Eesti uudised

Riina Sikkut on oma ala teoreetiline asjatundja (2)

Asso Ladva, 30. aprill 2018, 17:00
OMA ALA ANALÜÜSIJA: Tulevane minister Riina Sikkut on oma tööala risti ja põiki läbi analüüsinud.Foto: ERR/Kuvatõmmis
„Vähipatsientide elukvaliteet ja seda mõjutavad tegurid“, „Eesti sotsiaalkindlustussüsteemi jätkusuutliku rahastamise võimalused“, „Uute ravimite soodusnimekirja lisamise protsess ravimi- ja tervishoiupoliitika konstekstis“, need trükiste pealkirjad, mille üheks autoriks on varsti ministriks nimetatav Riina Sikkut.

Silmitsedes seda nimekirja saab öelda, et 35aastase Sikkuti näol lisandub valitsusse tõsine oma ala spetsialist. Sikkut on aastaid olnud seotud Praxise nimelise mõttekojaga, mille üheks ülesandeks on analüüsida Eesti elu ja riigi toimimist. Just selle asutuse üllitiste nimestikust pärinebki ülaltoodud kirjatükkide loetelu.

Praeguse Riigikantselei strateegiabüroo nõuniku tööülesannete sekke kuuluvad sotsiaalse turvalisuse, tööturu ja tervishoiu küsimused ning kultuuri-, spordi- ja perepoliitika. Ilmselgelt oli lahkuval ministril – Jevgeni Ossinovskil – Riina Sikkutiga tööalaselt tihedaid kokkupuuteid. Eks sedakaudu – kõrvalvaatajale justkui tundmatule tegijale – ettepanek asuda ministriametisse Sikkutile laekus.

Tartu ja Londoni ülikooli haridusega peatse ministri abikaasa on Siim Sikkut, majandusministeeriumi asekantsler. Nende peres kasvab kaks last.

Samal teemal

29. mai 2018, 13:07
Riina Sikkut: saan ministrikohal Ossinovskilt tuge
4. mai 2018, 08:39
Minister Riina Sikkut: suitsetajaid ja ülekaalulisi karistada ning neilt ravi eest rohkem nõuda pole eetiline
3. mai 2018, 16:22
Kehakeeleekspert Atali Stahlman: Kaljulaid ja Mäggi on teineteisele väärilised vastased
2. mai 2018, 14:36
GALERII | Värsked ministrid andsid riigikogus ametivande

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee