Maailm

Venemaal lööb laineid president Putini piltidega kalender (20)

Allan Espenberg, 3. mai 2018 19:00
Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ja president Vladimir Putin kalendris „Palmyra ergav päike“. Foto: vk.com
Andrei Budajev on kunstnik ja karikaturist, kes annab igal aastal välja mitu kalendrit, mis on enamasti pühendatud Venemaale ja rahvusvahelisele poliitikale. Ta on tegelnud poliitilise plakatikunstiga juba üle 20 aasta ja loonud hulga pilte Venemaa eliidi esindajatest. Palju näeb tema kalendrites Vladimir Putinit, kes vannutatakse 7. mail veel kuueks aastaks Venemaa presidendiks.

 Budajevi meetod on kasutada maailmas tuntud või vähem tuntud poliitikute nägusid, kusjuures algmaterjaliks võtab ta maailmakuulsad maalid või fotod nüüdisaegsest poliitilisest elust. Maalidel ja fotodel vahetab kunstnik ära inimeste pead, pannes asemele näiteks Putini, Obama, Trumpi, Porošenko, Sobtšaki, Macroni, Grybauskaitė ja teiste peakolud. Väga sageli kasutab Budajev oma teostes Putini pead ja nägu.  

Palju näeb Putinit 2018. aasta kalendris „Palmyra ergav päike“, mis räägib sündmustest Süürias. 1500 rubla maksva kalendri algmaterjal oli omaaegne nõukogude kultusfilm, ligi pool sajandit tagasi valminud „Ergav kõrbepäike“, mille stseenide olukordadesse on kunstnik asetanud nüüdisaegseid poliitikuid. Pealegi oli Venemaa kodusõja aegne Kaspia mere rannik 1920. aastatel väga sarnane tänapäeva Süüriaga. 

Vladimir Putin kalendris „Palmyra ergav päike“.Foto: vk.com

Kalendris esineb Vladimir Putin punaarmeelase Fjodor Suhhovi rollis. Teda assisteerivad Venemaa ja välismaa riigitegelased, kes kujutavad filmist pärit persoone: punaväelast Petruhhat kehastab John Kerry, bandiitide juhti Abdullat Barack Obama, endist tsaariametnikku Pavel Vereštšaginit Sergei Lavrov, punaväekomandöri Sergei Šoigu, punaarmeelaste poolele üle läinud Saidi aga Bashar al-Assad.

Vladimir Putin ja Bashar al-Assad kalendris „Palmyra ergav päike“. Foto: vk.com

Putini kujutamine Suhhovina pälvis suurt vastukaja ja netikommentaatorid olid kunstniku taiesest vaimustuses. Samas oli ka vastaseid ja solvunuid, kellele ei meeldinud Venemaa presidendi näolapi kasutamine suvalistes olukordades.

Samal teemal

04.04.2018
Kunstnikud on teinud Putinit padrunikestadest, leivapurust ja naeltest
26.03.2018
MASSIHÄVITUSRELVADE EKSPERT: Putin on valmis kasutama tuumarelva
20.03.2018
Venemaa välisminister: Trump kutsus Putinit Washingtoni
10.03.2018
USA PRESIDENT TRUMP: Venemaa maksab Assadi toetamise eest kõrget hinda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee