Eesti uudised

OBJEKTIIV: politsei rikkus meeleavaldust laiali ajades seadust (65)

Ohtuleht.ee, 3. mai 2018, 15:39
 Kuvatõmmis Youtube'ist/Objektiiv
Kolmapäeva pärastlõunal toimus Tallinnas Suurbritannia saatkonna ees pikett avaldamaks protesti Briti võimude otsusele, mille järgi lõpetati kaheaastase Alfie Evansi kunstlik elushoidmine. Objektiiv kirjutab, et kuigi avalikku korda ei rikutud, käskis politsei siiski protestijatel lahkuda, rikkudes seejuures seadusi. Politsei selgitab olukorda ja vabandab eksimuse pärast.

Politsei saabus Briti saatkonna ette vahetult pärast meeleavalduse algust ning käskis piketeerijatel lahkuda, väites, et eelnevalt oleks pidanud avalikust koosolekust politseile teada andma, kirjutab Objektiiv.

Samal teemal

Korrakaitseseaduse järgi tuleb avalikest koosolekutest politseile eelnevalt teada anda üksnes juhul, kui selle pidamine nõuab liikluse ümberkorraldamist või see on kavas pidada väljaspool hoonet või kogunemiseks ette nähtud rajatist ja selle pidamiseks on kavas püstitada telk, lava, tribüün või muu suuremõõtmeline konstruktsioon või kasutada heli- või valgustusseadmeid või see võib muul moel häirida või takistada hoone või rajatise valduse tavapärast teostamist.

Objektiiv avaldas täna oma kodulehel artikli ühes avaliku pöördumisega PPA peadirektori Elmar Vaheri poole.

Selles seisab: "Kohe piketi alguses ilmus kohale kaks politseiautot ning ühest neist väljunud politseinik nõudis kogunemise lõpetamist, põhjendades seda väitega, et meie pikett olevat seadusevastane, kuna sellest pole eelnevalt politseid teavitatud."

Pöördumise koostajate sõnul kaotas õigusakt, millele politsei avaliku koosoleku lõpetamist nõudes tugines, kehtivuse juba ligi neli aastat tagasi (01.07.2014). Siis hakkas kehtima korrakaitseseadus - see õigusakt, mida korraldajad ka politseile näitasid, selgitades et nende meeleavaldus on seadusega kooskõlas.

Refereeritud artikli täistekst Objektiivis.

Politsei kinnitas Õhtulehele, et patrull vestles Briti saatkonna ees toimunud aktsiooni eestvedajatega rahumeelselt. Koos võeti ette seadus, et veenduda, millistel alustel võib avalikku koosolekut pidada. Paraku tegi politseipatrull tõesti siinkohal vea.

"Nimelt tuleb välja, et meie patrull näitas ekslikult inimesele avaliku koosoleku seadust, kuid täna reguleeritakse avaliku koosoleku toimumist hoopis korrakaitseseaduse alusel. Sealt tekkis väike segadus ja sellepärast me vabandame," selgitas Põhja prefektuuri valvebüroo juht Aivar Ridamäe.

Vestluse tulemusena otsustas politsei sõnul korraldaja ise selleks päevaks aktsiooni lõpetada.

Politsei kinnitas, et antud juhul poleks tõesti olnud vajalik avaliku koosoleku pidamiseks politseid teavitada.

65 KOMMENTAARI

k
kahju 5. november 2018, 05:45
aivar on ennegi valetanud
l
lugeja 4. mai 2018, 14:07
Ainsad eestlased veel, kel süda sees. Nutt tuli peale,kui seda nägin, sest kõik pole veel kadunud. Veel on inimesi, kel süda märgata ja tunda valu...
Loe kõiki (65)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee