Eesti uudised

Herkel: küllap antakse aru, et uus jõud ei hakka Toompead vallutama (9)

Juhan Mellik, 3. mai 2018 11:30
Andres Herkel. Foto: Alar Truu
Eesti Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni ja partei juhatuse liige Andres Herkel tõdeb: ehkki tal puuduvad isiklikud kontaktid äsjaloodud poliitjõu "Eesti 200" tegijatega, soovib ta ettevõtmisele ainult tuult tiibadesse.

"Vabaerakond toetab muidugi ideed, et huvilistel oleks lihtsam poliitikasse tulla," ütleb Herkel. Kui uus jõud jagab tema sõnul vabaerakondlastega samu väärtusi, ei näe ta põhjust, miks ei võiks teha koostööd.

"Kontakti pole seni otsitud," täpsustab poliitik. Herkel ütleb, et kindlasti lisab sümpaatiat asjaolu, kui leidub inimesi, kes mõtlevad kaasa, näevad asju sarnaselt ning julgevad oma ideedega avalikuks tulla.

Otseseid nõuandeid ja hoiatusi värske jõuna Eesti poliitikamaastikul toimetulemiseks ei soovinud Herkel anda. Ent ta ütleb: ajalugu tõestab, et uutel tegijate jaoks on Riigikogus võinule pürgimine kui üks paras takistusriba.

"Küllap aga inimesed annavad ka endale aru, et nad ei lähe Toompead vallutama, vaid kõige tähtsam on teadvustada probleeme," arvab poliitik.

"Vabaerakonnaga ühendab Eesti 200 inimesi idee, et see protsess oleks lihtsam," sõnab Herkel. Konkurentsi tema oma erakond poliitiku sõnul ei karda, kuigi võiks eeldada, et kaks parteid võitleksid ühelaadse valijaskonna nimel. Pigem teevad sarnase mõtteviisiga inimesed talle hoopis rõõmu.

"Soovin neile jõudu ja edu," ütleb Herkel.

Samal teemal

27.05.2018
Andres Herkel: Riigikogust lahkujatele tuleb kolme kuu hüvitise maksmine lõpetada
04.04.2018
ARTUR TALVIK: „Võin alati kaabut kergitada ja ära kõndida!“
04.04.2018
Poliitliikumine Eesti 200 peab ilmselt oma ettevõtmisele uue nime mõtlema
03.04.2018
Jürgen Ligi poliitilisest liikumisest "Eesti 200": neil on üks väljapaistev mõte!