Eesti uudised

Janek Mäggi on terava keelega kristlik ärimees (31)

Asso Ladva, 1. mai 2018, 08:38
JÕUAB PALJU: Janek Mäggi arvukate ühiskondlike kohustuste sekke kuulub ka Maailma Kabeföderatsiooni presidendi amet. Teet Malsroos
„See, et mehed on kohutavad jobud, käib naistele närvidele. Nad ei oska ei suhelda ega armastada – kõrvalhüpete üks olulisemaid põhjusi on ebarahuldav vahekord oma abikaasa või elukaaslasega,“ nii kirjutas peatne riigihaldusminister ja värske keskerakonna liige Janek Mäggi 2010. aasta 11. jaanuari Õhtulehes.

Vaba ja sõltumatuna – alates 2000. aastast juhtis ta enda asutatud PR-firmat Powerhouse – võis ta endale lubada luksust kritiseerida nii naisi, mehi, poliitikuid, riiki, kirikut kui ka kõike muud. Lasnamäe poisina ja Lasnamäel kooli käinuna sai kunagisele peaministrile ette heita ka seda, et viimase tütar hakkab õppima Rocc Al Mare koolis. Nüüdsest on sellega lõpp. Ministri vabadus on palju väiksem kui firmaomaniku oma.

Samal teemal

Otse koolipingist laekus ta Äripäeva toimetusse, ajakirjaniku ameti tegi ta endale ise selgeks. Kõrgharidus on Janek Mäggil olemas, ehkki omandas selle tunduvalt hiljem, 1999. aastal sai ta juristidiplomi Tartu Ülikooli õigusinstituudist. Formaalse hariduse puudumist nimetab Mäggi oma edu eelduseks: „Selle põhjuseks on haridus, täpsemalt selle puudumine. Sest meie, 40+ meeste õppimisvõime ei ole rooste läinud, vaid kirg on tõusvas tempos aina kasvanud. Me oleme lähtunud Albert Einsteini mõttest: „Ainus, mis segab õppimist, on haridus!”,“ kirjutas Mäggi 2016. aasta 11. septembri Õhtulehes. Samas Tartu Ülikooli ajaveebile tunnistas Mäggi neli aastat tagasi, et ega haridus kellelgi mööda külgi maha jookse: „Ülikool aitab meid kiiresti rajale ning parandab loomuomast võimekust. Ülikoolis saame teada, et suudame palju rohkem, kui me arvame.“

Ja jõudnud on 44-aastane Mäggi palju. Teinud Äripäevas endale nime, kutsuti ta Ühispanka, hilisemasse SEB Panka asepresidendiks. Oma firma Powerhouse kaudu on ta korraldanud mitmete poliitikute, ärimeeste, firmade, ka riigiasutuste suhteid ajakirjandusega ja aidanud erinevate kampaaniate läbiviimisel. Delikaatsel moel tema firma kodulehel teenindatud klientide nimesid ei leia, kuid ära võib nimetada Tunne Kelami, Siim Kallase, Rein Kilgi,

Mäggi on juba enam kui tosin aastat Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees, 2014. aastal asutas ta koos Hille ja Toivo Tänavsuuga SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi „Kingitud Elu“, 2018. aastal koos Indrek Laulu, Väino Kaldoja ja Urmas Viilmaga SA EELK Toetusfond ning valiti fondi nõukogu aseesimeheks. Siia tuleb lisada veel Eesti Kunstiakadeemia kuratooriumi liikmelisuse.

Ta on olnud Eesti Kabeliidu president ja ka Euroopa Kabekonföderatsiooni president, mullu sügisel valiti ta Maailma Kabeföderatsiooni presidendiks. Alates 2015. aasta septembrist on Janek Eesti Kunstiakadeemia kuratooriumi aseesimees.

Poeedina on ta avaldanud kaks luulekogu, kirjutanud paarile filmile stsenaariumi ning püsiv autor vaat et enamuse suuremate ajalehtede veergudel. Mäggi on Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu liige, lisame sellele tema sõnaosavuse ning nii on tema hommikupalvustest osa saanud ka Vikerraadio kuulajad.

31 KOMMENTAARI

ä
3. mai 2018, 19:34
Ärimees, kes isegi kirikuid näeb kui oma auahnuse platstarme. Alustas Elu Sõnast, sealt läks Olevistesse ja nüüd on eliitidele mõeldud Toomkirikus, kus käib koorekiht koos. Kas jumal on teda või ei ole maha jätnud, oleks siiski parem öelda, et kirikud ei ole teda maha jätnud.
m
3. mai 2018, 04:39
Mees, kes ahmib omale ametikohti. Kui soovitakse näidata kui mitu ametit on turjal, siis tavaliselt jääb töö igas ametis kesiseks ja pinnapealseks. Pole süvenemist. Suurest ülemõtlemisest mõttetu rapsimine, natuke siit, natuke sealt, keskpõrandale kokku.
Loe kõiki (31)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee