Andres Herkel. (Alar Truu)

Eesti Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni ja partei juhatuse liige Andres Herkel tõdeb: ehkki tal puuduvad isiklikud kontaktid äsjaloodud poliitjõu "Eesti 200" tegijatega, soovib ta ettevõtmisele ainult tuult tiibadesse.

"Vabaerakond toetab muidugi ideed, et huvilistel oleks lihtsam poliitikasse tulla," ütleb Herkel. Kui uus jõud jagab tema sõnul vabaerakondlastega samu väärtusi, ei näe ta põhjust, miks ei võiks teha koostööd.

"Kontakti pole seni otsitud," täpsustab poliitik. Herkel ütleb, et kindlasti lisab sümpaatiat asjaolu, kui leidub inimesi, kes mõtlevad kaasa, näevad asju sarnaselt ning julgevad oma ideedega avalikuks tulla.

Otseseid nõuandeid ja hoiatusi värske jõuna Eesti poliitikamaastikul toimetulemiseks ei soovinud Herkel anda. Ent ta ütleb: ajalugu tõestab, et uutel tegijate jaoks on Riigikogus võinule pürgimine kui üks paras takistusriba.

"Küllap aga inimesed annavad ka endale aru, et nad ei lähe Toompead vallutama, vaid kõige tähtsam on teadvustada probleeme," arvab poliitik.

"Vabaerakonnaga ühendab Eesti 200 inimesi idee, et see protsess oleks lihtsam," sõnab Herkel. Konkurentsi tema oma erakond poliitiku sõnul ei karda, kuigi võiks eeldada, et kaks parteid võitleksid ühelaadse valijaskonna nimel. Pigem teevad sarnase mõtteviisiga inimesed talle hoopis rõõmu.

"Soovin neile jõudu ja edu," ütleb Herkel.

Jaga artiklit

9 kommentaari

M
Mis jõud?  /   15:18, 3. mai 2018
Jõud on viie tundmatu tegelase kohta ikka väga palju öeldud.
S
See  /   14:53, 3. mai 2018
Toompea vallutamine on juba väga hiljaks jäänud. Kui just mitte lootusetult.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis