Vasakult: Malcolm Turnbull, Emmanuel Macron ja „imemaitsev“ Lucy TurnbullFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 2. mai 2018 16:37
Prantsuse president Emmanuel Macron räägib muidu üsna ilusat inglise keelt, kuid kolmapäeval Austraalias libastus ta korra ning ütles midagi, mis austraallased pead kratsima pani.

Kes meist poleks vahel võõrkeelt rääkides kas vale sõna või rõhuasetust kasutades kavatsetud sõna hoopis teise vastu välja vahetanud? Ikka juhtub!

Juhtus ka Prantsusmaa riigipeal, kes nädala esimeses pooles Austraaliat külastas. BBC kirjutab, et Austraalia peaministri Malcolm Turnbulliga arutles Macron rahvusvahelise koostöö ning kliimamuutuste teemadel. Reisi lõpus tänas ta Turnbulli ja tolle naist Lucyt kena reisi eest. „Ma tänan teid ja teie imemaitsvat abikaasat sooja vastu võtu ja selle reisi täiusliku organiseerimise eest,“ ütles Macron Turnbullile.

Võimalik, et Macron ajas segamini kaks natuke sarnast sõna - delicious ehk väga maitsev ja delightful ehk veetlev. Kuid võimalik, et asi on prantsuse keeles, milles sõna délicieux võib kontekstist olenevalt kirjeldada nii maitsvat einet kui ka meeldivat kogemust või inimest.