2
fotot
Sirli Punn (Erakogu)

"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Sirli Punn, 15-aastane. Olen põhikooli lõpetaja, kuid kooli kõrval töötan klienditeenindajana.

Bloginimi ja -aadress: Sirli Punn, https://itssirru.blogspot.com.ee/

Lugejate arv päevas: Lugejate arv keskmiselt 40 lugejat päevas.

Kui kaua oled blogi pidanud: Alustasin blogimisega 04.03.2018 ehk tänaseks olen bloginud 2kuud.

Kandideerimise kategooria: Aasta uustulnukas.

Sirli Punn (Erakogu )

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Kui plaanis blogiga alustasin, olid nimed erinevad, kuid mitte ühtegi head. Kõigepealt otsustasin panna nimeks lihtsalt Sirru, kuid kahjuks oli selline nimi juba kasutusel. Siis tulid teised nimed nagu näiteks Sirruslife, Sirrusworld ja teisi taolisi. Ma ei tahtnud kasutada oma täisnime, kuna see jätaks minust väga tähtsa inimese mulje. Soov oli siiski olla lugejatega võrdne. Minu blogi nimi osutus lõpuks itssirru, sest see tundus väga tavaline ning rõõmsameelne.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Kindlasti on selliseid teemasid, milles ma pole avalikult sõna võtnud teatud põhjustel. Julguses vast asi ei ole, pigem jääb puudu rohkem teadmistest mõne asja kohta. Kindlasti saan ma internetist järgi vaadata ja teadmisi arendada selles teemas, kuid siiski sooviksin avalikult sõna öelda selliste teemade kohta, milles on mul endal olnud mõni kogemus. Ma ei soovi lugeda lihtsalt ajalehest mõnda artiklit, näiteks uue seaduse kohta ja siis sellest arvamust avaldada. Ma kirjutaksin sellest seadusest alles siis, kui see hakkaks mind mõjutama.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Ma kirjutan postitusi pigem õhtul, sest siis ma saan lõpuks puhata, tegeleda kindlalt blogiga ja miski ei juhi mu tähelepanu kõrvale. Siinkohal kindlasti mainin ära ka selle, et tavaliselt tulevad mulle öösel just eriti head blogipostituse ideed. Koheselt arvutisse ma ei lähe neid üles kirjutama, kuid mingid märkmed telefoni teen kindlasti.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Ei, ma ei ole mõelnud vlogimisele. Mulle meeldib kirjutada ning vlogimine oleks minu jaoks liiga igav ja tõsiselt palju aega võttev tegevus. Blogi kirjutadades võin ma teisel pool ekraani olla täiesti korda tegemata, mugavate koduste riietega jne. Kui ma vlogima hakkaksin, oleksin pidevalt mures enda välimuse pärast, kuid kodus olles sooviksin ma siiski olla mina ise, täiesti naturaalne.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Kindlasti on blogijaid palju, kuid ma arvan, et see ei ole probleem, me mahume kõik ilusti blogimaailma ära.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Jutupostitusi, kuna mulle meeldib oma emotsioone tekstina kirja panna. Ma saan põhjalikult enda emotsioone kirjeldada.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Kindlasti ei kiida ma seda brändi, kui mulle see ei meeldi. Muidugi on raha alati hea saada, aga inimestele valetamine, selleks et ise rikastuda, pole õige tegu. Raha on asi, mis saab mingi hetk nagunii otsa, Sinu blogilugejad üldiselt jäävad ning heal juhul tuleb lugejaid juurdegi. Mulle endale pole mitte kunagi ühegi müügimehe valelik jutt meeldinud ning ma ei soovi ise tulevikus olla samasugune.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kriitikat mina negatiivseks kommentaariks ei pea, pigem vastupidi. Kui inimene räägib, mida peaksid veel parandama, siis see on just hea tagasiside, kuna nii oskad ennast edasi arendada. Siiski negatiivseid kommentaare olen ka saanud, üks esimesi neist oli "kuradi luuser". Minu jaoks täiesti sisutühi kommentaar, mis mulle korda ei läinud üldse. Üldiselt kellegi negatiivse arvamuse pärast ma midagi muutma ei hakka, kuid kui arvamus on mõistlik, siis kindlasti parandan ennast. Kõige positiivsem kommentaar oli ühelt teiselt blogijalt Maivilt, kus ta andis minu esimese postituse kohta põhjalikku tagasisidet.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Minul veel sellist asja pole juhtunud, et hakkan kirjutama liiga isiklikul teemal. Enda jaoks pean isiklikuks seda, mis puudutab minu perekonna- või sõpradevahelisi probleeme, haigusi ja muid asju, mida jagan ainult oma lähedaste sõpradega. Kindlasti on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik ning ilmselt ei kavatse neist kirjutada. Õnneks on olemas teisi inimesi, kes julgevad kirjutada isiklikest asjadest, sest siiski vahest on teise inimese isiklikest asjadest lugemine sulle kasulik.


10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega

Jah mu esimene blogipostitus on kättesaadav lehel: https://itssirru.blogspot.com.ee/2018/03/tutvustus.html.

Mäletan, et kõhklesin päris kaua, kas kirjutada või mitte. Saatsin oma esimese postituse teksti enne sõbrannale, kellelt sain esimese tagasiside. Tagasiside oli positiivne ning ma otsustasin selle postituse avalikuks teha. Mu meeleolu oli väga segane, rõõmus samas natukene ebakindel. Mitu korda oli plaan kustutada ära postitus, kuid lõpuks jagasin sotsiaalmeedias teistega uudist, et alustasin oma blogi ning siis oleks olnud postituse eemaldamine imelik. Pidevalt jälgisin oma blogi ja värskendasin lehte iga 15 minuti tagant.

Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad aadressil eba.marimell.eu anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Jaga artiklit

3 kommentaari

P
plogipostituse idee  /   12:56, 7. mai 2018
ei pea mitte hea ja tark mõttega seotud olema, vaid enim klikke tootev. Mõnikord piisab, kui tutti teise nurga alt näidata
K
kas   /   07:32, 6. mai 2018
kas ei oleks õigem nii noorena pidada mõned aastad päevikut vaid enda jaoks . Täiesti ausalt. Et kasvada, analüüsida, hinnata maailma ja ennast selles. See oleks arendavam kui juhuslike emotsioonide paiskamine maailmale nagu igapäevase prügi laialiloopiomine.
Olen alati kahetsenud, et ma ei ole julgenud pidada ausat päevikut oma tegevuste, tunnete, mõtete kohta. Kui huvitav oleks seda lugeda ja tihti avastada, et kõik halb, mis minu elus juhtus, on tagantjärele tarkuses ja seoseid leides hoopis hea minu enda jaoks. Ja need leiud on nii uskumatud, justkui oleks keegi kusagilt kõrgemalt juhtinud mu samme ja saatust.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis