Eesti uudised

GALERII | Rektor tudengitele: Volbriöö ei ole üliõpilasele kahjulik (1)

Asso Ladva, 30. aprill 2018 20:11
VÕIM TUDENGITE KÄES: Tartus algas hommikuni kestev volbrimöll ammuse traditsiooniga - akadeemiliste organisatsioonide rongkäiguga.Foto: Reigo Teervalt
„Üks volbriöö ei ole tudengi tervisele kahjulik, tegi minu sõber professor Mihkel Zilmer kindlaks. Kuid Mihkel ei uurinud, mis saab hommikul,“ manitseb Tartu Ülikooli vastselt valitud rektor Toomas Asser volbriööd tähistama asuvat akadeemilist kodanikkonda ja saab tasuks sõbraliku naerupahvaku.

Traditsioonilised volbriöö pidustused saavad Tartus alguse akadeemiliste organisatsioonide rongkäiguga, mis Vanemuise juurest viib laulda möirgava seltskonna lippude lehvides raekoja ja seejärel Tartu Ülikooli peahoone ette.

Kui Raekoja platsi purskkaevu suudlevad tudengid saavad pähe kevadised pärjad, annab Tartu linnapea üheks ööks võimu üliõpilaste kätte.

Samal teemal

„Te teete seda riigimehelikult nagu varemgi,“ ütleb linnapea Urmas Klaas, kelle jaoks on tegu juba harjunud traditsiooniga. „Ja pidage meeles Valdur Mikita kirjutatut: Eesti mõeldi välja Tartus.“

Tartu Ülikooli ees tervitab tudengkonda äsjavalitud ja veel mitte ametisse astunud rektor Asser. Lippude ja teklitega ehitud mitmesajapealine seltskond ümiseb heakskiitvalt, kui Asser korporatsiooni Rotalia esimehe ulatatud õllekannu põhjani kummutab – vähemalt kolm korda kiiremini kui Tartu linnapea Urmas Klaas.

Enne hommikuni kestval õllehõngust möllu toimetatakse veel ära kohustuslik peapesu pronksist Karl Ernst von Baerile ja alates südaööst on kõikide akadeemiliste organisatsioonide muidu suletud ruumid avatud külalistele. Aastate tagusest tasasest suminast on saanud kirev meelelahutusöö, kus korporatsioonid ja seltsid pakuvad üksteist üle trumpavat eeskava. Seal leidub nii Untsakaid kui ka plaate keerutavat Hanna-Liisa Uusmaad, aga ka varahommikust sooja suppi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee