Eesti uudised

Kohus lubas riigisaladuse edastamises kahtlustatava politseiniku vahistada (13)

Toimetas Silja Ratt, 4. mai 2018, 14:22
Politsei. Pilt on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Pärnu maakohus lubas reedel vahistada Lääne prefektuuri politseikapteni, keda kahtlustatakse riigisaladuse edastamises ning jälitusandmete avalikustamises.

„Täna taotles riigiprokuratuur jälitusandmete ja riigisaladuse lekitamises kahtlustatavana kinni peetud politseiametniku vahi alla võtmist. Esitasime taotluse põhjusel, et kahtlustuse järgi on kinni peetud politseinik kasutanud talle teadaolevat informatsiooni selleks, et kahjustada erinevaid kriminaaluurimisi," kommenteeris juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Prokuratuuri hinnangul esineb oht, et vabaduses viibides võib politseiametnik  kasutada oma töö käigus omandatud oskusi ja teadmisi, et kahjustada juba tema enda suhtes läbi viidavat kriminaalasja ja ohustada jälitusandmete avaldamisega ka teisi kriminaalmenetlusi.

"Prokuratuur on rahul, et kohus nõustus selle seisukohaga ning võttis jälitusandmete lekitamises kahtlustatava politseiametniku kohtueelse menetluse ajaks vahi alla,“ ütles Evestus. 

Riigiprokurör selgitas, et praeguseks on eelmise aasta lõpus alustatud kriminaalmenetluse raames kogutud piisavalt tõendeid, et politseinikule esitada kahtlustus kokku kuues kuriteoepisoodis.

"Kahtlustuse järgi edastas ta infot kolmes erinevas kriminaalmenetluses politsei jälitustoimingute planeerimise ja sisu kohta ning ühel juhul edastas riigisaladusega kaitstud infot inimesele, kellel puudus õigus sellele infole ligi pääseda," ütles Evestus.

Politsei sisekontrollibüroo ametnikud pidasid politseikapteni kinni neljapäeval. 

Samal teemal

8. mai 2018, 08:09
Jälitusinfo lekitamises kahtlustatav politseinik on saanud tänukirja silmapaistva töö eest
3. mai 2018, 13:45
Politseiametnikku kahtlustatakse riigisaladuse avaldamises

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee