Jüri RatasFoto: Jörgen Norkroos
Toimetas Silja Ratt 3. mai 2018 13:08
"Poliitika ei tohi kunagi olla suletud ring, vaid peab olema alati avatud uutele tulijatele, kellel on head mõtted ja värsked ideed. Seetõttu tervitan iga algatust ning iga inimest, kes soovib panustada Eesti riigi arengusse ning inimeste heaolu tõstmisesse," kirjutas peaminister Jüri Ratas Facebookis ning lisas, et Keskerakond on kindlasti valmis tegema “Eesti 200” poliitilise liikumisega laiapõhjalist koostööd.

"Mulle on täna avaldatud manifesti puhul sümpaatne, et algatajad soovivad vaadata mitmeid Eesti poliitika keskseid probleeme vabana senistest dogmadest. Olgu nendeks siis rahvastikupoliitika, maksupoliitika, majanduspoliitika või sotsiaalpoliitika," märkis Ratas. Ta lisas, et mida rohkem on meil poliitilisi jõude ja üksteisemõistmist, et ei ole olemas ühte ja ainukest kindlat viisi, kuidas meie ühiseid eesmärke saavutada, seda parem.

"Eesti on meile liiga armas ja Eesti tulevik meile liiga kallis, et saaksime kõikide valimiste eel takerduda samadesse vastasseisudesse või pidada suurtest asjadest rääkides pühaks ühte ainukest tõde. Tarkusest ei lähe keegi lõhki, ütleb Virumaa vanasõna."

Ratas tõi välja, et ka Keskerakond on enda erakonna programmi uuendamas ning pikemaajalisi sihte seadmas. "Töötame välja Riigikogu 2019 valimisplatvormi ning koostame aseesimees Kadri Simsoni juhtimisel pikemaajalist strateegiat “Eesti visioon 2040”. Lähme valimistele nii lühiajaliste eesmärkide kui ka pikema visiooniga ning Eestimaa inimesed saavad oma valikut tehes hinnata mõlemat," selgitas ta.

Ratas tõi välja, et pikaajalisi strateegiadokumente koostades ei saa loota vaid mõne üksiku inimese tarkusele, vaid kaasata tuleb Eesti ühiskonda laiemalt. Tuli välja, et ka Keskerakond on algatanud mitmeid arutelusid, nagu "Eesti 200gi".

"Keskerakond algatas projekti 101 rahvakohtumist, mille käigus oleme juba üle terve Eestimaa pidanud kümneid arutelusid nii lühemate kui pikemaajaliste sõlmprobleemide üle. Ühised arutelud on andnud juba sadu ettepanekuid ning rohkelt olulist infot meie inimeste ootustest poliitikutele ja oma riigile tervikuna. Soovin tänada kõiki, kes nendesse mõttevahetustesse oma olulise panuse on juba andnud ning kõiki kes teevad seda järgmiste kuude jooksul," rääkis Ratas.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

tuulelipp 4. mai 2018 11:07
keskerakonnal on palju libestit
No muidugi 4. mai 2018 10:39
et saaks ainult uuesti valitsevaks erakonnaks.Ärge palun mõelge niivõrd eneste pehmete toolide peale,vaid keskenduge Esti heaolule nii majandusliku poole pealt,kui ka rahva heaolu peale.Aga sellega see valitsus hakkama pole saanud ja tekib küsimus,kas seda üldsegi on tahetud saavutada?
4. mai 2018 13:02
aga omadele äsja tõsteti hulgal ametnikel palgad 3 kordseks , aga rahvas-lapsed nälgivad
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS