Eesti uudised

Eiki Nestor: inimestel tuleb oma pensionipõlveks säästa (103)

Toimetas Triinu Laan , 2. mai 2018 20:19
Foto: Teet Malsroos
Riigikogus oli esimesel lugemisel riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, mille arutelul tõi sotsiaaldemokraat Eiki Nestor välja, et Bismarcki-aegne põlvkondadevahelisest solidaarsusest tänapäeval ei piisa  ning inimestel  tuleb oma pensionipõlveks säästa. 

Nestor leidis, et üleskutsed muuta teine sammas vabatahtlikuks, on vastutustundetud ja ebariigimehelikud ning see võib tuleviksu tähendada hulka väga kõrges vanuses väga väikeste sissetulekutega inimesi. 

Samal teemal

"Tegelikult, kui me loome endale eesmärki, et meie pensionärid saaksid tulevikus kõrgemat pensioni, siis tuleks kutsuda neid üles hoopis rohkem säästma, mitte tegeleda siin populismiga teise samba kallal," ütles Nestor

"Ma tahan lõpetada lihtsa näitega, et kui inimene kogub raha, säästab raha televiisori ostuks ja siis selgub, et ahi on korrast ära, ving tuleb sisse, talvel maja kütta ei saa, siis ta võtab oma televiisoriostusäästud ja parandab ära ahju. On ju loogiline? Nüüd, kui inimene kogub raha ahju remondiks, kuna see laseb sisse, siis see, et ta mõtleb, ah, kuu peale, teen akna lahti, kui vingu tuleb ja võib-olla maja ka maha ei põle, ja ostab uue televiisori, vot seda ma ei usu ja selleks ei tohi ka inimesi üles kutsuda. Kõik need, kes täna teise samba vabatahtlikkuse teemal uitmõtteid räägivad, kutsuvadki ülesse neid, kes on ahju kogumiseks raha kogunud, ostma endale televiisorit. Ärge seda tehke, palun!," soovitas Nestor. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee