Eesti uudised

Presidenti häirib Mäggi üleolev suhtumine koduvägivalla vastasesse võitlusesse.

GALERII | President kinnitas Mäggi ja Sikkuti ametisse (113)

Toimetas Silja Ratt, 2. mai 2018 12:19
Foto: Jörgen Norkroos
President Kersti Kaljulaid vabastas kolmapäeval peaminister Jüri Ratase ettepanekul ametist tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ning riigihaldusministri Jaak Aabi. Uuteks ministriteks nimetas riigipea Riina Sikkuti ja Janek Mäggi.

„Eesti poliitika vajab häid spetsialiste ja oma ala tundvaid võimekaid inimesi ning soovin uuele töö- ja terviseministrile edu tema ametis,“ ütles riigipea Kadriorus Riina Sikkutit ametisse nimetades.

Samal teemal

Janek Mäggit riigihalduse ministriks nimetades rõhutas riigipea, et tema hinnangul ei ole valitsuse liikme ja huviärist kasusaaja rollid ühildatavad. „Poliitiline mõjutustegevus ja üleminek sealt poliitikasse ja ka tagasi ei ole Eesti õigusruumis veel reguleeritud. Aga see ei tähenda, et see oleks vaid formaalne küsimus. See on riigivalitsemise aususe, avatuse ja läbipaistvuse küsimus. Ka hr Mäggi lubas, et pärast ministriameti lõppu ta poliitilise lobbyga teatud perioodi jooksul ei tegele,“ ütles president Kaljulaid ning avaldas lootust, et värske minister leiab sellele probleemile ka kiire, selge ja arusaadava lahenduse.

Lisaks tõi riigipea välja, et teda isiklikult häirib tõsiselt hr. Mäggi üleolev suhtumine koduvägivalla vastasesse võitlusesse. „Kuid need väljaütlemised ei ole ohuks meie põhiseaduslikule korrale, mistõttu nimetan mõlemad ministrid täna ametisse,“ ütles president Kaljulaid.

44aastane Janek Mäggi on lõpetanud 1999. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. Ta on asutanud suhtekorraldusfirma Powerhouse, mille jkuhtimisest peab ministriametisse astumisel loobuma.

35aastane Riina Sikkut on lõpetanudTartu Ülikoolis majanduse eriala ning 2010. aastal omandanud teadusmagistri kraadi tervisepoliitika erialal Londoni Ülikoolis. Sikkut töötas aastaid tervisepoliitika analüütiku ja programmijuhina Poliitikauuringute Keskuses Praxis. Enne ministrikoha vastuvõtmist töötas Sikkut riigikantselei strateegiabüroo sotsiaal- ja tervisepoliitika nõunikuna.

Samal teemal

29.05.2018
Riina Sikkut: saan ministrikohal Ossinovskilt tuge
11.05.2018
FOTOD | Mäggi esimesel töövisiidil: kutsuge riigiasutused enda juurde
04.05.2018
Minister Riina Sikkut: suitsetajaid ja ülekaalulisi karistada ning neilt ravi eest rohkem nõuda pole eetiline
03.05.2018
Igor Gräzin | Kurbus presidendi pärast