Eesti uudised

Jürgen Ligi poliitilisest liikumisest "Eesti 200": neil on üks väljapaistev mõte! (27)

Kristjan Väli, 3. mai 2018 15:41
Jürgen Ligi.Foto: Jörgen Norkroos
Reformierakondlasest riigikogu liige Jürgen Ligi leiab, et poliitiline liikumine "Eesti 200", on alles toores, ent paar väljapaistvat seisukohta on neil olemas.

Jürgen Ligi sõnul on "Eesti 200" klubi, kes oma programmiga katab osaliselt erakondade kohustuslikku kava – keskkond, haridus, ettevõtlus jne.

Samal teemal

"Igapäevased poliitilised arutelud erakondades või parlamendis on hoopis sügavamad kui neilt kõlanud avaldused, aga igal juhul on ju kõigil vaja kusagilt alustada, kui ühiskonna areng südamesse läheb, ka oma teadmised ja õppetunnid saada," arvab Ligi.

Ta kinnitab, et on liikumise manifesti läbi lugenud ja veendunud, et millegi suure alget "Eesti 200" endast ei kujuta. Ta siiski tunnistab, et eriliselt torkas silma väide, et nemad on nende teemade "lauale toojad". 

"Stiililt suudab nii rääkida ainult vettinud bürokraat ja väide ise on kole kaugel reaalsusest. Küllap minnakse mõtetega veel edasi, aga praegu on välja pakutud üks väljapaistev – ühtne eestikeelne haridussüsteem. Ma ise pakkusin selle poliitilisel tasandil välja poolteist aastat tagasi, aga  enamus erakondi on seda mõtet püüdlikult tõrjunud ja valitsuse liikmed kõigile küsimustele eestikeelsest haridusest vastanud eesti keele õppest, mis on hoopis teine asi ja täiesti ebapiisav, nagu näitab ka aasta vana inimarengu aruanne," leiab Ligi.

Samal teemal

29.05.2018
Kiuslik bussijuht surus rattaga liigelnud Jürgen Ligi teelt välja
28.05.2018
Eesti 200 eestkõneleja: erakonna loomise üle otsustame sügisel
04.05.2018
Poliitliikumine Eesti 200 peab ilmselt oma ettevõtmisele uue nime mõtlema
03.05.2018
Kristina Kallas: mind ajendas "Eesti 200" liituma lõimumise ja koolide probleem