Eesti uudised

Lapsest lahus elava mehe uus kaasa: eksnaise nõudmised laastavad abikaasa tervist

"Mehe ekskaasa on nagu paha vaim oma telefoniterroriga, milles aina suuremat elatist nõuab!"

Kristiina Tilk, 2. mai 2018 18:47

151 KOMMENTAARI

T
Gaeti Yasm/ 4. november 2018 15:25
Tere, kõik! Minu nimi on Gaeti Yasm, ma olen Saudi Araabia ja ma elan Riyadhi linnas. Olen otsinud laenu internetis ja kõik, mis ma saan, on petturid, kuid ma leidsin selle laenufirma nimega Bishop Elijah laenufirma ja ma olen näinud, et inimesed veebis tunnistavad, et seal on häid asju, nii et ma otsustasin proovida, kas ma oleksin jälle õnnelik, nii et ma taotlesid laenu 900 000,00 Riyals ja laenuandja Bishop elijah kinnitas mulle, et 24 tunni jooksul minu laen on minu pangakonto, nii nagu täna töötasin, nägin, et minu pank kirjutas mulle sõnumi, et minu raha on 900 000,00 Riyals ja tänan piiskop Elijah, et ta on tõeline, et kui teil on vaja Interneti-laenu, palun ärge räsitud nagu mina, sest see on ainus tõeline ettevõte, kes annab online-laenu. Nende postiaadress on: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com VÕI whatsapp: +2349035555247
d
dr Donald Tenisin/ 24. oktoober 2018 01:19
Head päeva!!!
Minu nimi on dr Donald Tenisin, praegu Kanadas elav, lihtsalt naeratades, kui olen postitanud seda, kuna kaubanduse rahastamise firma on teinud oma unistuse. Kõik algas siis, kui ma vajasin 200 000 USD USD laenu, lõpetasin oma projekti, nii et ma jõudsin nende reklaamide ja e-posti kontaktide juurde internetis, nii et ma otsustasin nende laenust taotleda ja nüüd olen väga õnnelik, et ütleksin, et mul on väga Lõuna-Carolina suur haigla ja tänulik, et kaubanduse rahastamise firma sai abi minu projekti jaoks oma laenu andmiseks, võite nendega nüüd ühendust võtta e-posti teel, et saada abi ja ka ettevõtte seadeid.
Kontakt :( bishopelijahloanfirm002@hotmail.com) VÕI WhatsApp: +2349035555247
s
Sweeney Carol/ 3. juuli 2018 01:06
Tere, minu nimi on Sweeney Carol. Tahan tänada piiskop Elijah laenufirmat, et ta aitas mind oma laenuressursse summas 80 000 USA dollarit pärast seda, kui see oli nii kaua röövitud, kui olete huvitatud laenust, võtke temaga ühendust, et saaksite ka teie laenu aidata mitte võtta kaua 24 tundi aega mu laen oli minu kontol Kõigil, kes vajavad kiiret ja usaldusväärset laenu peaks temaga ühendust võtma nüüd ta on Jumal saatis ja hea inimene oma e-posti aadress: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com Mul on hea meel kirjutada siin siin, sest seal on palju petuskeemeid, kui sa tõesti vajavad abi, ilma et oleksid petnud, sest olin pettunud, on see õige laenufirma, kellega ühendust võtta: E-post: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com või whatsapp: +2349035555247
Sweeney Carol
j
Juluis/ 26. mai 2018 02:08
Hea päev igaüks.
Minu nimi on hr Juluis, ja ma olen äriühingu Home jaoks esindaja vaeseid laenufirmadele. Oleme laenu spetsialist, kes on spetsialiseerunud laenu andmisele ettevõtetele ja üksikisikutele.
Kas olete panga poolt tagasi lükanud või teil on halba krediidiskoori?
Kas vajate laenu maja ehitamiseks või võlgade konsolideerimiseks laenu vajamiseks?
Kas teil on vaja oma ettevõtte alustamiseks või laiendamiseks laenu?
Kas vajate laenu auto ostmiseks? Siis muretsege enam, oleme tõeline laenuandja, kes pakub laenu intressimääraga 3%. Kui olete huvitatud mis tahes laenudest, võtke palun ühendust lisateabe saamiseks aadressil homefortheneedy06@gmail.com.
Tänan
n
Nojah/ 5. mai 2018 08:29
Ema küsib pere hüljanud mehe käest korduvalt elatisraha? No aga maksku siis lapse isa see elatisraha ükskord ära!
t
to: Nojah/ 5. mai 2018 16:05
Loe artikkel korralikult läbi ja siis peaksid aru saama, et oled vastupidi just asjadest aru saanud.
v
Vaatleja/ 6. mai 2018 01:14
Vaata artikli viimast lõiku, mis ütleb mitte otse, aga selgelt, et naine jättis maha mehe. Seega tõesti loe artikkel läbi. Elatise maksmise kohta vaata "Kahepalgelisuse musternäide" pealkirja alt esimese lõigu esimest lauset.
a
Anne/ 4. mai 2018 22:45
Elis küsis, kas keegi teab soovitada. Ma soovitan pöörduda info@lapselevanemad.ee poole, kes on reaalselt paljude sarnaste juhtumitega kokku puutunud ja kes tegelevad, et selline ebanormaalne olukord lõppeks. Tänane olukord ei ole mitte kuidagi lapse ega ühiskonna huvides.
a
A/ 4. mai 2018 01:26
Telefonikõnesid saab ka salvestada. Ei pruugi olla suurem asi tõendusmaterjal nt kohtus, kuid hirmutamiseks ehk piisab...
i
irw/ 3. mai 2018 16:17
Ja nutt ja hala jätkub. Mis te, isased, siis teete neist lastest kui ülal pidada ei jõua. Kasutage kummi, on kordades odavam. Ja naised, kes võtavad kaasavaraga mehe peaks arvestama sellega et neil tuleb oma tupsununnukest toetama hakata.
s
3. mai 2018 17:09
Sama võiks öelda naiste kohta, et mida te muretsete neist lastest kui ÜKSI hakkama saada tulevikus ei jõua.
n
No/ 3. mai 2018 17:33
Kui naine tahab lapsega üksinda hakkama saada, siis ta arvestab sellega algusest peale, ega looda kellegi abile. Teine asi on, kui naine üksinda jäetakse.
s
3. mai 2018 19:48
Saada tuleks nii palju lapsi kui üles kasvatada jaksatakse. Käib nii naiste kui ka meeste kohta. Alati ei ole nii, et mees hakkab ringi tõmbama või naine sama tegema, võib juhtuda ka midagi tõsisemat, näiteks üks vanematest saab surma. On teil jaksu üksi lastega toime tulla? On teil lähisugulasi, kes vajadusel aitaks? Ennekõike, saate te ISE hakkama? Ühe või kahe lapsega, jaa, võimalik. Aga kui lapsi on rohkem?
k
kui jäetakse.../ 4. mai 2018 12:18
...küllap siis on selleks põhjus! Mitte keegi ei jäta head naist maha niisama lihtsalt. Põhiline probleem on ENNE lapse saamist liig lühike koos oldud aeg- inimesed pole õppinud teineteist tundmagi ! Mis lapse PLANEERIMISEST (tihti need nö üksi jäetud lastega naised (jah, lastega, sest harilikult on neil ka eelmistest suhetest lapsi) ütlevad viimase lapse isa kohta: aga ta TAHTIS ka last, me koos tahtsime) saab olla jutt, kui inimesed on vaid paar kuud koos olnud??? See pole planeerimine, vaid lihtlabane kirg, mis üsna pea hääbub, kui peale selle muid ühiseid huvisid, ega ühist eluvaadet ei ole! Mitte üks mees ei ole sunnitud elulõpuni olema seotud end alapse emaga. Kui ikka oled nõme naine, siis sind jäetaksegi. Kasvata üksi oma last!
e
Esiteks/ 4. mai 2018 17:18
12:16 tahab väita, et peale aastaid abielus olemist ei jäeta kedagi maha ? Ükski minemakõndiv mees ei ole nõme? Ükski mees ei hakka jooma ega ühelegi ei löö mingi hullus pähe ? Ikka ja alati naised süüdi ? Pealegi, võiks osata arutleda, mitte hakata tundmatut inimest halvustama, teadmata isegi seda kas kommentaari kirjutas mees või naine.
K
./ 4. mai 2018 17:36
Kas kõik need naised, kelle juurest noorema juurde kõnnitakse, on halvad naised ? Korralikud pered lähevad lõhki ja naised jäävad koos mehega planeeritud lastega üksinda. Kas tõesti alati naised süüdi ? Kui 12:18 teab ainult sellist elu, kus planeerimatult ja suvaliselt paari kuu tutvuse järel lapsi tehakse, siis kurb küll.
s
siis võiks/ 3. mai 2018 17:12
juba kumminaist kasutada ja kellelt sa siis raha välja pressima hakkad? Kas sa enne sünnitamist mehelt küsid, kas tahab last?
e
3. mai 2018 17:30
Enne sünnitamist on hilja küsida. Aga enne lapse muretsemist võiks küll küsida ja üleüldse peaks lapse saamine ikka kahe poole soov ja kokkulepe olema. Mitte et üks tahab ja teine võtku aga omaks.
n
No/ 3. mai 2018 17:35
Normaalses suhtes otsustatakse muidugi koos, kas last saada või mitte. Aga kui mees tahab ringi joosta ja suvalistega olla, siis peaks ikka nii palju suutma, et abivahendit kasutada.
a
Aga / 3. mai 2018 17:55
On ka neid mehi, kes arvavad, et nii vägev on ju üks laps valmis teha, aga kui pärast selgub, et selle lapse üleskasvatamine ei olegi ainult lust ja lõbu, siis kõnnitakse minema.
n
3. mai 2018 18:19
Normaalses suhtes otsustatakse jaa lapsesaamine koos. Aga paraku ei saa normaalseks suhteks pidada suhet, kus inimesed elasid 2 aastat koos ja naine otsustas omavoliliselt, mehelt küsimata, kas see temaga üldse last saada sooviks, lapse saada. Või teine näide, kus elati ka aastaid koos ja kui naine järsku rase oli, siis tunnistas, et ei võtnud 3 kuud pille, kuna tahtis last saada ja rasedusest teatas mehele alles siis kui abordiks juba liiga hilja oli.
Kui mees ringi jookseb ja suvalistega on, siis muidugi kasutagu kondoomi. Aga et kodus oma naist usaldada ei saa, see on liig.
m
mis 2 aastat.../ 4. mai 2018 12:25
...praegu on trend peale 2 kuud koos olemist rasestuda ja väita, et mees ka last soovis ja me ikka nii armastasime teineteist...Vabandust, kuid selline jutt ajab naerma :D Ma isiklikult sooviksin küll põhjalikumalt inimest tundma õppida ja täpselt teada, kas ma soovin seda meest oma tulevase lapse isaks? Võtaks rahulikult aega, käiks ja teeks koos, elaks koos, vaataks, kuidas igapäevase elu ja kodutoimetustega hakkama saame , jälgiks, kuidas mees oma endistest naistest räägib, missugune sõber ta on, missugune poeg ta ise on oma vanematele, kuidas nendega läbi saab jne, kuidas ta tuleb toime materiaalse poolega...oeh, seda loetelu võiks pikalt jätkata, kuid oma suhetest olen õppinud, et keskmiselt 1,5 aastaga peaks inimene enam-vähem selge olema. Eriti, kui 2 vahel on armastus, siis kuhu teil kiiret? Sünnitada jõuab alati, kuid väikese lapse kõrvalt enam paljutki teha ei saa (nii ajalises mõttes, füüsilise koormuse koha pealt ja ka materiaalsed võimalused on siis piiratud)!

e
Ema/ 3. mai 2018 16:11
Ei tea ma selle kohta midagi öelda, kes lapsele või enda tarbeks alimente kulutab, kuid oma pika elu jooksul olen näinud palju, et kisavad need, kes hästi hakkama saavad. Miskipärast vasusepiiril elavad emad ei torma nõudma, elavad vaikselt peost-suhu, on ise väärikad ja lastest kasvatavad väärikad inimesed. Nende lapsed on viisakad kodus ja koolis, pole ülbikud, ega kiusajad, ega torma kaklustesse. Elu õpetab toime tulema, vaesed lapsed oma jalgrattaga hätta ei jää, oskavad ise ketti pingutada ja käiguvahetust reguleerida, mõistavad kodutöid vastuhakkamata teha ja muudki. Nad oskavad ema austada!
m
Mees/ 3. mai 2018 14:25
Eks naised esmalt karjusid kooris takka: "Nõuame neilt krdi vastutustundetutelt isastelt prisked elatised välja", aga nüüd ise kannatavad ja võidavad need, kes lasid end esimesena eostada.
o
3. mai 2018 13:09
On olemas selline telefoni äpp call recorder, salvestab kõik sinu telefonis räägitud kõned, saad telefonist helifailid välja võtta. Mõlemad pange oma telefoni, kui helistab siis ütled et mu tel kõned salvestuvad, kui sõimab edasi siis saad tema vastu politseisse või näiteks lastekaitsessegi minna, lihtsalt ennetamaks, või kui teab et salvestate siis ei terroriseeri. Ise jääge telefonis rahulikuks ja rääkige mida vaja. Ja sellega võib ka hoiatada et tema telefonikõnede baasil võib arvata et ta on vaimselt ebastabiilne ja äkki ka lapsele ohtlik, seega peaks kaaluma lapse ära võtmist tema juurest. Sellised asjad peaksid tal tuure maha võtma. Tean mida tunned, meil tegi eksi uus sama, mees küll last ei näe kahjuks ja elatist maksab, meil 2 last ja vähemalt selle kohapealt rahulik.
l
Liisu/ 3. mai 2018 11:46
Antud loos on asi lihtsalt selles, et mehel on uus naine, aga eksnaisel uut meest ei ole. See ongi põhiline põhjus, miks meest tümitada. Kusjuures, kui lahku mindigi seetõttu, et mees lihtsalt leidis uue ja parema, eks siis ongi ju valus. Praegune naine kiidab, et tema saab oma eksmehega kenasti hakkama. Muidugi saab, sest tal on ju uus mees olemas. Sellised kärgpered, kus üks eelmistest on jäänud üksi ja teisel on uus, need ongi kõige jubedamad variandid. Aga mis teha, kiiresti kokku, kiiresti lahku ja mõnikord niimoodi lausa mitu tiiru. Eks siis tuleb seda suppi helpida. Ja mida arvata, kas see lahutatud pere poiss saab eluks hea mudeli? Vaevalt küll. Ja kõik lõpuks kordub.
a
Anne/ 4. mai 2018 23:23
Kirjutises ütles, et naine ise läks ära, mitte mees. Seega ei ole seda argumenti kah siin
m
Mm/ 3. mai 2018 10:59
Loen kommentaare ja mõtlen, et kui suur see saadav elatis siis on, et mõne arust saab selle eest osta käekotte, teha näohooldust, käia juuksuris ja reisidel jne, kõik see, milles siis naist sûûdistatakse? Las ma mõtlen, elatis on umbes 214€, tûtre iluvõimlemistrenn on igakuiselt 55€, laager 120€, telefoniarve 9€, taskuraha annan vähe, 10-20€ umbes, vahetusjalatsid läksid katki, need maksid 65€, jah, ostsin korralikud, ei läinud sepa turult ostma. Nii, mis veel? Kuupilet 5€, teatripiletid koolis 11€ pluss kuluraha puhvetisse umbes 5€, siis veel uisutamine, uiskude laenutus 1€ Vaatame, palju kokku on juba? Ahjaa unustasin, võistlustel käis ka see kuu, sinna 8€ bussisõit pluss osalustasu 4€ pluss söögi jaoks 5€ Hetkel umbes 300€, lahutada võib sealt siis laagri ja vahetusjalatsid, samas laps tahab sûûa juua ka. Veab ikka endal, et abielus olen ja tööl käin ning ei pea mingist elatisest sõltuma. Ja teadmiseks, et korraliku käekoti jaoks peab ikka mitme kuu elatise puutumatult alles jätma.
m
Mart/ 3. mai 2018 11:18
Nii ilusti laod numbreid ritta, aga jama ajad. Elatis on vähemalt 250€, eelmine aasta oli 235€, aasta enne seda 215€ ning mitte umbes vaid täpselt. Iluvõimlemine Tartus: http://tartukalev.ee/iluvoimlemine-oppemaks/ isegi tõsiselt sportlikult tehes mitte rohkem kui 50€ kuu. Lisaks enam kui neli trenni nädalas on juba ebatervislik. Ära lõhute lapse. Vägisi lõhnab selle järele, et ise ei viitsita lapsega tegeleda vaid aetakse raha eest kellegi teise hoolde. Mis laagrites ta igakuiselt 120€ eest käib? Et sa lapsele vahetusjalanõudele 65€ kulutad, kui täiesti normaalses poes ja mitte vaid Sepa turul müüakse poole odavamaid, näitab, et sul on raha ülearu, mitte et kõik teised peaks samasuguseid kulutusi tegema ja lahuselavad vanemad selle kinni maksma.
k
Kaera Jaan/ 3. mai 2018 10:46
Miks mõni mees laseb eksil end üleüldse terroriseerida selliste kõnedega ning oma elu häirida?? Nõudku, kui tahab, kuid laste isa EI pea maksma sentigi rohkem, kui kohtu kaudu määratud! Ära võta neid telefonikõnesid lihtsalt vastu- kõigil elu kergem. Miks sa peaksid? Kui tuled laste järele, siis saada sms paar päeva ette, et sel kuupäeval tuled ja sel kuupäeval tood lapsed tagasi. Ei ole vaja peast sooja inimesega telefonis suhelda, ega oma elu rikkuda! Ütlen,et oma viga täitsa.
ü
Üksik isa/ 3. mai 2018 10:40
Mis teil naised viga on? Kas puudub eneseväärikus või kadeduseussike piinab nii õudselt sees, et ei saa rahus ise elada, ega teistel lasta? Igal oma lugu, kuid paraku on ka selliseid *rongaisasid*, kes põhjusega ei taha lapsele maksta. Mida makstagi, kui laps ise sealt midagi ei saa ja lahku mindi ka puhtalt naise enda algatusel. Nõuda oskab igaüks, aga lapsed kahjuks jäävad kannatajaks. Mis emad te sellised olete, kes te seate raha lapsest tähtsamaks? Milleks üldse küsida kohtus emalt, kas võtame load ära? Ülim lollus seaduses!
m
Maamees/ 3. mai 2018 10:45
Aga sellised need naised juba on. Nende maailmas on esikohal raha, siis tuleb tükk tühja maad ja siis alles ülejäänud asjad.
k
3. mai 2018 10:58
a
Anne/ 4. mai 2018 23:26
Mitte kõik naised ei ole sellised, aga paljud on või mingi aeg muutuvad ootamatus suunas. Siiski ei tohiks üldistada, paljud naised on ka tublid, isegi kui mees ei kannata kriitikat kuigi palju.
m
Mart/ 3. mai 2018 09:46
Kogu trall hakkab sellest peale, et ühiskond määrab lasped vaikimis ema omandiks ning seadus kohustab isa ennekõike laste jaoks raha teenima. Kui laste kasvatamine jääks ka pärast lahutust mõlema vanema vahel jagatuks ning elatise maksmine oleks erand, mitte reegel, nagu https://lapselevanemad.ee/ välja on pakkunud, siis oleks kõik märksa lihtsam. Lastel säiliks side mõlema vanemaga, isad ei maksaks ennast vaeseks ja ka emad ei oleks kurnatud sellest, et peavad kogu aeg ainult üksi lastega majandama.
p
Palun väga/ 3. mai 2018 16:51
proovige, kuidas on: pärast lahkuminekut jäävad lapsed elama samasse koju, isa ja ema aga hakkavd kumbki kahe nädala kaupa neid kasvatamas käima. Koos kõigega, mis neil elamiseks vaja on.
t
tihti/ 3. mai 2018 17:19
elavad ema ja isa ka samas, ainult erinevas toas. Rikkurid jõuavad lubada endale uut elamist.
n
Norra/ 7. mai 2018 03:30
Norras seda mudelit praktiseeritakse viimasel ajal ja ka mujal riikides on seda ette tulnud.

3
322/ 3. mai 2018 09:44
10 000+ aastat pole meesugu kunagi tajunud naisi kui vaenlasi. Hämmastav kuidas 1 sajandi jooksul kõik muutunud.
Tõeliselt õige periood kus elada, ja seda tsirkust pealt vaadata.
n
naer saalist/ 3. mai 2018 10:25
Ei tea kes ja miks neid nõidu küll põletas kui mehed naisi vaenlasena ei tajunud? Ristikirik pole kunagi naisi sallinud kui vaid meeste teenijate ja laste sünnitajatena. Nii kaua kui kristlus on siin laiutanud on koheldud naisi kui teise sordi inimesi. Ja nüüd kui naistel on ka mingi õigus hakkavad mehed kiunuma nagu oleks neilt midagi ära võetud.
r
Raivo/ 3. mai 2018 08:37
Peale lahutust õige trall alles algab.
r
Raivole/ 3. mai 2018 10:56
Trall hakkab neil, kes jub aabielu/kooselu alguses ei ole osanud erimeelsusi lahendada, mida elus ikka ette tuleb...Mina elasin lapse isaga nt 8 aastat koos, ei olnud abielus. Poeg oli 6 aastane, kui otsustasime lahku kolida (liiga noorelt alustasime kooselu, kumbki ei olnud veel päris väljakujunenud inimene ja nii me kahjuks lahku kasvasime lõpuks). Ilma igasuguse riiuta, tunnistasime kumbki, et armastust ei ole ja pole mõtet niisama lapse pärast korterikaaslastena koos elada, kui lapsevanem saab olla ka lahus elades- kõige tähtsam, et laps näeb, et oled tem ajaoks siiski olemas ja tema elust osa võtad! Leppisime samal päeval kokku, kuidas ja kui sageli hakkab mees poega enda juurde võtma ning kui palju võiks iga kuu maksta. Ei mingit teineteise sõimamist, vihkamist, ega kohtu uste kulutamist- mehe jaoks on loogiline enda poega toetada, auküsimus. Lahkuminekust juba pea 12 aastat möödas- meie kokkulepe töötab tänaseni. Ma ei ole pidanud kordagi raha nuiama või meelde tuletama, et maksaks- kõik on konkreetsel kuupäeval alati olemas. Suuremad kulud oleme tavaliselt ka pooleks jaganud (nt sünnipäevapeo korraldamine lapsele, talveriiet eostmine jne). Praeguseks oleme mõlemad abielus ja leidnud kaaslased, kes sobivad hästi! Ausalt, raske on mõista, et inimesed, kes teineteist kunagi nõnda palju armastasid, et ühine laps olemas, lahkumineku järel äkitselt teineteist vihkavad...Mis eeskuju te sedasi oma lastele annate?
1
143/ 3. mai 2018 11:31
Sama mõtlen minagi koguaeg, et kuidas ühtäkki suurest armastusest selline viha välja kasvab. Inimesed võiks tõesti rohkem austust välja näidata oma laste ja endiste kaaslaste vastu. Ning rohkem huvi peaks ka lapse vastu välja näitama, siis ei teki selliseid probleeme.
s
3. mai 2018 12:13
See viha on õelusest ja kadedusest, ei osanud ise meest hinnata, ei lase tal ka teisega rahus elada ja hoidku jumal, kui nad soetavad midagi, mida minul pole1
a
arusaadav, et.../ 3. mai 2018 15:56
...õelusest- seetõttu mees sellisest naisest loobus. Oma eks kaaslasi/abikaasasid ikka ja edasi terroriseerivad inimesed vaadaku esmalt ikka enda otsa ja leppigu, et nõnda läks! Eksi terroriseerimise asemel võtke õppetund ning alustage uut elu, keskenduge laste heaolule ja uut kaaslast otsides ärge oma vigu korrake! Olge parem õnnelik, et eks on leidnud inimese, kes talle sobib paremini, kui teie ja keskenduge enda ning laste elule! Küll leidub keegi ka teie jaoks, KUID ainult juhul, kui olete eelmises suhtes tehtud vigadest õppinud. Vastasel juhul jääte üksikuks...
t
Tere/ 3. mai 2018 07:41
Mehed pole üksi ju selles süüdi et suhe läks p...se....kuulge naised vaatame ka ennast! Mina kasvatan kahte last üksi ja teate mis ,ma alimente ei nõua. Lasteisa maksab siis kui tal on võimalus ja lastel on ta alati olemas ! See mehe ja naise vaheline tülitsemine teeb kõige rohkem haiget ikkagi lapsele/lastele. Ja selles kindlas loos on eksnaisel lihtsalt südamest kademeel, et eksmehel hästi läheb ja omale uue armastuse leidis! Naised vaadakem ka iseennast! Muidugi ei väida ma et mehed on inglid, kindlasti mitte! Laste nimel peaksite hästi läbi saama!
r
Raul/ 3. mai 2018 08:13
Naiste hulgas on tõesti igasuguseid. Näiteks tean naisi, kes üldse ei hooli, kas mehel on elukaaslane-pere või mitte, nemad tahavad iga hinna eest meest kätte saada ja oma teise mehega saadud lapsele "pere" luua. See, et mehel eksiga lapsed olid, neid ei huvita.
Samas kui see uus naine lõhkus pere, siis võib eksnaisel olla tõesti põhjust kibestunud olla, eriti kui ta näeb, et uue naise lapsega mees tegeleb, kuid oma lihase lapsega suhted puuduvad. Samuti võib eksil olla raske tööd leida, sest oli lastega kodus ja tööturule naasmine on siis keerulisem. Samas uus naine võttis tema mehe ja nüüd naudib koduperenaise elu tema. Mnjah, keerulised need inimsuhted.
S
./ 3. mai 2018 09:40
See, et mehel eksiga lapsed olid, neid ei huvita? Aga kas seda MEEST huvitab, et tal on pere ja lapsed, kui ligitikkuva neiuga hakkab suhteid looma ja lõpuks otsustab pere juurest minema kõndida? Või on mõni nuttev ja pere juurde tagasi sooviv mees vägisi ära viidud ja hoitakse kuskil kinni ?
j
Jah/ 3. mai 2018 10:21
Kas tõesti keegi on nii rumal, et läheb hea juurest halvema juurde?
t
to 09:40/ 3. mai 2018 10:59
Kui meest ei huvitanud, et tal on pere ja lapsed, siis pole pärast ju mõtet ÕL-s hädaldada, et eksnaine tahab ta puupaljaks teha, kui ta on uue tibiga kodu hakanud punuma ja eelmise pere niisama maha jätnud.
Samuti ei tasuks uuel naisel viriseda, kui võttis sellise mehe, kel pagas kaasas ja mees tahab oma endise naise ja eelmisest suhtest pärit lastega suhelda, neid rahaliselt toetada. Tihti pole asi isegi rahas, vaid uued partnerid ei lase eelmisest suhtest pärit lastega suhelda, on solvunud, kui eksiga suheldakse ja korraldatakse skandaale.
o
On/ 3. mai 2018 11:14
On. Ja pärast nutavad ning kõik teised on süüdi.
a
Aga / 3. mai 2018 12:07
Kas nii keeruline on mõista, et 09.40 kommentaar oli vastuseks 08:13 kommentaarile ?
l
lugeja/ 6. mai 2018 14:23
Loe palun artikkel läbi enne ja siis võta sõna. Eksnaine jättis maha ja teiseks on mees maksnud ilusasti, aga eksnaine tahab alati juurde ja juurde saada. See on küll kehvasti, kui kommenteerida viitsitakse, aga lugeda ei viitsita, mille kohta kommenteeritakse mitte.
j
3. mai 2018 13:06
Just, tänapäeva statistika näitab, et enamus naised peavad mehi rohkem nagu kombainiks, tee, too anna, anna veel ja siis muudkui anna....
t
to 13:06/ 3. mai 2018 13:28
pigem jääb mulje, et paljud mehed peavad naist tasuta majapidajannaks, kes peab kodu korras hoidma, süüa tegema, pesu-nõusid pesema, lastega tegelema, lisaks ka veel tööl käima (sest meeste palgast peret üleval ei pea) ja siis selle kõige juures ei tohi unustada olla atraktiivne, vormis ja mehele köitev, mitte kunagi väsida, sest muidu mees vaatab omale uue silmarõõmu, sest kes see ikka vissis ja torisevat naisukest tahab koju. Muidugi võib ka nii minna, et naisel viskab üle pidevalt vaadata toda diivani peal kõhukest kasvatavat ja õllekest rüüpavat meest ning naine leiab omale uue silmarõõmu. Õudsed naised ju.
k
Kerti/ 3. mai 2018 16:48
13.28- Teie olete vast see kibestunud naine, keda tasuta kodumasinana kasutati? Ja teie olitegi nõus, tegite ja pesite ja vaaritasite ja lapsi kantseldasite, endal sees viha kees ja kees ja kees...? Ammu enne lapsi, kui alles kokku kolitakse ja suur armastus sees- siis ongi kõige õigem aeg kohe alguses asjad kokku leppida! Inimesed, teil on suud peas- suhelge omavahel! Millal siis veel? Kui naine pidevalt kõik ära teeb, siis mees eeldabki, et-ju talle siis sobib, ju talle siis meeldib! Ega ükski mees ei TAHA olla diivanikaunistus, arvestage sellega. Iga mees tahab olla kasulik, vajalik...aga kui juba aastaid nii olnud, noh, kuidas ma nüüd alustan ja tulen rääkima, et kuule kallis naine, äkki peaks miskit muutma? Neist asjust räägitakse alguses, enne aastaid ja enne lapsi! Mul ka eesti mees, oleme abielus olnud 5 aastat. Ühiseid lapsi pole, sest kummalgi eelmisest elust laps olemas- soovime olemasolevad lapsed kenasti üles kasvatada ja neist täitsa piisab. Kodutööd jagasime ära suht kohe, kokkukolides. Kõik see töötab siiamaani- ühtegi vaidlust pole olnud! Mees teeb õuetööd, niidab muru, parandab, kõpitseb maja ümber, käib poes, toob raskema kraami autoga ära (minul autot pole), mina koristan maja sees, süüa enamuse ajast teeme koos- saab kiiremini valmis ja on lõbusam ka! Kui päevamuljed ära räägitud, lapsed ära kuulatud ja kõht täis, siis vaatame telekat mehega koos, kaisus :) Kui mina olen olnud pikalt haige, siis teeb mees ise kõik, hädaldamata. Samuti mina, kui tema on haige. Ei kujuta ettegi, kuidas kokkuleppimata elada üldse? Majapidamises on ju nii palju teha! Kuidas siis keegi teab, mis on üldse tema ülesanne vms? Üldiselt...
a
Arvamus/ 3. mai 2018 06:59
Mingil põhjusel toodetakse selle teemalisi artikleid viimasel ajal massiliselt. Miks? Keegi ei saa põhjendamatult suurt elatisraha nõuda. Kui tundub, et eksnaised kuritarvitavad õigusi, otsige siis lahendus. Sageli aga paljud eksmehed ei raatsi üldse raha välja anda. Kisavad samas kõvasti isegi siis kui 50 eurot kuus lapse jaoks annavad. Kui nad ei suuda last rahaliselt toetada, kuidas saaksid nad siis hakkama ise lapse eest hoolitsemisega. Neil pole vaja last enda juurde, pigem soovivad, et see 50 eurot jääks ka taskusse. Samas on siiski väga tublisi mehi kes toetavad nii lapsi nii endisest kui ka uuest suhtest. Ja kogu see jant ainult raha ümber. On ju võimalus pakkuda lisaks lastele erinevaid elamusi, üritusi jms. Lihtsalt veeta koos kvaliteetaega. Iga juhtum, olukorda on erinev. Ei saa lihtsalt üldistada ja silmad kinni palli ühte väravasse taguda.
k
Kui.../ 3. mai 2018 07:39
..lapse isa ostab kõik riided-jalanõud,maksab huviringid ,kooli ekskursioonid ja emal jääb ainult toit osta,riideid pesta ja kodu korras hoida.Samas lapse ema ostab omale uusi riideid,leegutab mööda baare,kodu soodamakomoora ja ikka raha vähe.Sellisele naisele ei saagi rohkem maksta,kui miinimum elatisraha.Tegelikult ei peaks üldse maksma,sest oma osaluse peab ka ema maksma.Kõik on võimalik ostutšekkide alusel lapseisal tõestada oma kulutused lapsle.Paljud lihtsalt pressivad oma lapse isalt rahasid välja,kui palju sellest laps saab on iseküsimus.
a
Aga / 3. mai 2018 09:42
Miks see kannatav mees võttis siis endale naiseks ja lastele emaks mööda baare leegutava, raha raiskava ja halva iseloomuga naise?
k
3. mai 2018 15:32
Keegi polegi üldistanud, kuid paraku on suur osa naisi, kes on lihtlabaselt öelda täitmatud. Olen näinud ise, kuidas neid lastele mõedud rahasid kulutatakse, ausõna, teeb ikka tigedaks küll. On ka isasid, kes põhimõtteliselt ei taha maksta (ei tea miks) ja on isasid, kes teavad ette, kuhu need rahad minema hakkavad. Kui lapse ema rahaline olukord on mehe omast mitu korda suurem, pluss lapse vanavanemad toetavad, no mida sa veel minu sandisentidest kerjad? Lapsega kohtuda ei lubata, aga raha lao muudkui letti! Oleks isa siis joodik, aga ei!
T
---/ 3. mai 2018 06:28
Tüdruk, naine peaks olema nii tark, et teada - mees ei jää rasedaks magagu või kümne naisega koradamööda . Sin, naine oled see, kes kannab tagajärjed ja kasvatab lapsed kas üksi või laste isa toel olenevalt sellest, kelle oled oma voodikaaslaseks võtnud. Üks tunnistab isa kohustusi, teine mitte ja see erinevus tuleb enne voodisse minekut selgeks teha,. See aeg tuleb naisel võtta.
Uhkustada oma armastusega, mis ei vaja abielu vaid lihtsalt avatud üht voodit, on see, kui naine paneb kaalule oma saatuse. Jah, abielu ei kindlusta midagi aga kas sa, naine üldse küsisid mehelt enne "suhet", kas ta on nõus olema lastele isa ja kas ta lubab , et kasvatate lapsed koos üles, andes neile kodu ja vanemad? Oh ei, see naise vaba uhkus ei lubnud rääkida nii materiaalsetest asjadest, sest ainult "armastus" luges. Oli see üldse armastus? Ja mis on naise vabadus?
n
Nojah,/ 3. mai 2018 08:21
eks ta õige ole. Praegu enamik lapsi sünnivad ju vallaslastena. Kui lapsetegemine on, siis naisele pole paber ega kohustused tähtsad, ja lubatakse, et kasvatan ise oma lapsed üles. Kuid kui lahku minnakse, siis kirutakse eksmeest, et too jalga lasi. Aga noh, ega ka abielu pole alati garantiiks. On ju väga inetuid abielulahutusi, mis kestavad aastaid ja lähevad väga inetuks. Ja samas kui mees tõesti ei taha isaks saada, kasuta siis alati kaitsevahendeid. Ja ka kaitsevahendid ei taga 100% kaitset, eriti kui magatad väga fertiilseid 20-aastaseid. Võta siis natuke vanemad naised, need ei jää nii kergesti rasedaks.
K
./ 3. mai 2018 10:48
Kui lapsetegemine on, siis naisele pole paber ega kohustused tähtsad? On ikka tähtsad, aga kui palju neid mehi on, kes abieluettepaneku teeksid?
v
vastus/ 3. mai 2018 11:18
...mees, kelles pole nii palju meest, et armastatud naisele abieluettepanek teha, ei olegi väärt, et talle lapsi sünnitada! Ok, ei pea ühele põlvele laskuma kihlasõrmusega, nagu muinasjutuprints- enamik mehi sellisel moel kätte ei palu (vähemalt eesti mehed mitte), KÜLL aga, kui mõlemad teineteist armastavad, tuleb abielujuttu kooselus kindlasti mitmeid kordi ette, kas j akuidas see võiks välja näha, mida kumbki ootab jne. Sedasi, ühise jutu ja ühise arvamuse sees see otsus üheskoos ka tehakse! Vähemalt meil oli nii (tänaseks 6 aastat abielus, koos elasime 3 aastat enne abielu) . Avasime koos konto, kuhu hakkasime pulmadeks raha koguma (panime kumbki iga kuu natuke) ja kui summa hakkas ilmet võtma, hakkasimegi konkreetselt planeerima, kus ja kuidas, kui palju inimesi jne. Mul on paar sõbrannat, kes on aastaid koos elanud ja ootavad pikkisilmi abieluettepanekut, öeldes samas, et oh, minu mehele "need " asjad ei meeldi, ta pole "selline" jne. Kui sa tead, et pole selline, siis mida sa ikka ootad? Olen üelnud, et istuge maha ja rääkige konkreetselt lahti, mis mehele abielu juures ei meeldi? Miks ta ei soovi abielluda armastatud naisega? Tihti on selle taga valehäbi, eelarvamused (tänu romantikafilmidele jne), mõni kardab suurt pidu ja rahvahulka...Rääkige, maandage asjatud hirmud, see pole keeruline! Kui mees tegelikult tahab abielluda, kuid kardab suurt tseremooniat- abielluge vaid kahekesi :) See on ju teie päev! Mitte see päev, kus tuleb 100 inimesele pidu teha, sööta ja joota.Kui mõlemad soovivad, leiab alati lahenduse, tean omast käest. Ootamine ja eeldamine raiskab teie mõlema aega ja oodatud sündmusi lähemale ei too, pigem viib kaugemale...
J
./ 3. mai 2018 09:43
Jäetakse maha ka abielus sündinud ja soovitud lapsi.
j
4. mai 2018 11:28
Ja sealjuures võib mahajätjaks olla ka ema. Asjatult materdate mehi, naised.
e
et 11:28/ 4. mai 2018 17:22
Kus siin eelnevas kommentaaris (09:43, 3. mai) mehi oli materdatud. Isegi kogu artikkel on terroriseeriva naise kohta.
1
123/ 3. mai 2018 11:33
V
--- / 06:28, 3. mai 2018 - le/ 3. mai 2018 12:09
Vat see lause meeldib mulle- "kas sa, naine üldse küsisid mehelt enne "suhet", kas ta on nõus olema lastele isa ja kas ta lubab , et kasvatate lapsed koos üles, andes neile kodu ja vanemad?" Aga ma sõnastaks selle pigem nii- "kas sa, naine, üldse küsid enne kui rasedaks jääd, mehelt, kas ta sinuga üldse last saada sooviks?" Paraku on meil ikka väga palju naisi, kes ei taha midagigigi teada rasestumisvastastest vahenditest ja ka neid, kes on lapse saanud, kuna nemad "tahtsid seda last". Ma oleks väga selle poolt, kui lapse saamises leppida võiks kokku kirjalikult, juriidilist jõudu omava dokumendina. Kui mees soovib olla lapsele isa, siis juba enne sündimist, mitte et peale lapse sündi naised ajavad mehi taga kohtu ja dna-analüüsiga, et "isa" nimi ikka kuidagi lapse sünnitunnistusele saada.
a
Aga / 3. mai 2018 13:39
Mees peaks ka ikka natuke mõtelda suutma ja muret tundma, et lapsi ei tule, kui ta neid tõesti ei soovi. Ja kui ikka TÕESTI ei soovi, siis tarvitagu ka ise kaitsevahendit. Kvaliteetse kondoomi õige kasutamise puhul on lapsesaamise võimalus ikka väga väike.
m
3. mai 2018 15:21
Ma olen selleteemaliste artiklite puhul korduvalt imestanud kommentaaride stiilis "mees tõmmaku siis ise kumm peale kui ta last ei soovi ää" üle. Päriselt, naised? Kus sajandis te elate? On väga lihtne lasta endale spiraal panna või pille võtta. Ja on ennekõike TEIE endi jaoks garantii olemas, et tõenäoliselt mitte midagi ei juhtu. Püsisuhtes olles on sellised vahendid igal juhul mugavad ka. Kust tuleb harimatus, a´la katkestatud vahekord, kondoom jms.? Ajal, kui naiste jaoks on KÕIK võimalused olemas? Miks loopida mehi sopaga, kui lohakus algab naistest?
e
3. mai 2018 15:38
Ennekõike on see naise mure! Ära roni mehega voodisse ohtlikul ajal, kui sa pole suhtes kindel!!!
n
No / 15:21/ 3. mai 2018 16:39
Võiks uuesti ja aeglaselt lugeda 12:09 kommentaari. Teema oli selles, kuidas MEHED võiksid kindlad olla, et lapsi ei tule, jutt ei käinud korraliku mehega püsisuhtes olevatest naistest.
v
Väga huvitav/ 3. mai 2018 16:43
Naise mure? Kui mees last ei taha, siis on ikka mehe mure. Või mees ei pea abivahendeid kasutama, ei pea millegi pärast muretsema, ei pea vastutama ega mõtlema ?
n
No / 15:21 / 16:39, 3. mai 2018 - le / 3. mai 2018 17:21
12:09 ja 15:21 on sama inimese kommentaarid ja 15:21 kommentaar oli vastus 13:39-le.
o
Oh/ 3. mai 2018 17:49
No seda enam tuleb oma algne kommentaar ja vastus sellele mitmeid kordi läbi lugeda ja püüda aru saada. Kordan veelkord - Kui MEES on kindel, et tema lapsi ei taha ja pole õnnelikus püsisuhtes, siis tuleb ISE hoolitseda, et midagi ei juhtuks. Peab ikka eriti nõrk mees olema, kes ei taha mitte millegi eest vastutada ega ühtegi kohustust võtta. Kondoomipakk nüüd nii kallis ka ei ole.
a
Aga / 3. mai 2018 18:01
Nojah, naisel spiraali panna on kindlasti hoopis lihtsam, kui mehel kondoomi ? See näitab ikka tõelist mõtlemisvõimet ja haritust. Ja kuidas mees kindlaks teeb, et naisel, kellega ta on otsustanud voodisse minna, on spiraal paigutatud või pillid korralikult võetud ???
j
3. mai 2018 18:29
Jääb veel imestada naise üle, kelle jaoks see sutsakas pole püsisuhe- et magatakse kaitsevahendit kasutamata noname mehega, teadmata, mis sealt kaasa võib tulla. Ma ei mõtle siinjuures rasedust, vaid ennekõike võimalikke suguhaigusi.
Aga kui see on püsisuhe, siis ma siiralt imestan, miks mees peaks kummi kasutama. On piisavalt mugavaid rasestumisvastaseid vahendeid ja kui naine ei taha lasta endale spiraali panna või pille võtta vms., siis on ta ausalt öeldes ise lohakas. Naisena ma ei kujuta ette, et mu mees peaks muretsema, "mis siis saab kui midagi juhtus".
J
.../ 3. mai 2018 19:17
Jääb veel imestada MEHE üle, kelle jaoks see sutsakas pole püsisuhe- et magatakse kaitsevahendit kasutamata noname NAISEGA, teadmata, mis sealt kaasa võib tulla. Ma ei mõtle siinjuures rasedust, vaid ennekõike võimalikke suguhaigusi.
Ja teemaks oli ikkagi algselt see, kas mehed peaksid ise ka natuke hoolt kandma, kui nad soovimatuid lapsi ei taha ja kardavad, et keegi neile 'tite kaela teeb'.
p
3. mai 2018 19:58
Püsisuhtes tõepoolest ei peaks (hoolt kandma). Ma eeldan, et kaks kooselavat inimest saavad üksteist usaldada, sealhulgas usaldada ka lastesaamise teemas. Kui ei ole kokkuleppet lapse saamiseks, kui naine kasutab rasestumisvastaseid vahendeid, siis ärgu olgu ka üllatusi ega ärakasutamist. Oleks ma mees ja mulle püsisuhtes omavoliliselt titt kaela toodetaks, ma võtaks naise käekõrvale ja viiks aborti tegema.
Kes ringiaeledes aga võõrasse pessa muneb, on tõepoolest ise rumal. Madal seksuaalkasvatus või mis see on, nii meeste kui naiste puhul.
a
Aga-le vastuseks / 18:01, 3. mai 2018 / 4. mai 2018 11:31
Ega ei saagi naisi usaldada. Isegi püsisuhtes ei saa. Seetõttu olekski mõistlik, kui kaks inimest saaks enne voodisseminemist kirjaliku "lepingu" teha- kui naine väidab, et kasutab vahendeid, siis ärgu tulgu pärast üllatusi kaela määrima.
o
Oh / 4. mai 2018 17:26
Päris kahju nendest inimestest, kelle elu ja suhtlus on ilma igasuguse usalduse ja siira hoolimiseta. Aga küllap siis otsitakse-leitakse valesid inimesi valedel põhjustel. Ega ilu ja hilbud naisest naiste ei tee.
e
Ex/ 3. mai 2018 05:24
Laste tegemine pole kunst, kuid lapsevanemaks olemine eeldab enamat kui hormoonitaseme tõusu ja nagu näha mõistusega pole kiita. Jääge inimeseks ka pärast lahutust ning katsuge aru saada, et lapsevanema staatus lõpeb alles surmaga. Uue kaaslase soov alustada nö puhtalt lehelt varem sündinud lapsi olematuks mõeldes on naiivne ja mittetoimiv, samuti ei peaks ta hakkama suhtekorraldajaks ning hinnangute andjaks eelnevale, sest pole tema mängumaa. Saamatud mehepojad kukuvad ohvrirolli ning vaatavad kõrvalt, kuidas praegune kaasa tulihingelist advokaati mängib....Saage täiskasvanuks ja austage oma lapsi ning nende emasid ja elu on nagu lill täna- homme ja ka ülehomme. Probleem pole lahutatud kaasades vaid ennekõike vastutustunde puudumises, sest oma lapsi tulebki toetada söltumata mitmendast liidust need on sündinud.
m
Mnjah/ 3. mai 2018 05:21
Milleks naistele üldse lapsed kui nad mehi nii jubedalt vihkavad, lapsetegemiseks on üldjuhul ju meesinimest vaja. Tuleb nii välja, et lapsetegu on hea ja tore, aga hiljem on mees igavene siga ja ei maksa, ei anna, ei tee ... ja naiselegi on laps hiljem justkui ainult meetod raha väljapressimiseks. Olen ise naine, kasvatasin oma lapsi üksinda, mehega leppisime kokku, et ta maksab ja maksiski, alguses mulle, hiljem kui tütar linna kooli läks, temale. Milles on probleem? Kas siis kompromisse enam ei eksisteerigi?
p
pol/ 2. mai 2018 22:35
Kommenteerijad jagunevad põhimõtteliselt kaheks. Need kes tulihingeliselt tahaks samamoodi nõudmisi esitada või esitavadki. Ja need, kes leiavad, et elatist peaks maksma siiski lapse jaoks, mitte eksnaisele ning mõistuse piires. Aga huvitav lugemine siin.
j
Juulius / 3. mai 2018 02:54
Õige. Kuid samas tekib mul kûsimus. Elis ütleb, et ka temal on poeg, kelle ta tõi kaasa Siimuga ühisesse ellu. Ilmselt kas endisest kooselust või abielust, kuid jätab mainimata, kuidas on elatusrahade küsimus lahendatud selle lapse jaoks. S.t kas lapse isa maksab , ei maksa või on leitud muu variant. Ning samas, kuidas on lapse ja isa suhtlus. Kõik ei ole nii mustvalge, kui paistab.
õ
õpi lugema/ 3. mai 2018 09:30
Ega muud polegi öelda, loe uuesti.

b
bla-bla-bla.../ 2. mai 2018 22:35
... keda kotib. Sõitku või tõllaga kui kokku lepitud elatis on korrektselt makstud. Aga ajab ikka vihale küll kui laste isa, kes peaks maksma 1/3 miinimumist, on kuude kaupa võlgu, samas reisib ja ehitab. Sellised lollakad artiklid teevad täielikult karuteene normaalsetele emadele, kes rabavad end pooleks, et lapsed kuidagimoodi üles kasvatada, sest mees on ju mingi püha lehm meie riigis, kes suudab alati välja vingerdada kui tahab. Kes ei suuda, on lihtsalt piisavalt rumal või vaene. Mina ütlen hoopis, et kel raha või tutvusi, see saab alati oma tahtmise - nii poes kui kohtus.
k
2. mai 2018 22:02
Kaua see nämmutamine ühel ja samal teemal siin lehes käib? Ikka üks ja sama teema, vaeseid isaseid ahistatakse, kuna neil on trobikond näljaseid järglasi küla peal laiali ja siis veel mingid perelõhkujatest tibinad, kes arvavad, et ainult neil on õigus elamisele. Isased on nii tegijad ja uhked veel selle üle, et oma enda lastele ei raatsi elamisväärset elatist maksta. Ise samal ajal endale varandust kokku ajades kiruvad koos uue tibinaga oma enda laste emasid ei tea kelleks. Tõesti võiks selle teema juba ära lõpetada, see külvab ainult viha ja ei tee laste elu kindlasti paremaks, vaid annab meestele julgust veel juurdegi, et kui üks ei maksa oma lastele elatist, siis miks minagi pean maksma. Sellega seoses aga kannatavad eelkõige lapsed. Kuidas te aru ei saa, et siis kui te mõlemad käisite tööl ja laste jaoks mõlemad panustasite, siis oligi kergem elus toime tulla, aga üksi ei ole pooltki nii kerge lastega hakkama saada. Enamjaolt aga perelõhkujad on meil siiski mehed, kes igavast rutiinist ja vinguvast naisest vabanemise soovist uut tibinat otsima läheb. Kuid see uus tibingi on mingi aja pärast vana ja siis kordub kõik. Nii, et, kui ei soovi selliseid probleeme, siis ära lõhu teiste perekondasid ja vali mees, kes oma perekonda ei lõhu.
t
Tric/ 2. mai 2018 22:19
8
852/ 3. mai 2018 08:41
jah, kaua me nämmutame sellel teemal! Tagasi need artiklid kus mehi sõimatakse, kus neid maha tehakse ja alaväärtsustatakse. Hakkame kirjutama ikka vanaviisi kus mees on paha ja vastik ja ihne ja kole ja naine kui lilleke järvel ohvrirollis. Siis on kõik jälle õige ja emad saavad laste peal liugu lasta ja nõuda maa ja ilm kokku. Päris valus vist, kui ohvrikroon peast kistakse ja laualambi ere valgus hoopis naiste ja nende tegemistele suunatakse.
k
Kuuuurija/ 3. mai 2018 09:35
Alles oli saade tõelisest eesti naisest. Tegelikult tuleks ka perevägivalla juhtumid kõik üle vaadata. Psühhiline terror on tegelikult parasjagu tappev, viib mõnegi mehe enneaegu hauda. Kodune õhkkond mõjutab ka laste käitumist ja rikub nende tulevase pereelu.
n
No/ 3. mai 2018 10:27
Kas tõesti muutub enne abielu/kooselu mõistlik inimene, keda on tundma õpitud, järsku psühhoterroristiks? Või on see psühhoterror hoopis see, kui palutakse mehel sokid kokku korjata või vähem õlut juua?
j
järjejutt/ 3. mai 2018 09:51
ja raha teenimise allikas.
a
Allergia eksnaiste vastu/ 2. mai 2018 21:56
Tunneks lapsest rõõmu, aga ei, kibestumine saab võitu. Ei uskunud, aga ühe lapse kasvatamine käib eksile ülejõu, pidev raha lunimine käib. Elatisnõudega peaks kaasnema kohustuslik psühh kontroll, rahapressija peas ei saa ju olla kõik korras!
s
3. mai 2018 12:21
Sama. Ainult et ma ei ole eksmees, vaid uus naine. Pidev rahaline väljapressimine lapse ema poolt. Eksnaine oli see, kes kooselu lõpetas ja mehe välja viskas, tegi kõik, et mehe elu jalge alla trampida ja ilmselt on nüüd on vihane ka, et mees eluga ikkagi sai ja julges edasi minna. Nn uue naisena ütlen, et ei suple me sugugi rahas, vaid minul on pere (ehk siis meie kahe) ees kanda rahaliselt suuremad kohustused kui mehel, mehe teenitud rahast lihtsalt läheb päris suur summa lapse ema kontole. Ei ole tore, ütlen ausalt. Ka see ei ole tore, et lapse ema igal võimalikul juhul last meie juurde püüab saata, jalust ära. Ei usu mina seda naist ja tema käitumist vaadates, et tal on mingi suur armastus oma lapse vastu. Vastupidi, viha ja kibestumus, ja minu arvates sama muster on paljude "emmede" käitumises. Pere on lõhutud, sageli naiste enda käitumise tulemusena, lapsed emadel jalus. Tahaks ju ikka mööda pidusid ringi beibetada, aga mis turuväärtus sul lapsega on.
e
Ex-soomlane/ 2. mai 2018 21:54
Selline süsteem et mehelt kellel on näiteks halb majanduslik olukord, võtetakse juhiluba ära, peatub rahvase väljasuremise. Need kõik metoo nuttamised, kõrgharidus ülbus ja valgenahaliste meeste vihkamine mis juhtub eriti Soomes ja Rootsis, on teinud minule sellise agressiivse lähtekoha et ma ei näe mitte ühtegi hea külge et mis noor mees saaks 2010-aastate pere elust. Ja ma pole ainult, hs.fi oli uudine et Soome rahvastik tõusis Jaanuar-Märts 2018 ajal ühe (1!) inimisega. Ja arvatavalt seegi inimine oli soome somaalialane (sest nemad saavad väga paljud lapsed / naine). Aga feministid, pingutage veel kruuvi natuke lisa, keskmine mees oskab küll elada ilma armastust, aga keskmine naine ei. Igaüks mees saab endale selgitada, et kas see orgasm on nii hea et tasub näiteks oma maja see pärast kaotada. Oled natuke aega töötu ja ei jaksa elatised maksta, juhiluba võtetakse ära ja inkasso paneb maja müügi. Värske pakkumine.
1
12332/ 2. mai 2018 20:50
Kui inimesed on lahku kolinud, siis võiks vähemalt teineteist rahule jätta ja lasta teineteisel eluga edasi minna. Laps ei peaks ka mingiks äriplaaniks saama või sissetuleku allikaks. Tore on kui mingitki raha saab, aga see, kui hakatakse nõudma kahe pere peale võrdseid kulutusi jne... Labane. Iga inimene peaks ise ka suutma end ülal pidada ja kelle käes laps on, see peabki ometi rohkem kulutama. Aga mõned inimesed ei saa millestki aru ja oskavad ainult teistele nõudmisi esitada.
c
CCC/ 2. mai 2018 21:33
Miks peab see, kelle käes laps on, rohkem kulutama? Haige mõtlemine, ise ei saa millestki aru, mis äriplaanist siin täpsemalt juttu on. Aega pühendab ju last kasvatav vanem niigi kordades rohkem, miks ta veel ka raha peaks rohkem panustama.
M
****/ 2. mai 2018 21:43
Mina ka sellest aru ei saa.
m
Miks/ 2. mai 2018 21:51
Miks te kõik räägite nagu laps oleks mingi haigus, et maksab nii palju ja aega kulub nii palju. Mina armastan oma last siin ilmas kõige rohkem ja ei võrdle teda koormaga. Olen lapsega hetkel kodune, elan küll mehega koos, aga kõik tema asjad olen ise ostnud. Ma saan sellega hakkama ja miks peaks jooksma mehe juurde, et kuule, ma ostsin eile paki mähkmeid, osta sa täna talle mingi riideese. Armastage oma lapsi, sest nemad ei ole teie valikutes süüdi ja ei pea teie kraaklemise pärast kannatama.
q
qqqqq/ 2. mai 2018 22:20
Imelik oleks nõuda et teine vanem, kellel on ka uus elu, peab eluaseme, auto, toidu, riided, iluprotsedurid ja kõik kinni plekkima, või mis? Või ei tohigi eluga edasi minna? Milleks neid lapsi üldse tehakse ja sünnitatakse, kui pärast on hirmus kisa ja häda lahti. Lausa rõõm on vaadata/kuulda inimesi, kes kasvatavad näiteks 3 last üksi. Ei nõua kelleltki midagi, ei nurise millegi üle ja ei nimeta raskeks laste kasvatamist. Ütlevad, et nad tahtsid lapsi saada ja mille üle siin kurta on. Sellisel juhul pole ilmselt paljud veel lapse kasvatamiseks piisavalt küpsed, kes selles ainult vaeva ja viletsust oskavad näha. Lapse saamine on ülisuur vastutus ja alati tuleb kindel olla, et suudan üksi ka lapsega hakkama saada. Mitte iial ei saa kellegi teise peale lootma ega ootama jääda. Suht mõttetu on eeldada, et eksmees maksab 50-80% oma palgast eksnaisele ja siis imeb näppu või läheb taarat korjama. Aga see on tüüpiline, et elatakse ainult teiste rahakottides ja üritatakse naabrist paremad olla jne.
a
Aga / 3. mai 2018 10:54
Kas see vanem, kes last kasvatab, ei tohi endale ühtegi asja lubada, sest see, kes maksab, väidab, et seda tehakse tema rahast ?
1
123/ 3. mai 2018 11:37
Selles asi ongi, et mõlemad peavad saama ka endale asju lubada ja oma elu edasi elada. Mitte nii, et vahitakse ainult, kes millise telefoni omale on soetanud või auto jne. Aga ei saa eeldada, et teine vanem maksab sinu vajadused ja kõik muu kinni. Või see kes last kasvatab ei peagi ise oma majandamiseks mitte midagi tegema? :)
e
emme/ 2. mai 2018 21:41
kohustused jätkuvad ka peale lahkuminekut mitte ainult mööda baare tilbendades! Vahepeal on alateadlik haigus võibolla ka lapseema nn kontrollida ,alimente õigeaegselt kui üldse mitte tasudes ja oma uue linnuga mööda ilma ringi traavides! Antud juhul - laps pole tõesti äriprojekt!
idiootsust tuleb igast nurgast.
j
jajaa/ 3. mai 2018 00:38
Huvitav, kui mees teeb mitme naisega lapsed, siis miks peaks üks laps elama tunduvalt halvemini kui teine laps. See on lapse suhtes alatu. Ja naine ei puutu üldse asjasse. Kui tõesti mehe rahaline seis võimaldab osta uhke auto perele ja samal ajal teine laps peab toituma kasinalt, kuna temale toetus on vähene, on antud olukord väga ebaõiglane. Laste vahel vahet tegemine, eriti kui need on ENDA lapsed, on alatu. Kui mees on aga õiglane oma laste suhtes ja siis endine naine nõuaks midagi enamat, siis sellele tuleks kohtlik lahend anda.
l
lapsega seotud töö ju julapse isale puhta tasuta kätte/ 3. mai 2018 00:42
lapse isa saab ju pisikese raha eest täislapsehoiuteenuse: kasitud ja koolitatud, pestud ja kasitud.. ses mõttes on mööda küla nii sigitatud lapsi ju odav pidada.
hästi hea äriplaan ju meestel. miks see naine peaks nagu ennast surnuks töötama mehe lapse/ laste kasvtamisel ja ülalpidamisel?
r
Raul/ 2. mai 2018 20:45
Kui võtad second-hand mehe, siis pead arvestama kaasatuleva pagasiga. Samas liigagi paljud naised on valmis suhtes olevaid mehi endale krabama, pärast aga hädaldavad kui nood eksiga suhtlevad.
m
Mart/ 2. mai 2018 22:20
Pole siin midagi kraaksuda, esimene veidrik peab teistega õppima arvestama
p
paul/ 3. mai 2018 06:18
second hand mehi pole olemas. ainult naised saavad second hand olla sest mehed ei sünnita.
0
06:18-le/ 3. mai 2018 08:35
Kui mingi asi või inimene käib ühe inimese käest teise kätte, siis tegu on second-hand asja või inimesega. Kui meest on eelnevalt mõne naise poolt juba peetud ja mehel eksi(de)ga laps(ed), siis pole midagi teha, kuid ta on second-hand. Sünnitamine ei puutu siin kuidagi asjasse.
Kui võtad teise-kolmanda-neljanda ringi mehe/naise, siis tuleb valmis olla, et eelmisest suhtest võib väga palju mõjutusi uude suhtesse kaasa tulla. Pigem ärge lõhkuge suhteid või mõelge ennem, kellega tasub lapsi teha, kellega mitte. Kui inimene ei suuda suhteid hoida, siis peab ikka midagi mäda olema.
o
ohjah/ 2. mai 2018 20:44
See on päris oudne terror, seadused on igatipidi meeste kahjuks, ainult lollakas abiellub lääne seaduste järgi
k
kott pähe ja/ 2. mai 2018 20:38
käbi püksi, küll siis oskavad kuss olla

e
est-le/ 2. mai 2018 20:30
sa võid saada õiguse arveid tasuda, aga mitu meest 100-st seda õigust kasutab? Mina kasvatasin oma lapse täiesti üksi, sest lapse isa teatas, et kui raha nõuad, võtab töötuks ja nii tegigi. Hea muidugi see, et nüüd pole temal lapselt ka MITTE KUI MIDAGI NÕUDA ja nüüd elabki sots.abist ja jumal ise teab millest veel...Nii et mina pole päris kindel, et 100% mehi ahistatakse, siin lugu ikka väga personaalne ja igal inimesel erinev.
k
Kah tark/ 2. mai 2018 20:18
No ei tasu tilliga ülearu mängida, kui hiljem vastutust ei taha kanda 😁
p
Poismees/ 2. mai 2018 20:07
Ühesõnaga ,mehed,kes tahavad hästi elada ärge võtke naist,kui veel lapsed tulevad või on siis on elu täielikult hävinud.hoitke naistest eemale
l
Liina/ 2. mai 2018 20:39
Võiks hoopis elada koos oma naisega ja ühiselt lapsi kasvatada, mitte pidevalt naisi vahetada ja siis hädaldada, et eks tahab lastekasvatamiseks raha... Kui naine tahab uut meest ja peret lõhkuda, siis mingu tingimusel, et lapsed jäävad isale ja maksku naine elatist. Miks lubada oma lapsi mingil võõral mehel kasvatada?
t
Tric/ 2. mai 2018 22:17
j
juhan/ 3. mai 2018 05:35
95% lahkuminekutest on algatatud naiste poolt, kuna neile "tundub", et "suhe ei vii kuhugi". Tõsiselt, hoia eemale naistest!
h
Harjumaa/ 3. mai 2018 10:06
Naine viskas mehe nende ühisest kodust välja, arvestades elukutseid, siis majaostu raha kindlalt mehe palgast. Peale kolme lapse sündi polnud tegemist enam selle naisega, kellega kooselu alustas. Kuid lapsed vajasid kasvatamist ja eks tuli kiusliku naise kapriisidest üle olla, kahjuks kaasnes järjest suurenev alkotarbimine ja tänitavast naisest eemalviibimine. Niikaua kuni ükspäev oli kohver riietega ukse taha tõstetud. Mees kolis elama oma auto kabiini (elukutse ja töökoha järgi ei olnud tegemist paadunud joodikuga) ja talveks ehitussoojakusse. Ei olnud ühegi lapse mure, kuidas isa elab, lapsed olid 17-21. Aga kui isa leidis uue elukaaslase ja sai katuse alla elama, milline terror lahti läks. Vanem poeg elas juba eraldi omal käel ja temaga polnud probleemi aga tütreke, kes tegelikult ka pidanuks juba koolitee lõpetama aga poisid..poisid... ja eksnaine. Ometigi ainuüksi maja pealinna külje all maksab midagi, lisaks naise nimele ostetud auto. Oleks viimane liisitud aga auto ostuks mees võttis laenu, mille tagasimakse jäi tema õlule. Elu on nii nagu ta on, kahjuks paljud ei oska inimesemoodi lahku minna.
n
No/ 3. mai 2018 10:56
See mees, kellega kõik naised leiavad, et 'suhe ei vii kuhugi' peaks ikka väga kaua ja põhjalikult peeglisse vaatama.
ü
Üldjuhul/ 3. mai 2018 17:18
kestab abielu/kooselu niikaua, kui jätkub kannat(likk)ust naisel. Mehed on oma olemuselt väga mugavad. Selle kinnituseks on ka fakt, et uuesti ja suhteliselt kiiresti abiellub/leiab uue elukaaslase oluliselt suurem hulk mehi kui naisi. Seda põhjusel, et on olemas eelnvad teadmised, et abielu /kooselu võimaldab üsna mugavalt elada.
e
2. mai 2018 19:59
Eksnaiste arvates meestel sageli ei olegi õigust uuele elule. Maksku, ja virelegu, las kannatab, paras! Ja las uus naine ka kannatab. Oma susimisega eksnaine sellise seisu ju saavutabki. Igal juhul uus naine kannatab. Mees maksab eelmisele perele elatist, tema rahaline panus pereellu ei ole nii suur, uus naine saab sageli tunduvalt rohkem panustada.
Imelikul kombel kui mees ja naine elavad koos, saavad rahadega hakkama. Kui lahus, siis hakkab naine nõudma, siis ei tule enam toime. Ma arvan, et ei ole need emmed midagi oma laste suhtes nii armastavad. Tekib viha, ka laste vastu- teie isal on uus elu, mina pean siin teiega passima. Ja siis hakatakse rahaliselt survestama.
c
CCC/ 2. mai 2018 20:15
Mis mõttes uus naine kannatab? Teadis ju, kellega perekonna loob. Teadis, et mehel on kohustused ka eelmiste laste ees. Muidugi jääb uuele perekonnale siis vähem ressurssi. Kui selline asi ei sobi, siis võiks valida mees, kellel ei ole lapsi eelmistest suhetest või valida mees, kellel on rohkem raha. Muidugi on eelmisel perekonnal nüüd raskem kui siis, kui kahekesi oldi. Üksi lapsi kasvatada ei ole kerge. Jumala õiglane, sina said mehe, vana perekond saab raha. Lastega naisel on palju raskem uut perekonda luua, mehel käib see kergelt. Laseb aga jalga, uus perekond platsis, aga siis on hala, et peab veel midagi ära andma. Muidugi peab. Kui oled lapsed saanud, tuleb nende eest ka hoolitseda.
c
CCC/ 2. mai 2018 21:34
Samad sõnad sulle. Ei tasu oma tilli igale poole toppida, kui pärast vastutamine üle jõu käib.
k
Krib/ 2. mai 2018 23:54
kas tõesti häbi ei ole nii rääkida. kaua, sa mees, pidid enne oma sulgi puhevile ajama ja demonstreerima, kui kõva mees sa oled, enne kui naise voodisse said? häbi, mees, häbi!
k
ka eks/ 2. mai 2018 21:35
eksidel ja eksidel on vahe.Mõni puuk poogib end pere vahele ning siis on mõnes mõttes ka mehele ju paras et endal ajudvõi selgroog puuduvad. Naisel võib olla uhkus ja eneseväärikus kuid mõned lehtsabad ka seda kasutavad,seega vahepeal on igati õigustatud! aga on ju ka olukordi kus juba kättemaksuks elu rikub! alimendid on määratud ,maksku ning eks ka ise tööle!
m
mees33/ 2. mai 2018 19:57
Ei pea virelema - võid ju ka tööle minna. Elatist makstakse ikka lapsele, mitte lapse emale.
1
123/ 2. mai 2018 22:24
k
kahjuks/ 3. mai 2018 05:37
elati ei lähe enamasti lapse jaoks, vaid tibi tahab uut käekotti ja 100 paari kingi on kapis liiga vähe.
m
M/ 3. mai 2018 10:13
elati ei lähe enamasti lapse jaoks ? Millise raha eest see lapse siis sööb ja riides käib?
k
kui/ 2. mai 2018 23:19
on tekkinud olukord kus laps on väike,ema lapsega üksi,tööl ei saa käia,arved vaja maksta -siis millest,meie suurest 55 eurost või? tehkem asjadel ikka vahet.Nahhaalsusega siin küll mingit seost ei näe.mine,käi,tee! Käi siis ise,vaata kuidas sa ära käid ja vaata et lapsehoidjat ei palka.lol.
m
Mart/ 3. mai 2018 10:04
Kui laps on väike, siis saab ema vanemapalka, väikese lapse toetus ei ole mitte 55€, vaid 93€ ja koos seadusega määratud elatisega peaks raha olema piisavalt. Kui ema ei saa enam vanemapalka, on laps piisavalt suur, et ta võiks lasteaeda minna ja ema võiks tööle minna. Emal on täpselt samasugune kohustus lapsele elamisvahendite muretsemiseks tööl käia ja raha teenida, nagu isalgi.
e
ei piisa/ 4. mai 2018 13:20
Ei ole alati nii, et kohus määrab miinimumelatise. Meie trikitaja suutis pool lastetoetust sellest summast kohtus maha kaubelda, ehkki tegemist suurepalgalisega.
Vanemapalga lõppedes on laps noorem kui 1,6 aastat ja ei ole ilmselgelt nii suur, et sõime minna. Mõni laps on, mõni ei ole, meie laps selles vanuses sõime ei sobinud. Võtsime hoidja, maksame umbes 600Eur kuus - ema säästis emapalgast, meie vanaisaga maksame poole sellest, sügisel proovime uuesti sõime. Ema peab tööl käima ka sellepärast, et vähemalt üks kalendriaasta korralikku palka teenida, muidu makstakse haigusraha miinimumpalgalt. Kui lisada ka elatis ja lapsetoetus, on sellega ikkagi väga keeruline toime tulla emal ja lapsel - 400+225+55=680/2 ehk 340Euri inimese kohta. Söödud saab, mingid riided ka selga, aga inimestel on eluaseme-, transpordi ja igasugu muud kulud lisaks elementaarsele elus püsimisele.
Hetkel siis seis selline, et isa panus lapse kasvatamisse on kõige väiksem, ehkki tema palk on suurem kui meil kolmel kokku. Me elame selle koos üle, kui laps lasteaeda saab, läheb kergemaks. ´
Aga ei ole see asi nii lihtne, et ema tööle, laps lasteaeda, isalt elatis ja elu on lill. Meestel, kes oma laste elus ainult elatise maksmisega osalevad (ja sedagi mitte vastavalt võimalusele, vaid täpselt nii vähe, kui võimalik), pole aimugi, mis tegelikult toimub ja kuidas hakkama saadakse. Kindlasti on isasid, kellega saab last kasvatades ka lahku minnes arvestada, aga konkreetsel juhul on tegemist vägivallatsejaga ja on hea, et ta vähemalt praegu vabatahtlikult eemale hoiab.
e
ei piisa-le / 13:20, 4. mai 2018 / 4. mai 2018 17:44
400+225+55=680/2 - mida need numbrid tähendavad?? 400 eurot saab ema palka, 225 (poole lapsetoetuse võrra vähendatud) maksab isa ja 55 on lastetoetus? Ei tahaks õel olla, aga kas enne ei peaks koolis käima ja siis lapsed saama? Sellise arvamuse tuletan ema palga järgi, juhul kui ema saab kuus 400 eurot palka.
e
ei piisa/ 7. mai 2018 11:03
400Eur ehk 80% miinimumpalgast, mis praegu on 500Eur, makstakse emale haigusraha haige lapse hooldamise eest esimesel aastal pärast tööleminekut lapsehoolduspuhkuselt. Riik maksab vanemapalga ajal sotsiaalmaksu miinimumpalgalt ja enne, kui ema hakkab saama haigusraha oma tegelikult palgalt, peab ta aasta otsa seda palka teenima pärast vanemapuhkuse lõppemist. See on põhjus, miks väga sageli võtavad väikese lapsega haiguslehe isad, mitte emad.
See ema on piisavalt koolis käinud ja magistrikraadi omandanud, tema palk on tunduvalt üle keskmise. Ei ole põhjus ei selles ega teistes emades, riik on seadused nii sättinud, need tuleks kiiremas korras üle vaadata, praegu ei kannata tööle läinud väikelapse emal esimesel tööaastal haiguslehte võtta, aga sõimelapsed teadupärast on väga sageli haiged.
l
lugeja/ 7. mai 2018 03:41
Loe artikkel läbi enne. Praegune soovitus ei ole adekvaatne
l
las kohus otsustab/ 2. mai 2018 19:44
elatisraha suuruse, mida siin nii palju pead murda.
Siis on kindel summa ja asi peaks lahendatud olema.
Muidu lasete oma elu ja suhted täiesti ära rikkuda selle telefoniterroriga.
M
// 2. mai 2018 19:34
Mis värk nende ekskaasadega ometi on? Kui on kindel summa kuus kokku lepitud ja mees oma kohustusi täidab korrektselt,siis ei tohiks olla ju mingit probleemi. Terror tekib siis, kui mees ostab endale uue auto aga samas on elatisraha maksmata.
m
3. mai 2018 13:12
Minu oma ema kukkus vinguma kui isa ostis uue(kasutatud vana) nägi Fäänsi toonitud klaasidega välja. Noorem õde oli siis veel alla 18. Kusjuures ema viskas isa ise välja, aga kadedus on nii suur, siin on oskamatus oma elu elada.
l
lugeja/ 6. mai 2018 14:13
Loe artikkel läbi enne ja siis kirjuta midagi siia. Kui artikli läbi loed, siis saad teada, et eksnaine jättis mehe maha ja teiseks on mees elatist maksnud. Probleem on selles, et eks tahab rohkemat ja kurdab oma rasket elu jms. Nõuda võib alati ju ja eriti kui seda teed laste nimel.
e
Elukogemus/ 2. mai 2018 19:23
Kui uus naine on maha jäetud siis helistavad juba kaks naist ja kolmandal naisel on mure.

r
reigo/ 2. mai 2018 19:22
nähes seadusi, et lapse kohta 200 kuus pole võimalik. Ma vabaabielus ja kasvatame 2 last ja läheb kuus 2e peale kokku 300 max mis sisaldab trenne ja muud ja riided uued alati olemas. Niiet kust kohast sellised idiootsed seadused, et nii palju nõutakse?
v
Võtke laps/ 2. mai 2018 19:10
a
ab/ 2. mai 2018 19:38
ei anna ju keegi, sissetulekuallikas kaob ära~!
a
arvamus/ 3. mai 2018 14:14
Tuleks luua FB mingi konkreetne grupp hakkajamate eestvedajatega ja leida lahendus kuidas see ülevõlli alimenditerror ära lõpetada. Asi pole selles et keegi maksta ei taha vaid et sedadust tuleb muuta selliselt et maksja ei satuks ise vaesusesse.Näide kui invliidistunud mehel on 2 last ja ta saab 300e invapensioni ja eks nõuab 2 x 250e ja kohus võtab selle sellisel kujul ka menetlusse siis seadus on vildakas. See oli lihtsalt näide kuna hästi palju on läbi kumanud kommentaariumis et mehed on rahalisse raskusse jäänud ja lisaks ei osata ennast kaitsta. Täiesti iseasi on kui terve elujõus töötav inimene ei taha maksta sentigi!
e
est/ 2. mai 2018 20:14
Olen proovinud, ei õnnestunud. Võrdõiguslikkus tähendabki seda, et lapsed elavad naise juures ja Sina saad õiguse tasuda arveid. Ei mitte lapse kasvatamiseks, vaid ca 30-50% endise naise ülalpidamiseks. Kui Sa seda ei tee, saad heal juhul ainult naisvalikkuse halvakspanu, hullemal juhul tuleb kohtutäitur ja võtab seda mida saab. Minu isiklik saaga on lõppenud, tunnen kaasa neile meestele kes praegu hammasrataste vahel on. See on kohutav ahistamine ja alandus. Ootan juba pikemat aega millal mehed oma Me too-ga välja tulevad
e
est/ 2. mai 2018 20:48
Oma lapsi pidasin üleval ja pean ka edasi ning mitte halvasti. Jutt käib siin ekside rahastamisest, sellest, et riik ja naisavalikkus soosib naiste vaimset vägivalda mahajäetud meeste suhtes. Loe korralikult kirjutatu läbi ja proovi aru saada millest jutt käib.
j
Jah/ 2. mai 2018 21:36
Olen ise ema ja olen arvamusel, et lapsi tuleb teha nii palju, kui palju suudad ise üles kasvatada. Mina sain lapse, sest tahtsin teda, armastan teda ja ei tuleks selle pealegi, et nõuda mehelt mingit raha. Kuigi elan mehega koos, siis lapsele ostan kõik asjad ise. Ja mul ei ole selle vastu mitte midagi. Laps ei ole mingi tuluteenimise allikas ja suudaksin ta üksi vabalt üles kasvatada.
a
Aga/ 2. mai 2018 21:33
Lugege seadusi ja vaadake, mis vanusest peale võetakse ka lapse arvamust kuulda. Äkki on selle kohta ka midagi kirjas. Äkki tahab laps pigem isa juures olla.
s
see vanus.../ 3. mai 2018 09:40
... on 10 (kümme) aastat. Allikas: Tallinna Kesklinna Valitsuse lastekaitsetöötaja, 2018.