Eesti uudised

Salakohtumistest sündis uus poliitiline jõud „Eesti 200“  (136)

Ohtuleht.ee, Postimees, 3. mai 2018 08:30
Sotsiaalteadlane Kristiina Tõnnisson.Foto: Stanislav Moškov
Neljapäeval teatasid viis erinevatel elualadel tegutsevat inimest Postimehe arvamusküljel poliitilise liikumise Eesti 200 loomisest, ettevõtmise taga on IT-ettevõtte Nortal juht Priit Alamäe, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitja Kristina Kallas, sotsiaalteadlane Kristiina Tõnnisson, Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondi juht Küllike Saar ja LHV panga juhatuse liige Indrek Nuume.

Veebruaris kirjutas Eesti Päevaleht, et juba mitu kuud käib koos seltskond, kes arutleb Eesti ühiskonnas valitsevate probleemide üle ning mille eesmärgiks pole midagi vähemat kui uue erakonna loomine. Nüüd avaldas sama seltskond manifesti, kus öeldakse, et Eesti vajab uut poliitilist liikumist. "Meie eesmärk on vaadata kaugemale kui üks valimistsükkel – ainult nii on võimalik ehitada 200-aastast Eestit." 

Samal teemal

"Eesti ees seisvad probleemid on suuremad kui praegu tahetakse tunnistada. Nende ületamiseks peame suutma langetada keerulisi otsuseid tervishoiu ja hariduse valdkonnas ning vajadusel ümber kujundama senise riigikorralduse. Me ei tohiks kulutada aega aastaid hiljaks jäänud probleemipüstitustele, jagada ümber puudujääki ammu ülejõukäivas süsteemis ja kembelda valmistsükli kaupa tulumaksuprotsendi üle. Me peame endale tunnistama, et tänane riigikorraldus, tervishoiu- ja sotsiaalteenused, kooli ja transpordikorralduse süsteem on ennast ammendanud, sest ta lähtub iganenud eeldustest. Kui Eesti riiki luues määras meie edukuse suutlikkus teha kiired ja tõhusaid reforme, siis tulevikus on meie edu pandiks reageerimisvõime olulistele trendidele juba nende märkamisel," seisab manifestis. 

Liikumise "Eesti 200" algatajad ei välista erakonnaks muutumist ning riigikogu valimistel osalemist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee