Michael Cohen (keskel) pärast järjekordset kohtupäevaFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 1. mai 2018 13:04
President Trumpi advokaat Michael Cohen on kohtus kahtlustusega selles, et ta võis pornonäitleja Stormy Danielsile maksta vaikimisraha president Trumpi kampaaniarahadest. Kuid nüüd kirjutab ABC News uuest oletusest, et Cohenit võis kampaania aidata ka kohtutee eel.

Trumpi presidendikampaania rahadest on 2017. aasta lõpus ja 2018. aasta alguses Cohenit kohtus esindavale advokaadibüroole eraldatud tervelt 228 000 dollarit. Ametlikult on maksed juriidilise konsultatsiooni eest. Kuid kui peaks selguma, et tegemist on Coheni isiklikuks hüvanguks tehtud maksetega, on tegemist ebaseadusliku käitumisega.

Kui peaks selguma, et juriidilist nõu anti seoses presidendikampaania ja Venemaa seoste uurimisega, on tõenäoliselt kõik korras, ent Stormy Danielsi juhtumis (kes väidab, et Trumpil oli temaga afäär, millest vaikimise eest talle maksti) abistamiseks ei või kampaaniarahadest makseid teha. Seda, et Cohen Danielsile maksis, on ta ise varem tunnistanud, kuid väitis, et tegi seda omast taskust.

Üks allikas ütles ABC-le, et Danielsiga maksed siiski seotud pole, kuid Coheni enda jurist ning presidendikampaania esindaja keeldusid asja kommenteerimast.