Eesti uudised

VÄGEV SÕJAVÄEMASIN: Iisraelis valmis soomustatud ATV (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 4. mai 2018, 14:28
Foto: Tootja
Tavalised moodsad ATV-d ehk neljarattalised maastikumotikad on kerged, mobiilsed, kergesti pealehüpatavad – sõdurite jaoks umbes samasugused nagu vana hea sõjaväedžiip. Ent ATV ei paku endaga liikuvatele soldatitele mingit kaitset, kirjutab Maxim.

Iisraeli ettevõte Plasan arendas välja Yagu – Arctic Cat Wildcat ATV soomustatud versiooni. Soomus kahekordistab ATV kaalu ehk masin kaalub ligi 1500 kilo. See võtab 95-hobujõuliselt 1000-kuubikulistelt V-2 mootorilt kindlasti jõudu vähemaks. Eriti siis, kui ATV-l istub kolm sõjaväelast ja katusel on kuulipilduja. Siiski kaalub see sõiduk kaks korda vähem kui soomustatud Humvee.

Yagu komposiitsoomus kaitseb tootja teatel kõige levinumate sõjaväes kasutatavate tulirelvade laskemoona eest – näiteks 7.62x52  kuulid.

Ühtlasi on sõiduki kabiinis õhukonditsioneer, mis on kuumas ja tolmuses kõrbes kindlasti sõjameestele meeldivaks leevenduseks.

Plasan ütles oma teates, et sõiduk on täiesti lahingukõlbulik. Seda saavad kasutada näiteks eriüksused, piirivalvurid või terrorismivastase võitluse üksused. „Kergesti manööverdatav linnakeskkonnas, väga mobiilne maastikul, pole kohta, kus Yagu ei saaks jälge üles võtta,“ kinnitas ettevõte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee