Maailm

KISUB INETUKS: uue pruudi endine abikaasa kaebas Gerhard Schröderi kohtusse (9)

Aadu Hiietamm, 2. mai 2018 18:30
SÕLMIVAD ABIELU: Saksamaa eelmine liidukantsler Gerhard Schröder (74) ja Kim So-yeon (48) andsid 25. jaanuaril Soulis pressikonverentsil teada, et nad on kihlunud ja abielluvad tänavu sügisel. Foto: AP/Scanpix
Saksamaa endine liidukantsler Gerhard Schröder (74) kavatseb sügisel viiendat korda abielluda. Schöderi uus kallim on temast 26 aastat noorem korealanna Kim So-yeon. Viimase eksabikaasa leiab, et endine liidukantsler on talle tekitanud tohutut hingevalu ja nõuab temalt kohtu kaudu 77 000 eurot kahjutasu, vahendab agentuur Yonhap. 

Kim So-yeoni endine mees, kelle nime jätab agentuur Yonhap saladuseks, süüdistab oma abielu purunemises Gerhard Schröderit. Ta rõhutab, et endine liidukantsler alustas armuafääri Kim So-yeoniga juba siis, kui nad olid veel abielus ning tekitas talle sellega tohutuid hingehaavu. Mehe sõnul on abielulõhkuja ära teeninud karistuse. Nii esitaski ta Soulis perekonnakohtule hagi, milles nõuab Gerhard Schröderilt  100 miljonit vonni (77 000 eurot) valuraha.

Konservatiivses Lõuna-Koreas olid abieluvälised suhted kuni 2015. aastani kohtulikult karistatavad ning viivad praegugi ikka ja jälle tsiviilhagini.

Samal teemal

Kim So-yeon astus Schröderi kaitseks välja

Agentuur Yonhap teatas Gerhard Schröderi kohtusse kaebamisest esmaspäeval. Teisipäeval astus tema kaitseks välja Kim So-yeon. „Kui noorpõlves sõlmitud abielu puruneb ja lahutatakse, siis minu arvates on süüdi mõlemad partnerid. See kehtib eriti siis, kui nad on juba kaua lahus elanud. Seega ei tohiks abielu nurjumises süüdistada kolmandat isikut,“ rõhutas ta. 

Kim So-yeon ütles, et lahutas abielu mullu novembris. Kokkuleppe järgi jäi kogu ühine vara eksabikaasale. Samuti tuleb korealannal tasuda pool nende lapse ülalpidamiskuludest. Seetõttu leiab Kim So-yeon, et tema endisel mehel puudub õiguslik alus esitada Gerhard Schröderile rahalisi nõudmisi. 

Viimase suhe Kim So-yeoniga sai avalikuks mullu septembris, kui sellest kirjutasid mitu meediaväljaannet. Aasta varem olid Gerhard Schröder ja tema neljas abikaasa Doris Schröder-Köpf andnud teada, et nende 19 aastat kestnud abielu sai läbi ja nad lahutavad. Kui meedia hakkas kirjutama Gerhard Schröderi uuest armuloost, siis kinnitas Doris Schröder-Köpf oma Facebooki kontol, et Kim So-yeon oli üks põhjus, miks ta otsustas mullu mehest lahku minna. Endine liidukantsler teatas selle peale, et Kim So-yenil pole tema ja Doris Schröder-Köpfi lahutusega mingit pistmist. Ametlikult vormistati nende abielulahutus tänavu 11. aprillil Hannoveris.  

Doris Schröder-Köpf (54). Foto: Vida Press

Gerhard Schröder ja Doris Köpf abiellusid 1997. aastal. Nad olid tutvunud aasta varem, kui Doris Köpf saatis tol ajal Alam-Saksi liidumaa peaministri ametis olnud Gerhard Schröderit ajakirjanikuna Norra visiidil. Naine tõi eelmisest suhtest perekonda 1991. aastal sündinud tütre Klara. 2004. aastal adopteeris paar Viktoria ja 2006. aastal Gregori. Mõlemad kasulapsed on pärit Venemaalt. Meedia andmetel aitas adopteerimist vormistada Venemaa president Vladimir Putin, kes on Saksamaa endise liidukantsleri hea sõber. 

Samuti on Gerhard Schröder Venemaa presidendi aktiivne toetaja. Ta võttis esimese töökoha Venemaalt vastu vaid kaks ja pool nädalat pärast liidukantsleri ametist lahkumist. Nimelt teatas Gazpromi juht Aleksei Miller 9. detsembril 2005, et Gerhard Schröder saab ameti Nord Stream AGs. Hiljem täpsustati, et endine liidukantsler hakkab juhtima selle aktsionäride nõukogu. Alates 2016. aastast aitab Gerhard Schröder ellu viia ka Nord Stream 2 projekti. Mullu septembris sai temast ka Vene suure naftakontserni Rosneft direktorite nõukogu juht.

Schröderil seisab ees viies abielu

Enne Doris Schröder-Köpfi oli Gerhard Schröder aastatel 1968–1972 abielus Eva Schubachiga, 1972– 1984 Anne Taschenmacheriga ja 1984–1997 Hiltrud Schwetjega.  

Tänavu jaanuaris astusid Gerhard Schröder ja Kim So-yeon Soulis ajakirjanike ette ja teatasid, et nad abielluvad sügisel. Nad tutvusid kaks aastat tagasi rahvusvahelisel konverentsil, kus korealanna oli tõlgiks. Pärast abiellumist kavatseb paar elada vaheldumisi Berliinis Hannoveris ja Soulis. 

Gerhard Schröderi eelmine naine Doris Schröder-Köpf seevastu teatas, et ta ei kavatse uuesti abielluda. Ta elab praegu koos Alam-Saksi liidumaa siseministri Boris Pistoriusega.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee