ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Koduotsija: eelmise omaniku poolt tänavale visatud Zima otsib hella ja armastavat inimest (5)

Video: Keit Paju, 2. mai 2018 13:30
ZimaFoto: Keit Paju
Täna tutvustame teile varjupaigas uut omanikku ootavat kahe-aastast Zimat. Zima eelmine omanik viskas ta tänavale, seetõttu on tänavaelu koeratüdruku inimeste suhtes väga ettevaatlikuks muutnud, kuid kui Zima õpib inimest usaldama, on ta väga sõbralik ja armas lemmikloom.

“Zima on selline koer, kes elas pikka aega Pääskülas ühel tänaval. Käisime korduvalt teda püüdmas, tegu on väga argliku koeraga, läks ikka tükk aega kuni me ta kätte saime. Ja siis tuli välja, et loomal kiip, olemas omanik ja omanik elas veel samal tänaval. Koer oli ilmselt kodust välja visatud. Ta on tänaval elatud ajaga väga arglikuks ja inimpelglikuks muutunud, seega inimene, kes ta endale võtab, peab leidma aega, et teda sotsialiseerida, temaga tegeleda, mängida,” räägib Zima taustast varjupaiga juhataja Eve Tobias. 

“Südames on ta väga hea koer ja väga sõbralik. Ühelt poolt ta kardab, teiselt poolt otsib inimese lähedust. Mingit agressiivsust temas küll ei ole. Inimesed, kellega ta harjub, nendega on ta juba täitsa ka tegelikult sõber,” kinnitab ta.

Tobiase sõnul aitab argliku koera puhul kiitmine ja maiuste andmine, siis hakkab loom inimesega harjuma ja teda usaldama. “Koer ei ole rumal, ta saab aru, kui talle head tahetakse ja käitub ka vastavalt ootustele kindlasti,” arvab Tobias.

Vaata videot ja tutvu Zimaga lähemalt!

Õhtuleht alustas 2016. aasta sügisest koostööd Varjupaikade MTÜga, mille eesmärgiks on tutvustada varjupaigas kodu ootavaid loomi.

Kui sul tekkis Zima vastu huvi ja saaksid talle kodu pakkuda, või oled huvitatud mõnest teisest tutvustatud loomast, võta ühendust Varjupaikade MTÜga:

www.varjupaik.ee, Paljassaare tee 85, Tallinn.

Tel: 5141431, e-post tallinn@varjupaik.ee. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee