hoolime , teisest otsast lagastame ja hävitame. Aivar Kallam 17 tundi tagasi "Asi, mida me vajame nagu õhku, on kvaliteetne debatt. Teadmisel põhinev, alternatiive kaaluv ja mõju analüüsivad poliitikad." Tegelikult vajame isikuvalimisi, et evelinsepad ja maireaunasted ei saaks meie eest otsuseid vastu võtma hakkata.
Meil on naabriga kokku üle 25 ha maad, endist puisniitu ja sekka metsa, millest osa täna juba natuke pokumaaks kipub, Me võiks nende loomade eest hoolt kanda ja neid valvata ja sööta, aga me tahaks näiteks korralikku riigi toetust elektritara ehitamiseks, meil pole selleks ei vahendeid ega aega. Aga seda ei anta. Me oleme mõlemad hobimaakad ja käime 2-4 korda nädalas pealinnas tööl, me pole 24/7 põllumehed-karjakasvatajad. Ja sellisel puhul ongi asi kõige keerulisem, me ei saa isegi mõistlikel tingimustel nö karjapoissi palgata.
Tõesti tüütab juba ära! Loomad on muidugi toredad, aga kui üks inimene võtab endale loomad pidada, siis ta peab ka vastutama selle eest, et need oleks söönud ja antud olukorras ka tarastatud karjamaal. Ei saa ju äri rajada sellele, et äkki ma saan kuskil teiste maadel neid pidada ja eurotoetusi omale tasku panna. Ja siis halada, et kui halvad kõik on ja kas ikka saan renditud maal neid edasi pidada. Täismahus artiklit pole lugenud, aga tundub et jälle kiun lihtsalt lambist üles tõmmatud. Ja tõesti on seda talu nukker vaadata- oli suur ja heal järjel, aga mõni mees ikka oskab kohe kõik ära lagastada ja raisata
Enne tee andale asi selgeks, siis krooksu! Lanksaare talu maadel elavad konikud saabusid Eestisse 2011. aastal üleeuroopalise looduskaitseorganisatsiooni ARK Nature rahastatud projekti kaudu Hollandist. Talunik nõustus kuus aastat tagasi poolmetsikutel hobustel silma peal hoidma. Nüüd on jama majas – karja jaoks vajalikud puisniidud anti rendile firmale, kus hobuseid nähagi ei taheta. Kõigele lisaks nõutakse tagasi talle välja makstud toetusraha.
oleme saavutanud nõnna palju. Meid imetletakse, kadestatakse ja kiidetakse kõikjal kuhu eestlase jalg astub ja nüüd ole lahke , keegi hakkab näljastreiki korraldama. Mida peaksid seejuures lätlased, leedukad ja poolakad veel tegema ? Nälgivast Venemaast ei maksa rääkidagi.
Kuulda oli, et ta on enamus hobuseid sealt Läti viinud ja ka taule kuuluva vara samuti ärandanud ja ära tassinud. Praegu hulgub seal umbes seitsme pealine kari vabalt ringi, kuigi ka need peaksid olema oma rohumaadel . Alaliselt pole seal enam kedagi, kõik on lagunenud räämas, aga jälle hakkab see haledust tekitav jutt, et näe hobused näljas, maid pole jne. Need kes seda mees tegelikult tunnevad ja teavad, teavad ka seda, et selle hala ja näljasstreigi taga on emotsionaalne väljapressimine. Huvitav on see, et kes tegelikult kohapeal ei ela ja tegelike asjadega kursis pole on kõige suuremad kommenteerijad ka arvajad.Ega polegi muud kui viigu oma viimased loomad ka läti kus ta ise elab ja ongi asi lahendatud.
Ainult, et nende hobuste pidamisele on erireeglid, nimelt peavad nad ise toitu otsima. Ei tohi tallidesse sulgeda ega näiteks kaeraga sööta. Tegu on metshobustega. Kas lasta täiesti vabaks, üksikuid küttida, et inimestest eemale hoiaks või hoida suurtel hooldatavatel looduslikel aladel tarastatult.
Enne tee andale asi selgeks, siis krooksu! Lanksaare talu maadel elavad konikud saabusid Eestisse 2011. aastal üleeuroopalise looduskaitseorganisatsiooni ARK Nature rahastatud projekti kaudu Hollandist. Talunik nõustus kuus aastat tagasi poolmetsikutel hobustel silma peal hoidma. Nüüd on jama majas – karja jaoks vajalikud puisniidud anti rendile firmale, kus hobuseid nähagi ei taheta. Kõigele lisaks nõutakse tagasi talle välja makstud toetusraha.
see südametunnistusega mees ei ole omanik, vaid hobuste hooldaja. Hobused toodud keskkonnaministeeriumi loaga ühe hollandlase poolt. Sellist poolmetsikut karja ei ole võimalik rühmadeks jagada sest neil on karjajuht, keda nad järgivad. Probleemiga on vist aasta tagasi tegelenud Pealtnägija -tagajärjetult! Omavalitsus ainult lubab, tegelikult ei tee midagi. Tavaline eestlastik tuinus ja elusloodusest mittehoolimine. Kas rahvas ei saa siis suksudele korjandust teha? On vaja toitu ja loomulikult karjamaad!
see Pealtnägija tegeles,see ju telesaade.Samahästi võib ütelda,et õhtuleht praegu tegeleb.Mingi inimene toob karja hobuseid ja siis süüdistame omavalitsusi ning riiki.Ja tee siis korjandus,oled samuti rahvas,või peab keegi teine seda jälle tegema.
On hobuste omanik täitsa ametlikult alates käesolevast aastast. Hobused kiibitud ja passid ka käes. Miks teha korjandust? Eraäri toetuseks? Toetage vähihaigeid lapsi parem.
"Tavaline eestlastik tuinus ja elusloodusest mittehoolimine. Kas rahvas ei saa siis suksudele korjandust teha?" Seda kirjutas tavaline eestlaslik nüripea, kes suudad oma teises lauses esimese lausega vastuollu minna. Või mis rahvalt sa seda korjandust ootad, kui mitte neilt "tuinadelt" eestlastelt?
Äkki viiks need hobused sinna tagasi, kust nad tulid. Eestil on oma hobusetõug, äkki teeks korjandusi selle tõu kaitseks ja las poolakad tegelevad oma hobustega ise!
Kulla mees Poolas ei saada keegi selliseid hobuseid lihakombinaati. Meie riik tahab ,et keegi maal millegiga ei tegele.Laari valitsus kaotas kolhoosid.Mine Poola sealt saad kindlasti maa rendile.Odav riik ja talumehed seal hinnas.
mis teeksid seal kolhoosis täna?/ 4. mai 2018 22:07
Kolhooside kadumine oli paratamatus ja kellelegi pole võimalik selle au eest silti kleepida. Rahvarinde hartas oli kolhoosikorra kadumine kenasti kirjas.
Rass siiski. Euroopa metshobuse taastatud populatsioon. Lihtsalt viimased metshobused elasid Breževalski metsades. Need ei olnud kodustatud ega kasutatud taludes.
Tuleb Reieli Rantsoga kontakt võtta ja nagu võluväel leiab üks mees hobustele "uue kodu"- aga ei mäleta pärasdt, kus see täpselt on. Lätis kindlasti, aga vorstivabriku aadress ei tule kuidagi meelde.