ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Koduotsija: kuninglik Klaus võlub oma helekollaste silmade ja ronkmusta karvaga (8)

Video: Keit Paju, 1. mai 2018 12:00
KlausFoto: Keit Paju
Tänaseks päevaloomaks on nunnu, kuid isepäine nelja-aastane Klaus. Tegu on tõsiselt kuningliku välimusega ning ka vastava iseloomuga kassihärraga.

“Klaus on veidi tujukas isend. Tal on paremaid ja halvemaid päevi. On päevi, kui ta saab teiste kassidega hästi läbi, aga on ka päevi, kus ta ainult kraakleb. Samas on ta ka inimesega nii, et tuleb ligi, nurub pai ja nurrub ja siis järgmisel päeval võib ta käpaga anda või hambad kergelt sisse lüüa,” naerab varjupaiga juhataja Eve Tobias.

Tobiase hinnangul oleks Klausile ideaalne kodu üks maamaja, kus ta saaks olla vabapidamiskass: käia oma käike, ajada omi asju, soovi korral tulla inimese juurde ja vahepeal siis jälle oma kassielu elada. 

Samal teemal

Klausi iseloomust tulenevalt võiks ta elada kodus, kus ei ole teisi lemmikloomi, sealhulgas kasse, samuti oleks parem, kui kodus ei oleks väikseid lapsi, sest lapsed tahavad ju ikka pai teha ja sülle võtta, aga Klaus ei ole selline kass. Klaus on tõsine kass, kes kõnnib omapead. 

Kuid ärge tema vägevast iseloomust meelt heitke, sest teisest küljest on Klaus ilus nagu selge suveöö: tal on pikk must karv ja kollased hõõguvad silmad. 

Tobiase hinnangul võib Klausi ülbevõitu käitumine tulla aga hoopis stressist, mis varjupaigas elamine talle tekitab. Omas kodus võib ta hoopis teistmoodi käituda. “Usun, kui ta kodus on ja oma turvalises keskkonnas, on ta kindlasti palju parem,” sõnab naine.

Vaata videot ja tutvu Klausiga lähemalt!

Õhtuleht alustas 2016. aasta sügisest koostööd Varjupaikade MTÜga, mille eesmärgiks on tutvustada varjupaigas kodu ootavaid loomi.

Kui sul tekkis Klausi vastu huvi ja saaksid talle kodu pakkuda, või oled huvitatud mõnest teisest tutvustatud loomast, võta ühendust Varjupaikade MTÜga:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee