Eesti uudised

Jaanus Karilaid: "Eesti 200" tulek näitab, et ei olda rahul Reformierakonna ja EKRE alternatiivsete lahendustega (101)

Kristjan Väli, 3. mai 2018 11:21
Jaanus Karilaid.Foto: Alar Truu
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et "Eesti 200" tulek väljendab rahulolematust opositsiooni suhtes.

„Tervitan igat ühiskondlikku liikumist, mis üritab Eestit paremaks teha ja leida adekvaatsemaid lahendusi rikkuse loomisel ja selle õiglasemal jaotamisel,“ on Karilaid positiivselt meelestatud. 

Samal teemal

Karilaid märgib, et Keskerakond korraldab hetkel rahvakohtumisi üle Eesti ja ta kutsub „Eesti 200“ liikumist ka seal osalema.

„Aga natuke tagasihoidlikult kompav see liikumine on kui kardetakse end poliitskaalal paigutada ja prioriteetseid lahendusi fikseerida. Hetkel nende tulek näitab, et ei olda rahul opositsioonijõu Reformierakonna-EKRE alternatiivsete lahendustega. See liikumine väljendabki eelkõige rahulolematust opositsiooni suhtes. Ju on neil midagi paremat pakkuda! Jõudu ja edu neile sel teekonnal ja oma lahenduste pakkumisel,“ ütleb ta.

Karilaid ei hakka täpsemalt kommenteerima, millist rolli võiks „Eesti 200“ siinsel poliitmaastikul mängida. „Laseme munal ikka rahulikult kooruda, siis näeme ka mis tibu tuleb,“ arvab ta.

Täna teatasid viis erinevatel elualadel tegutsevat inimest Postimehe arvamusküljel poliitilise liikumise "Eesti 200" loomisest, ettevõtmise taga on IT-ettevõtte Nortal juht Priit Alamäe, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitja Kristina Kallas, sotsiaalteadlane Kristiina Tõnnisson, Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondi juht Küllike Saar ja LHV panga juhatuse liige Indrek Nuume.

Samal teemal

07.07.2018
Jaanus Karilaid: Laar on hellaks muutunud
08.05.2018
Karilaid: on inimesi, kes ei suuda siiani Keskerakonna juhi vahetusega leppida
04.04.2018
Poliitliikumine Eesti 200 peab ilmselt oma ettevõtmisele uue nime mõtlema
03.04.2018
Kalvi Kõva: „Eesti 200” võinuks olla jõulisem