Eesti uudised

Kalvi Kõva: „Eesti 200” võinuks olla jõulisem  (12)

Juhan Mellik, 3. mai 2018 14:25
Kalvi Kõva.Foto: LIIS TREIMANN/Scanpix/Postimees
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Kalvi Kõva ütleb, et „Eesti 200” algatus väärib heakskiitu, kuid veel on vara teha põhjapanevamaid järeldusi.

„Eesti 200 manifest on tore ja tunnustust vääriv kodanikualgatus, millega on seotud mitmed sümpaatsed inimesed,” ütleb Kõva. „Kiiduväärt on nende soov Eesti elu paremaks teha. Aga kindlasti ei ole tegu üllatuspommiga.”

Kõva sõnul on juba mõnda aega teada, et koos käib rohkem või vähem poliitikaga seotud grupp inimesi, kes Eesti elu edendamise üle mõtteid mõlgutavad.

Samal teemal

Uuest poliitjõust ja erakonnast on sotsiaaldemokraadi hinnangul veel vara kindlas kõneviisis rääkida. „Liikumise kõneisikud annavad selles osas ka ise päris rabedaid vastuseid,” lausub Kõva. Tema nägemuses pidanuks reaalsete muutuste esilekutsumiseks Eesti poliitmaastikul olema algus tunduvalt jõulisem.

„Praegune start on mõneti kobav, samuti on manifesti ideed liialt üldised ja laialivalguvad,” räägib Kõva. Samas ei välista ta seda, et algatus alles kogub hoogu ja suudab end valimisteks üles töötada.

„Kõige parema vastuse küsimusele, kas uut erakonda on Eestile vaja, saavad anda valijad,” ütleb poliitik. „Valimised on iga erakonna tuleristsed. Soovin manifesti „Eesti 200” seltskonnale jaksu.”

Samal teemal

28.04.2018
Eesti 200 eestkõneleja: erakonna loomise üle otsustame sügisel
04.04.2018
Poliitliikumine Eesti 200 peab ilmselt oma ettevõtmisele uue nime mõtlema
03.04.2018
Jürgen Ligi poliitilisest liikumisest "Eesti 200": neil on üks väljapaistev mõte!
03.04.2018
Kristina Kallas: mind ajendas "Eesti 200" liituma lõimumise ja koolide probleem