Eesti uudised

Mis saab hüpoteekidest, kui Danske lahkub privaatpangandusest? (5)

Anett Rannamets, 3. mai 2018 21:35
UUS SUUND: Danske Bank astub igapäevapangandusest väljaFoto: Arno Saar
Danske Bank keskendub Baltikumis edaspidi vaid Põhjamaade klientide tütarettevõtete ja rahvusvaheliste korporatsioonide teenindamisele. Uutele Baltikumi klientidele kontosid ei avata. Kui pank astub privaatpangandusest eemale, siis mis saab panga kasuks seatud hüpoteekidest?

Danske Bank Group teatas 26. aprillil muudatustest, mis on seotud otsusega viia Baltimaade äritegevus kooskõlla grupi strateegiaga. Danske Banki kommunikatsioonijuhi Tõnu Talinurme sõnul keskendutakse edaspidi Eestis, Lätis ja Leedus ainult oma Põhjamaade äriklientide ja rahvusvaheliste korporatsioonide teenindamisele.

Samal teemal

Danske Banki ärimahud Baltikumis küll vähenevad, kuid muudatused toimuvad järk-järgult. Juba olemasolevaid kohustusi täidetakse ning kohalikke kliente teenindatakse veel mõnda aega. 

„Me jätkame kõigi kohalike klientide puhul olemasolevate kohustuste täitmist seoses kehtivate lepingutega, kuid ei sõlmi kohalike klientidega uusi teenuselepinguid,“ selgitas Talinurm, kuidas väljutakse kohalike ettevõtete ja privaatpanganduse segmendist ning mis saab kehtivatest lepingutest.

Kui aga privaatpangandus on täielikult seljatatud, siis mis saab klientidest, kelle hüpoteegiga tagatud kohustused on ammu täidetud, kuid hüpoteek kinnistusraamatus kehtib? „Kui kinnisasja omanik soovib hüpoteegi kustutamist, peavad nii omanik kui ka panga esindaja tegema notariaalselt kinnitatud vormis avalduse,“ kinnitas Talinurm ja lisas, et  Danske Banki kasuks seatud hüpoteeki ei pea kustutama. „Seda saab loovutada ja kasutada uue laenukohustuse tagamiseks mõnes teises pangas,“ ütles Talinurm. Hüpoteegi kustutamiseks tuleb pöörduda panga poole ja leppida kokku notariaeg.

Samuti kinnitas Talinurm, et isegi kui hüpoteek peaks kinnistusraamatusse alles jääma, ei too see kaasa lisakulutusi ega lisanõudeid pangalt.

Danske Bank on ka edaspidi esindatud kõigis kolmes Balti riigis. „Klient võib igal ajal pöörduda panga poole hüpoteegi kustutamiseks,“ sõnas Talinurm.

Danske Bankil on Eestis praegu 5400 äriklienti ja 3100 privaatpanganduse klienti. Pank tegutseb 16 riigis.

Samal teemal

19.09.2018
Danske Banki juht astub panga Eesti haru rahapesu tõttu tagasi
30.07.2018
Jürgen Ligi Danske panga rahapesu kohta: minu ajal tehtud juhtimisvead ei ole tehtud minu süül
04.07.2018
Danskes liikunud hämara raha summa kasvas