Eesti uudised

Nädalavahetusel kontrollib politsei koos kaitseliitlastega autojuhtide ja kaassõitjate dokumente (12)

Toimetas Silja Ratt, 4. mai 2018, 12:31
Politseireid Teet Malsroos
Reede õhtul ja nädalavahetusel toimub Kaitseväe suurõppuse Siil käigus Keilas ja Lõuna-Eesti maakondades tihendatud kontroll nii sõidukite ja autojuhtide dokumentide kui ka kaasreisijate dokumentide üle.

Politseikolonelleitnant Marti Magnus rääkis ERR-i raadiouudistele, et autojuhtidel oleks mõistlik kõik dokumendid (auto dokumendid, juhiluba, ID-kaart) kaasa võtta. 

Samal teemal

Kontrollreid toimub suuremas osas Lõuna-Eestis: Viljandi, Tartu ja kagupiiri ümbruses, aga ka Keila kandis. Politsei on üles seadnud kontrollpostid, kus koos kaitseliitlastega kontrollitakse autojuhtide sõiduõigust ja kainust ning seda, ega neil ohtlikke või keelatud esemeid kaasas pole. Kaitseliitlastel on seejuures eelkõige vaatleja roll.

Seadus ei näe teadupoolest ette, et kõikidel inimestel peavad kogu aeg dokumendid kaasas olema. Magnus ütles raadiouudistele, et kui auto kaasreisijatel dokumente kaasas pole, saab nende andmeid kontrollida ka andmebaasidest, see aga võtab kauem aega. seega soovitab Magnus inimestel võimalusel siiski nädalavahetusel ringi liikudes dokumendid kaasa haarata, muu hulgas ka laste omad.

Kui reidi käigus peaksid tekkima suuremad ummikud, püütakse need olukorrad lahendada.

12 KOMMENTAARI

j
Juurupi uunjon 5. mai 2018, 21:37
Mõistke ometi, et tegeikult mingit sõjalist ohtu ei ole. See on kõik selleks, et kodanikke allutada riigi lauskontrollile. Totalitarismi poole oleme teel, igatahes! Ei ole mõtet alluda igasuguste nõudmistele. Jää vabaks, eestlane!
t
To (puudel) Toomas, 5. mai 2018, 12:29
oled vist usin ERR-i raadiouudiste ja ÕL kuulaja-lugeja. :DDD
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee