Nädala TOP

Top | Eesti 200 sünnivaevad (2)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 4. mai 2018, 18:09
Foto: KALEV LILLEORG
Valimiste lähenedes hakkavad manulised meepoti läheduses tiirutama. Kuigi Eesti 200 puhul oli manifest sama kuiv ja igav kui nõukaaegse kompartei dokumendid, püüdsid suurparteid uusi tulijaid juba käigult kodustada, kutsudes neid enda juurde. Vabaerakonna madallend riigikogus peaks valija võimaliku uue katsetaja suhtes aga ettevaatlikuks tegema. Isegi nimi pole neil originaalne, vaid pihta pandud kunstnike tagant.

Uute ministrite uus jutt

Valitsuse kaks uut ministrit näikse oma eelkäijatest erinevat nagu öö päevast. Ilmselt sellepärast nad ametisse välja valitigi. Sotside terviseminister ei räägigi midagi enam erakonna valimiskünniseni viinud alkoholipoliitikast, vaid hoopis arstiabi kättesaadavusest. Riigiminister pole seni saanud oma tööst üldse midagi rääkida, vaid on mõjunud rohkem Keskerakonna skandaalidelt tähelepanu eemalejuhtijana.

Piletita sõita ei saagi?

Minister Kadri Simson on jätnud meid teadmatusse – kas siis ikka hakkab olema nii, et võime peatselt ükskõik kus Eestis bussi peale istudes julgelt rahakoti koju jätta või peab mõnes maakonnas siiski see ligi olema? Selle üle otsustamise jätmine ühistranspordikeskustele tähendab poliitilise vastutuse enda kaelast ära lükkamist.  

Kas Taavi Aas jääb ametisse?

Ajal, mil Tallinna linnavõimu ähvardab umbusaldamine, ei rohtu traditsiooniliselt rada Hundisilmale. Kui Taavi Aasa linnapeakohal püsimine sõltub Edgar Savisaarest, siis milline on hind, millega Aas kas maha võetakse või ametisse jäetakse?

IRLi pahad päevad

Kas politseiameti juhi ametis jätkamisele vastu punninud IRL on jonniv laps või kiuslik vanainimene, on maailmavaate küsimus. Kas enda olemasolust torpedeerimisega märku andmine kasvatab erakonna künnisealust reitingut, seda näeme valimistel. IRLiga koalitsioonis olevad sotsid aga hakkasid IRLi käitumise peale rääkima hoopis umbusaldamisest. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee