Galeriid

VIDEO JA FOTOD | Volbriõhtul moodustas mitusada inimest Muuksi linnamäel valgusest jalajälje (1)

Ohtuleht.ee, 1. mai 2018, 16:39
Foto: Riho Kirss
Aprilli viimasel õhtul moodustas üle 250 inimese valgusest jalajälje, et juhtida tähelepanu pimedate muusikahariduse kitsaskohtadele.

Üle kahesaja viiekümne koorilaulja ja huvilise kogunes 30. aprillil Muuksi linnamäele heategevusüritusele Valguse Jalajäljed. Ürituse käigus moodustati taskulampide abiga hiiglaslik valgusest jalajälg.

Ürituse eesmärgiks oli juhtida tähelepanu pimedate muusikahariduse kitsaskohtadele ning koguda annetusi Eesti esimese punktkirjas noodiaabitsa väljaandmiseks.

Üritusel osalesid laulukoorid Vox Populi, Head Ööd, Vend samuti Segakoor Noorus ning Kolga-Kuusalu Kammerkoor. Dirigeerisid Janne Fridolin ning Pärt Uusberg.

Tartu Emajõe Kooli muusikaõpetaja Kadri Kutsar on aastaid soovinud välja anda Eesti lauluvaral baseeruvat punktkirjas noodiaabitsat.

„Noodikirja oskus tuleb omandada juba põhikoolis, muidu ei ole muusikaline kõrgharidus võimalik. Eestis aga puuduvad selleks vastavad õppematerjalid ning noodikiri jääb vaegnägijatele kättesaamatuks. “ selgitab Kutsar. „Lisaks noodikirja õpetuse arendamisele on nägemispuudega muusikaõppurile väga suureks abiks igakülgne kontakt ning suhtlusvõrgustik. On oluline et pime või vaegnägijast õpilane ning tema õpetaja ei jääks probleemidega omapäi. Suurimad tänusõnad kõigile toetajatele“ Lisab Kadri Kutsar.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee