Eesti uudised

Armastatud muusikud laulavad Emajõe kaitseks (4)

Linnaleht, 3. mai 2018, 17:35
Ivo Linna on üks paljudest muusikutest, kes esineb „Emajõe ketile“ järgneval kontserdilFoto: Alar Truu
19. mail Emajõe kaitseks ja kavandatava tselluloositehase vastu toimuval üritusel „Emajõe kett“ astuvad üles tuntud ja armastatud muusikud eesotsas Ivo Linna ja Tõnis Mäega.

Kahe nädala pärast kogunevad paljud tartlased Tartu sildade vahele inimketti moodustama, et avaldada toetust nii Tartu linna kui ka seitsme Tartumaa valla otsusele nõuda valitsuselt tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamist. „Anname sellega väärikalt teada, et seisame kindlalt oma loodusvarade heaperemeheliku kasutamise ja looduskeskkonna puhtuse eest,“ teatavad ürituse korraldajad oma Facebooki-lehel. Inimkett soovitakse teha Võidu sillast üle Kaarsilla Vabaduse sillani. Kui osalus on eriti rohke, jäävad tagavaraks Kroonuaia ja Turu sild.

Samal teemal

Samal ajal ketiga Emajõel ja selle kallastel peetakse Atlantise ette Emajõe keskele ankurdatud Seto Line’i laevalt Alfa ettevõtmist toetavaid kõnesid. Seejärel kutsutakse rahvas kesklinna ning jõelaval annavad Facebooki lehekülje Emajõe kett andmetel kella 13-st tasuta kontserdi Ivo Linna, Tõnis Mägi, Lenna Kuurmaa, Juss Haasma ja Trikster, InBoil, Toomas Lunge, Indrek ja Paul Kristjan Kalda, Hardi Volmer, Peeter Volkonski ning Marten Kuningas.

Sel ajal, kui tehase vastased valmistuvad suuraktsiooniks, avaldas puidurafineerimistehas nädal tagasi artikli, milles heidetakse neile ette valeväidete esitamist. „Viimastel kuudel on tehase rajamise ideele vastuseisvad huvirühmad kasutanud kümneid valeväiteid – alates sellest, et puidurafineerimistehase rajamisel tuleks suurendada raiemahtu, kuni selleni, et tehase rajamine aitaks kaasa Eestimaa venestamisele,“ teatas Est-For Invest oma pressiteates.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee