Eesti uudised

Loksa juht teenib vähim, palganumbriga hiilgab Tallinna linnapea

KAHEKORDNE VAHE: linnapeade vastutust hinnatakse väga erineva palgaga (54)

Anett Rannamets, Gerly Mägi, Margus Järv, 1. mai 2018, 11:03
Foto: Erlend Štaub
Esmaspäeval avalikustas rahandusministeerium ametnike palgaandmed, millest selgub, et linnapeade vastutusel on väga erinev hind. Tallinna linnapea teenib üle kahe korra rohkem palka kui näiteks Loksa juht. Linnapeade keskmine palk jääb 3300 euro juurde.

Avaldatud statistika põhjal selgub, et linnapeadest teenib kõige rohkem Tallinna linnapea Taavi Aas, kelle kuu põhipalgaks oli mullu 5288 eurot, mis on 2017. aasta Eesti keskmisest palgast (1221 eurot) üle nelja korra suurem. Võrdluseks on huvitav ka välja tuua, et Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid saab oma ametikohal kuus 5200 eurot põhipalka, mis on pea sada eurot vähem kui Tallinna linnapeal.

Samal teemal

Taavi Aasale astub kanna peale Tartu linnapea Urmas Klaas 4500 euroga.

Linnapeade TOPi kolmandal kohal on Kohtla-Järve linnajuht Ljudmila Jantšenko, kes kusjuures on linnajuhtide tabelis ainus naisterahvas. Tema põhipalk oli 500 eurot väiksem kui Tartu linnapeal – 4000 eurot. 

Viljandi linnapea Madis Timpsoni põhipalgaks oli 3500 eurot, suvepealinna Pärnu juhi Romek Kosenkraniuse palgaks 3375 eurot.

Haapsalu, Narva, Keila, Võru, Maardu ja Paide linnajuhtide põhipalgad jäid enamjaolt ühele joonele – 3000 euro kanti.

Linnapeadest kõige vähem teenis Loksa linnapea Värner Lootsmann. Tema põhipalgaks oli 2250 eurot, mis on üle kahe korra väiksem kui Tallinna linnapeal.

Antud palgatabel on koostatud 1. aprilli 2018. aasta seisuga. Kajastatud on ametnike põhipalgad lisatasudeta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee