Krimi

FOTOD | Korrakaitsjad on mures: Tallinnas vohab illegaalne grafiti  (53)

Toimetas Silja Ratt, 4. mai 2018, 13:06
Üks kahtlusalustestFoto: Mupo
Viimastel nädalatel on sagenenud kaebused kesklinna ja vanalinna seintele soditud kritselduste ning grafiti kohta. Tänaseks on sodimislaine veelgi laienenud ja hõlmab praktiliselt tervet linna. Pirita linnaosas soditi taas kord täis pumbajaama hoone, mida on ka varem grafitiga rikutud.

Munitsipaalpolitsei ja politsei paluvad kõigi linnakodanike kaasabi, et tabada linnapildile olulist kahju tegevad sodijaid. Paraku saavad korrakaitsjad pahategijat karistada vaid juhul, kui sodija tabatakse otse teolt - nende hilisem tuvastamine on keerukas. Tähelepanu ihkavad isehakanud „tänavakunstnikud“ aga armastavad tegutseda eelkõige ööpimeduses ja võõraste pilkude eest varjatult.

Siiski õnnestus munitsipaalpolitseil hiljuti tabada kolm alaealist, kes sodisid majaseinu Nõmme-Männiku piirkonnas ja seda tänu tublidele naabritele, kes tegi väljakutse ning jälgisid poiste tegevust kuni korrakaitsjate kohale jõudmiseni. Selgus, et tegu oli kolme alaealisega, keda kasvatab üksik-vanaema ja kelle tegevus õnneks seekord piirdus vaid väikesemahuliste esmaste grafiti-katsetustega.  

Illegaalse grafiti tegijate teolt tabamisel palutakse koheselt teavitada politseid ja/või munitsipaalpolitseid, kes tegutsevad koostöös selle nimel, et panna piir vohavale sodimisele. Lapsevanemad peaksid aga hoolega jälgima, millega nende lapsed vabal ajal tegelevad.

Samal teemal

4. veebruar 2018, 22:24
Tšiili grafitikunstnik tegi Eesti sünnipäevaks vinged maalid
1. veebruar 2018, 05:26
Muinsuskaitseamet kohustab Tallinna linnahalli  puhastama 1. maiks  
20. november 2017, 10:32
Tallinna linnahalli grafiti osas algatas prokuratuur kriminaalmenetluse
18. september 2017, 06:03
Linnahalli pesu maksis Märt Sultsile 240 eurot  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee