Eesti uudised

Politseiametnikku kahtlustatakse riigisaladuse avaldamises (27)

Toimetas Silja Ratt, 3. mai 2018, 13:45
Politseinik. Pilt on illustratiivne.Foto: Martin Ahven
Politsei sisekontrollibüroo ametnikud pidasid neljapäeva hommikul kinni Lääne prefektuuri politseikapteni, keda on alust kahtlustada riigisaladuse edastamises ning jälitusandmete avalikustamises. Lisaks politseiametnikule peeti kinni veel kaks meest, kes ei ole PPA töötajad, ja kellele on alust ette heita eraviisilist jälitustegevust.

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus selgitas, et tänaseks on eelmise aasta lõpus alustatud kriminaalmenetluse raames kogutud piisavalt tõendeid, et politseiametnikule esitada kahtlustus kokku kuues kuriteoepisoodis.

Samal teemal

„Kahtlustuse järgi edastas ta infot kolmes erinevas kriminaalmenetluses politsei poolt läbiviidavate jälitustoimingute planeerimise ja sisu kohta ning ühel juhul edastas riigisaladusega kaitstud infot isikule, kellel puudus õigus sellele infole ligi pääseda. Selline käitumine, kus politseiametnik annab ilma seadusliku aluseta välja infot, mille avalikuks tulek kahjustab kriminaalmenetluste raames tõe välja selgitamist, on lubamatu ja kuulub üheselt hukkamõistmisele,“ lisas riigiprokurör Evestus.

„Iga politseinik peab teadvustama, et kriminaal- ja jälitusmenetluses kogutud teabe vastu on kurjategijatel äärmiselt suur huvi. Ka juhuslikult poetatud infokilluke või repliik võib olulisel määral kahjustada edasist kriminaalmenetluse kulgu, rääkimata teadlikust info andmisest,“ ütles sisekontrollibüroo juht Raul Vahtra.

Homme taotleb prokuratuur kohtult politseiametniku kohtueelse menetluse ajaks vahi alla võtmist, teiste kahe kahtlustatava osas otsustatakse vahistamise taotlemine pärast esmaste menetlustoimingute lõppu.

Kriminaalmenetlust viib läbi Politsei- ja Piirivalveameti sisekontrollibüroo ja juhib Riigiprokuratuur.

27 KOMMENTAARI

õ
Õiguskaitseorganid(bande jälitamine) koordineeritud koostöös ei otsi! AGA hulkuvad! SariMõrvarid-Sadistid, piinu nautivad julmurid, seksuaalperverdid ja seksuaalkurjategijad , kes rahuldust saavad teiste inimeste piinadest, jätkuvalt vabaduses. 3. mai 2018, 23:10
Politsei Vastus avaldusele.
Riigikohtu kriminaalkolleegium on märkinud 06.06.2005 lahendis, et erinevate isikute põhiõiguste tasakaalustatud kait...
(loe edasi)
i
ix 3. mai 2018, 21:32
Pärnus on neid uurijaid rohkem, kes suht avalikult pakuvad infot nii vahetuseks kui ka lihtsalt müügiks. Paneb imestama, miks sisekontrollil nii palju aga kulub nende tabamisel.
Loe kõiki (27)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee